Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2020 Máj. 26. Kedd 1:10
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
Tenyésztés vs. szaporítás
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 20 / 23 oldal [566 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 18, 19, 20, 21, 22, 23 Következő
Szerző Üzenet
McMonique
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 50

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 13. Péntek 6:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Imo írta:
Egyik nap már csak azt vettük észre, hogy Chili farka el van törve, de semmi jelét nem adta fájdalomnak.

És hogy vettétek észre ? Elvittétek orvoshoz ?

Amit én láttam westiet, akinek rácsapodott az erkélyajtó a farkára, hááát, ömlött a vér, ordított a kutya, mert ugye egy törésről beszélünk. Szóval nem értem az eseteteket.
Vissza az elejére
McMonique jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
vikcey
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 31

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 12. Csütörtök 19:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

kami írta:
McMonique írta:
McMonique írta:
kami írta:
Hát hallottam olyat is (pontosabban ott voltam), hogy a kutyának teljesen el volt torzulva a füle a tövénél, csökevényesedett az egész szabályosan, egyformán mindkettő, és lobogtatták az orvosi papírt, hogy a széttépte egy kutya.... és megkapta a tenyészthetőt... Összezavart

Na szóval ez az Evil or Very Mad

JA, és amikor a kutya nem tudott fedezni, mert rövid is volt a mellső lába, és nem tudták segítséggel sem behelyezni a fütyeszt a helyére, akkor inkább túladtak rajta... hát ez is példaértékű!!!!! Összezavart Mad

Na az ilyenre nagyon haragszom Evil or Very Mad Twisted Evil Miért nem lehet egy kutyát elfogadni olyannakamilyen, és ráhagyni a tenyésztést azokra akik értenek hozzá? vagy ha tenyészteni szeretne akkor csinálja úgy ahogy azt kell.
Future Hope kennel
Vissza az elejére
vikcey jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Imo
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 44

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 12. Csütörtök 13:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
Nem értem, mi az, hogy gondolod ? Nem voltál ott ? Vagy fájt neki és csak úgy vetted észre ?

Nem tudjuk, mikor törött el. Egyik nap már csak azt vettük észre, hogy Chili farka el van törve, de semmi jelét nem adta fájdalomnak. Talán akkor történt, amíg nem voltunk otthon, és gyepálták egymást. Más tippünk nincs.
Vissza az elejére
Imo jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kami
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 12. Csütörtök 12:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
McMonique írta:
kami írta:
Hát hallottam olyat is (pontosabban ott voltam), hogy a kutyának teljesen el volt torzulva a füle a tövénél, csökevényesedett az egész szabályosan, egyformán mindkettő, és lobogtatták az orvosi papírt, hogy a széttépte egy kutya.... és megkapta a tenyészthetőt... Összezavart

JA, és amikor a kutya nem tudott fedezni, mert rövid is volt a mellső lába, és nem tudták segítséggel sem behelyezni a fütyeszt a helyére, akkor inkább túladtak rajta... hát ez is példaértékű!!!!! Összezavart Mad
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 12. Csütörtök 12:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

JEEM írta:
Imo írta:
Gazdi megérkezik a faroktörött kutyájával, s már lobogtatjai az orvosi igazolást, hogy nem genetikai a törés, hanem szerzett.

A faroktörés kizáró ok? Chilikének kiskorában eltörött, gondolom, játék közben. Azóta szépen összefort, én már nem is látom.

Szerintem nem a balesetből származó faroktörésről volt szó, éppen az a gáz, ha genetikailag nem ok a farok, és a dokitól hamis igazolást szereznek. Én így értettem, de én nem vagyok szakértő, csak belekotyogtam lol

Tökéletesen értetted taps2
Vissza az elejére
McMonique jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 12. Csütörtök 12:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
kami írta:

Vissza az elejére
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 12. Csütörtök 12:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

kami írta:
Vissza az elejére
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 12. Csütörtök 12:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Imo írta:
Gazdi megérkezik a faroktörött kutyájával, s már lobogtatjai az orvosi igazolást, hogy nem genetikai a törés, hanem szerzett.

A faroktörés kizáró ok? Chilikének kiskorában eltörött, gondolom, játék közben. Azóta szépen összefort, én már nem is látom.

Bizony kizáró ok. Van olyan genetikai faroktörés, amit egyáltalán nem lehet látni. Legalábbis a laikus nem látja. Csak ha végighúzza a kezét a farkincán akkor érzi, hogy van egy csomó.

Nem értem, mi az, hogy gondolod ? Nem voltál ott ? Vagy fájt neki és csak úgy vetted észre ?
Vissza az elejére
kami
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 12. Csütörtök 11:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Imo
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 12. Csütörtök 11:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szerintem nem a balesetből származó faroktörésről volt szó, éppen az a gáz, ha genetikailag nem ok a farok, és a dokitól hamis igazolást szereznek. Én így értettem, de én nem vagyok szakértő, csak belekotyogtam lol

Én is így értettem, csak meg akartam róla bizonyosodni. Nemsokára megyünk tenyésszemlére, ezért érdekes a kérdés.
Vissza az elejére
JEEM
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 12. Csütörtök 10:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Imo írta:

Vissza az elejére
JEEM jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 12. Csütörtök 10:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Na még egy rémtörténet (szerencsére ez nem westie):

Borsodi kutyakozmetikában, gyanutlan gazdi ott hagyja félherével rendelkező yorkiát. A fajtához "naggggyon értő" szukácskával rendelkező kozmetikusunk, azonnal kihasználta az ingyenes lehetőséget. És összerakta a két kutyát. Mivel a gazdi csak késő délután ment a kutyusért, így nem is tudott az aktusról. Evil or Very Mad

Ez a magyar tenyésztési módszer, elgondolás és koncepció.

Vélemény ?
Vissza az elejére
Imo
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 12. Csütörtök 10:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 12. Csütörtök 6:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

vikcey írta:

Meglepõdött Én erre nem is gondoltam, hogy az orvosok csinálnak ilyet. Hát éppen ez a baj, hiába ír az ember szerződést valójában ez a tenyésztőn kívül mást nem igazán érdekel és sajnos szerintem kevér az a lelkiismeretes ember aki betartja azt amit oda leírtak.

Volt alakalmam rengeteg tenyészszemlén résztvenni. Láttam már jobbnál jobb eseteket.
Gazdi megérkezik a faroktörött kutyájával, s már lobogtatjai az orvosi igazolást, hogy nem genetikai a törés, hanem szerzett. A bíró nem zárhatja ki a kutyát, mert nem állatorvos. S el kell fogadnia az igazolást. pedig lelkében érzi, hogy átvágták. Ha nem talál a kutyán más kizáró okot, akkor kénytelen tenyésztésbe engedni. Ez van. S ez a kutyuska teleszórja hibás genetikai állománnyal rendelkező csemetéivel az országot. Sír vagy nagyon szomorú
Vissza az elejére
vikcey
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 31

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 20:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
vikcey írta:

Sajnos szerintem az ivartalanítás is csak úgy működne ha a gazdi a nem tenyésztésre szánt kiskutyát már úgy vinné el a tenyésztőtől, hogy ivartalanítva van. Viszont ez meg nem hinném hogy kivitelezhető sőt... A baj az, hogy hiába mondja bárki a gazdinak h ivartalanítsa bárki mondhtaja, hogy jó persze mindenképp aztán mégsem. És sajnos ehhez sztem egy szerződés nem elég nem hinném, hogy a szaporítókat egy darab papír meggátolná az ésználküli kiskutyagyártásban Szomorú

Jobbat mondok, be állít a gazdi egy orvosi igazolással, hogy a kutya ivartalanítva va ! Aztán kiderül, hogy mégsem. Papírt bárki tud szerezni. Vidéken, sőt pesten is nem egy orvosról tudok, akik jó pénzért kiállíthatnak ilyen papírt is.

aztán otthon szépen elkezdődik a barkácsolás. és nem is tudszróla.

Nem viszi az igazolást. Hmm. Mit csinálsz ? Elmész bíróságra ?
Kiröhögnek, és elhajtanak melegebb éghajlatra.

Meglepõdött Én erre nem is gondoltam, hogy az orvosok csinálnak ilyet. Hát éppen ez a baj, hiába ír az ember szerződést valójában ez a tenyésztőn kívül mást nem igazán érdekel és sajnos szerintem kevér az a lelkiismeretes ember aki betartja azt amit oda leírtak.
Future Hope kennel
Vissza az elejére
vikcey jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
kami
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 18:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
kami írta:

Az tény, de most a szakma helyett a kontinensváltás mellett döntöttem! Mosoly UFF!
Elvileg NOVEMBER 13! lol lol lol

Ez nagyon izgi Razz
Sámlinak találtál megörző gazdit ?

Ezekre válaszolok az Utazásban... ne offoljuk teljesen széééjjjjel a topicot! Mosoly
Imo
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 17:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

És azóta is gondolkoztok, hogy miért csinálja azt amit csinál éppen. Talán gonoszságból ? nemangyal[/quote]

Nem, azóta kiismertük, plusz amióta megvan Chili, ő mellette hiperjónak tűnik, mivel Chili maga az ördög. lol Ha "emberesítenénk" őket, akkor mindketten középkori skótok lennének, Rocco egy nemes úr beteges fia, aki egy kastélyban él, és plátói szerelmet táplál vmi várkisasszony iránt, akinek szerelmes verseket írogat, miközben bele-beleköhög selyemzsebkendőjébe. Természetesen szűz.Mosoly Chili jó húsban lévő, benga nagy, vörös hajú, szakállas pasas - a Rettenthetetlenben voltak ilyen fazonok - aki állandóan harcol, két harc között nagy combokat eszik, és kupa söröket iszik, hangosan böfög és pukizik, meg meghág minden cselédlányt minden szalmakazalban. Emellett természetesen hatalmas szíve van és Rocco hű védelmezője. lol
Vissza az elejére
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Imo írta:
Egyértelmű, Istent játszunk. De nemcsak állatokon, hanem embereken is, és sajnos egyre inkább. Egy sima Taigetosz vizsgán már csak nagyon kevesen mennének át. Engem pl. első körben hajított volna le a vének tanácsa. Mosoly Az ottlakók nem véletlenül ma is a világ egyik legegészségesebb népei.

Pedig ebben van az igazság !

Megoldás ha tényleg, a szó legnemesebb, és legszorosabb értelmében véve TENYÉSZTŐ vagy:

Végy egy "hibátlan" szukát,
Fedeztessd be egy "hibátlan" kannal.
Tartsd meg az összes kölyköt.
Neveld Őket legalább két éves korukig.
Aztán szelektálj.
A hibátlanokat tartsd meg, a többit......... Szóval ne lökd le a hegyről !
Ivartalanítsd és ajándékozd el.
Aztán amit megtartottál állítsd tenyésztésbe, és jobbnál jobb kanokat keress hozzá.
És újra szelektálj.

Viszont ez lehetetlen. Sem anyagilag, sem erkölcsileg nem lehet kivitelezni.

Én ha gazdaglennék, vennék egy nagy-nagy területet (nagyobbat mint most van)
Oda vinném az összes nekem tetsző világ és europagyőztest, meg sok sok ch kutyát. Aztán szabadjára engedném őket. Hagynám hogy tanuljanak meg élni, harcolni, és a genetikai állományukat tekintve a legjobbak szaporodjanak. Nagyon megnézném mi lenne egy ilyen párosításból.
Vissza az elejére
Mooney
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 15:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
Viszont ezen a képen jól láhtható, hogy ebből a szőrtipusból lesz a kitünű szőrzet. És ez már tenyésztés.

jól látható? hát pedig elég béna kép...
Na, majd ha hazamentem teszek be még pár képet... akkor már a helyes topicba Wink

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 15:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Imo írta:
" vagy beteg, vagy gonosz!"

ez nagyon jóóóóó ! hahaha

És azóta is gondolkoztok, hogy miért csinálja azt amit csinál éppen. Talán gonoszságból ? nemangyal
Vissza az elejére
Imo
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 15:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

A szomorú helyett meg a vigyorit szúrtam be. Megyek is haza...
Vissza az elejére
Imo
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 15:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nincs itt. Nem szúrja be. lol
Vissza az elejére
Imo
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 15:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Itt van pici Rocco
Vissza az elejére
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 15:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Viszont ezen a képen jól láhtható, hogy ebből a szőrtipusból lesz a kitünű szőrzet. És ez már tenyésztés.
Vissza az elejére
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 14:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mooney írta:
...a nagy nosztalgiázásban észre sem vettem, hogy kezdjük bomlasztani a topikot..lassan áttérhetnénk a "Út a Westiehez, avagy ki hogyan lett Westie-gazdi" topikba Wink

igen, igen, igen

Ez a Forti milyen édes volt kicsinek is, már nem is emlékszem rá.

lol Ahogy látom magátol fogta a danubiuszt, és a tv-ben az rtl klubot. lol Wink
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 20 / 23 oldal [566 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 18, 19, 20, 21, 22, 23 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu