Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Okt. 15. Hétfő 19:52
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
Chip, chip, hurrá !
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 7 / 8 oldal [188 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Következő
Szerző Üzenet
McMonique
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 48

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 6. Péntek 7:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Attól tartok ez nem a doki hibája.

Jobbat mondok, megnéztem az útlevél számokat. Egyet találtam meg a sokból, és az is hibás. lol
Chip az egysincs Sír vagy nagyon szomorú
Vissza az elejére
McMonique jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kami
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 22:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Hát, megnéztem, egyik kutykurutty sincs bent....
se a 3 gyermek, sem pedig Chani!
Asszem lesz egy telefonom a dokiknak holnap! Szemforgató
kami
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 22:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Zizi írta:
T.J. írta:
Mooney írta:
Na, megnéztem, mi már benne vagyunk az adatbázisban!! Mosoly
Igaz csak a hívónevet, a fajt és a fajtát látom..hol lehet a többi info? Neutral
Magyar Állatorvosi Kamara kisállatnyilvántartó rendszere

T.J. se chip szám, se útlevél szám szerint nincs benne Döbbent

Fickó bent van! lol

Kami, nagyon aranyos az új avatarotok! taps nagyszerû virágfej

Köszi! puszi
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 55

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 21:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
A kicsik chipjét a meoe-anivet pároson keresztül kapod/veszed. Na ott a bibi.
Ha magánuton rakatsz be chippet, az talán nyílván van tartva.
De a babáké ?

Az " A " alom három picije egyszerre lett chippelve, itt csak Alfi-é van meg.

A " B " alom is egyszerre lett chippelve, itt pedig csak Blueberry-é van meg.

A két "nagy"-é megvan.
Vissza az elejére
Muha-klán jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 20:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

A kicsik chipjét a meoe-anivet pároson keresztül kapod/veszed. Na ott a bibi.
Ha magánuton rakatsz be chippet, az talán nyílván van tartva.
De a babáké ?
Vissza az elejére
McMonique jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Zizi
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 20:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
Mooney írta:
Igaz csak a hívónevet, a fajt és a fajtát látom..hol lehet a többi info? Neutral

Fickó bent van! lol

Kami, nagyon aranyos az új avatarotok! taps nagyszerû virágfej
T.J.
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 57

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 20:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Írtam megint egy e-mailt a MÁOK-nak Wink , kíváncsi leszek a válaszukra lol
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 20:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Na most ez roppant érdekes Szemforgató Szemforgató

Egyszerre volt a mostani alom chippelésen plusz Fibi Hugi,a nagyok benne vannak a gépbe a kicsik Blueberry kivételével nincsenek.
Sőt Fibi picijei közül is csak Alfonz van a gépbe.
Vissza az elejére
Muha-klán jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 20:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Visszakerestem a levelezést Embarassed

2005. 10. 10.

Tisztelt Hölgyem / Uram !

2005. 02. 04-én *Dr. ********** állatorvos új állatútlevél kiváltásával egyidőben egy DATAMars típusú chipet (száma: *************) ültetett be a kutyánkba. A bejelentő lapot kitöltötte, azt aláírtuk. A napokban felkerestem a regisztrált kutyák nyilvántartását szolgáló web-oldalt (www.europetnet.com) és próbaképpen lekérdeztem a chip száma alapján a rendszert. A rendszer nemleges választ adott, vagyis a kutya nem szerepel a nyilvántartásban.

Kérdéseim:
- eljutott-e Önökhöz a fenti nyilvántartási számú chiphez tartozó adatokat tartalmazó bejelentőlap ?;
- kinek a felelőssége, hogy a chipel ellátott kutyák adatai bekerüljenek a rendszerbe ?;
- az adatlap kitöltsét követően mennyi időnek kell eltelnie, hogy a kutya adatai bekerüljenek a rendszerbe ?;
- amennyiben a kutya adatai nem kerülnek be a rendszerbe, mi értelme van az egyedi nyilvántartásnak ?

Adatok:
- az állat tulajdonosa: *******************************
- a kutya: WHWT, kan, született: 2004. 09. 05., hívónév T.J.

Válaszukat várva maradok tisztelettel,

Válasz (2005. 10. 11. - legalább gyorsak voltak)

Kedves *************!

A nevezett doktor úr lejelentette az állatútlevél kiadását és a egyedi
megjelölésre szolgáló mikrochip számát és beültetését.

A nemzetközi adatbázis azért adott nemleges választ, mert az europetnet-hez való csatlakozásunkról éppen a napokban folynak a tárgyalások.
A jogszabálynak megfelelően a hazai nyilvántartásban már szerepelnek az
adatok.

Amennyiben további kérdése merül fel, szívesen állok rendelkezésére.

Üdvözlettel:
Kasza Kata
MÁOK

-----------------------------------------------
Na ehhez képest T.J. sehol nincs, nemzetközi adatbázis 1 év után sincs feltöltve Döbbent
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 20:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
Mooney írta:

Mindjárt nézem Fibit meg Bountyt is.

Bounty sincs benne ugyhogy holnap hivom a dokit.
Fibi Hugi benne van.

Legutóbb Muha-klán szerkesztette (2006 Okt. 5. Csütörtök 20:29), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 20:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mooney írta:

kami
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 18:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

JEEM írta:
Muha-klán írta:
Mooney írta:

Ha az Állatorvosi Kamarai tagok lennénk akkor be lehetne jelentkezni és akkor több adat lenne elérhető.

Hugit én is megtaláltam.

