Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2019 Nov. 16. Szombat 0:48
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
Chip, chip, hurrá !
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 5 / 8 oldal [188 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Következő
Szerző Üzenet
Imo
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 43

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 19. Csütörtök 9:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Idézem:
"A kutya azonosítási számának ellenőrzése:
A tetoválási számnak, -akár a kutya füléban akár a hasfalon található- a bíró számára olvashatónak kell lennie. Amennyiben a tetoválási szám nem olvasható úgy a bőrfelület tisztításával, esetleges borotválásával az azzá kell tenni. Ha ezek után sem olvasható a szám, úgy a kutyát újratetoválással azonosíthatóvá kell tenni, ellenkező esetben sikeres tenyészszemle után is az újratetoválás megtörténtéig a tenyésztésből ideiglenesen fel van mentve. Az esetlegesen chippel azonosított kutyához a gazda köteles chipolvasót biztosítani. Az azonosító jegyek ellenőrzése közben a kutyának nyugodtan kell viselkednie, mert az általános viselkedés megítélése az összes gyakorlat és teendő során folyamatban van".
Vissza az elejére
Imo jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mooney
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 19. Csütörtök 9:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Muha-klán írta:
Imo írta:
Nem tudjátok véletlenül, hogy chipleolvasót hol és mennyiért lehet beszerezni? Azt olvastam a neten, hogy a tenyészszemléhez azt a gazdinak kell biztosítani.

Szerintem ez nem igy van.

Szerintem sem. Érdekes is lenne...

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 56

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 19. Csütörtök 9:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Imo írta:
Nem tudjátok véletlenül, hogy chipleolvasót hol és mennyiért lehet beszerezni? Azt olvastam a neten, hogy a tenyészszemléhez azt a gazdinak kell biztosítani.

Szerintem ez nem igy van.
Vissza az elejére
Muha-klán jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Imo
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 43

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 19. Csütörtök 9:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
Imo jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tigrissy
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 18. Szerda 21:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Grrr és morc.
Nincs benne a kicsiny szőrösöm a rendszerben. Megyünk az állatorvoshoz 2 héten belül ivartalanítódni, akkor megkérem.
Mooney
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 18. Szerda 14:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

A másik fórumon ezt olvastam:

"Chip nyilvántartások:
- MÁOK www.petvetdata.hu Bárki ellenőrizheti, hogy a kutyája szerepel-e az adatbázisban, ha nem akkor az állatorvosával regisztráltassa! Talált kutya esetén ha szerepel az adatbázisban a chip, akkor az állatorvos hozzáfér a gazdi adataihoz is!
- OÁI adatok lekérése faxon történik. Telefon: 460-6300/400
- Anivet Telefon: 383-8138 MEOE chipes kutyák többnyire csak itt szerepelnek, és csak a tenyésztőig vezetnek a szálak.
-Külföldi chip esetén www.europetnet.com "

...ezek szerint nem elég a Anivetnél bechipeltetni a kutyát még az állatorvossal be is kell regisztráltatni az adatbázisba...vagy nemjólértem?

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Maxwell
kölyök
kölyök

Neme: Neme:Nő Kor: 40

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 14:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mooney írta:
Maxwell írta:
Sziasztok!

Szeretnénk mi is chipeztetni Max-et, és az lenne a kérdésem, hogy mennyibe is kerül. Gondolom állatorvosonként változó, de azért érdekelne, hogy mégis mire számítsunk!

Köszi

Szia!

Múlt héten volt egy országos akció az Állatok világnapja alkalmából, és akkor chipelték a kutyusokat 2000hufért. Nekem aztmondta az állatorvosunk hogy ennyi a chip beszerzési ára, tehát ennyiért veszik ők, és 5000ért injekciózzák be a kutyusba. Tehát olyan 5000re lehet számítani. De ami tutibiztios, hogy 2000nél nem lesz olcsóbb, mert mint írtam ez a beszerzési ár...

Köszi!
Azt olvastam itt a fórumon, hogy akció lesz, de a mi dokink sajnos nem volt benne a listában, és aki benne volt ott már jártunk, és váltottunk, szóval nem akartunk oda menni. De az 5000 sem vészes, én anno 10000-re gondoltam, szóval kellemesen csalódtam. Bár ha hozzáadjuk a veszettség elleni oltást is... De mint tudjuk a kutyusaink minden pénzt megérnek!!!
Vissza az elejére
Maxwell jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mooney
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 14:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Maxwell írta:
Sziasztok!

Szeretnénk mi is chipeztetni Max-et, és az lenne a kérdésem, hogy mennyibe is kerül. Gondolom állatorvosonként változó, de azért érdekelne, hogy mégis mire számítsunk!

Köszi

Szia!

Múlt héten volt egy országos akció az Állatok világnapja alkalmából, és akkor chipelték a kutyusokat 2000hufért. Nekem aztmondta az állatorvosunk hogy ennyi a chip beszerzési ára, tehát ennyiért veszik ők, és 5000ért injekciózzák be a kutyusba. Tehát olyan 5000re lehet számítani. De ami tutibiztios, hogy 2000nél nem lesz olcsóbb, mert mint írtam ez a beszerzési