Én nem találom Mollyt az adatbázisban Sír vagy nagyon szomorú

Szólj a dokitoknak szerintem! Mosoly
DE még mi sem vagyunk benne...
JEEM
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 40

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 17:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Muha-klán írta:
Mooney írta:

Ha az Állatorvosi Kamarai tagok lennénk akkor be lehetne jelentkezni és akkor több adat lenne elérhető.

Hugit én is megtaláltam.

Én nem találom Mollyt az adatbázisban Sír vagy nagyon szomorú
Vissza az elejére
JEEM jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 17:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mooney írta:

Hugit én is megtaláltam.
Vissza az elejére
Mooney
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 17:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
kami
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 16:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
kami írta:
hogy nem igazságos, hogy az 50 kilós kutyát ua a tűvel bökik amivel az 1 kilóst... Mosoly

Bizony, westie-nek elég vastag a bőröcskéje már pici korban, a skótról már nem is beszélve. viszont ott van pl a yorkie bébi. Ott bizony 8 hetes korban még varrni is kell a chippezés után. Sír vagy nagyon szomorú

Hát bizony MOlly babát is ölteni kellet a chip után, mert kétszer kellett szúrni, úgy ficánkolt (3an fogtuk le) lol
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 16:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
kami írta:
hogy nem igazságos, hogy az 50 kilós kutyát ua a tűvel bökik amivel az 1 kilóst... Mosoly

Bizony, westie-nek elég vastag a bőröcskéje már pici korban, a skótról már nem is beszélve. viszont ott van pl a yorkie bébi. Ott bizony 8 hetes korban még varrni is kell a chippezés után. Sír vagy nagyon szomorú

Édes babók Sír vagy nagyon szomorú Sír vagy nagyon szomorú
Vissza az elejére
Mooney
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 16:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Papa-szolga!

Légyszíves a chipes témát kapd ki innen a kiállitás alól és nyiss neki egy új topikot, mert lehet erről még lesz szó párszor, és rossz, hogy most itt keveredik.... (nekem meg elveszett a moderátori jogom valamiért, így ilyeneket sem tudok csinálni.)

Köszi!

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 16:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

kami írta:

Vissza az elejére
Mooney
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 16:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
Két külömböző nyilvántartás nak kéne lennie, ami végül is össze olvadna valahol. Az egyik a kamaráé de az csak az útlevélre vonatkozik, a másik a meoe-é de azt az anivet elfelejtette vezetni. Szóval jelenleg nincs nyilvántartás.

Nekem tegnap aztmondta a doktornő, hogy a magyar állatorvosi kamarához fog bekerülni az adataim, amit már minden állatorvos elér a rendelőjében, és ha van chipleolvasója (ami szerinte már mindehol kéne lenni, de ezt elég félve és bizonytalanul mondta), akkor tudja is azonosítani a kutyit és kikeresni a rendelkezésükre álló adatbázisból az adatokat. Na majd ha megyünk decemberben veszettségi oltásért, rákérdezek erre Nagyon Boldog

Vissza az elejére
kami
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 16:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
Mooney írta:
óvónéni írta:
Mit kapott???? Mi semmi ilyet,de még azt is mondták,hogy ez nem fog neki fájni,csak egy szúrás!

Hát a doktornő úgy indított, hogy ez kellemetlen lesz neki és fájni is fog...de aztán nem volt semmi (igaz a tű tényleg jó vastag Összezavart ). és mikor végeztünk akkor kapott egy injekciós tűvel (amin nem volt tű) valami áttetsző folyadékot a szájába, aminek a felét kiköpte Nagyon Boldog (de az egész volt vagy fél deci) Arra mondta a doktornő, hogy vérzéscsillapító és fájdalomcsökkentő hatású valami. De aztán nem is vérzett...meg fájni sem fájt Wink

Végr egy lelkiismeretes orvos.

MI kértünk lidocaint előtte!
A dokink, aki a kicsiket chipelte, beinjekciózta őket előtte egy kis lidoval, ezért úgy gondoltam kérek chaninak is! PErsze egy hangja sem volt... a doki is megjegyezte, hogy nem igazságos, hogy az 50 kilós kutyát ua a tűvel bökik amivel az 1 kilóst... Mosoly
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 16:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Az még jó ha gyűjti, mert akkor van mihez nyúli. Van egy rosszindulatú gyanum, nem gyűjti. Kuka
Vissza az elejére
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 16:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
Két külömböző nyilvántartás nak kéne lennie, ami végül is össze olvadna valahol. Az egyik a kamaráé de az csak az útlevélre vonatkozik, a másik a meoe-é de azt az anivet elfelejtette vezetni. Szóval jelenleg nincs nyilvántartás.

Döbbent Döbbent

Akkor az Anivet csak gyűjti az állatorvosok által visszaküldött chip bejelentőt?
Vissza az elejére
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 15:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 15:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
McMonique írta:

Az olvasottakból az derül ki, hogy jó volt ez a kezdeményezés, és több azonosítható kutyussal állatkával szaporodott kishazánk.

A hír valóban örömteli, az már annál kevésbé, hogy az egyik cél még mindig nem valósult meg. A magyar kutyák továbbra sem kerültek be a nemzetközi nyilvántartásba, rendszeresen ellenőrzöm azt a honlapot. Az Állatorovosi Kamarától (aki Mo-on a chipelt kutyák nyilvántartásáért lenne a felelős, legalábbis az adatlapokat ők gyűjtik be) már lassan 1 éve kaptam egy választ, hogy "már folynak a tárgyalások és hamarosan"..... nem tudom vajon mit érthettek hamarosan alatt ?! Döbbent

Nemzetközi nyilvántartás ? lol , miről beszélsz ? lol , hazai sincs Sír vagy nagyon szomorú
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 7 / 8 oldal [188 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu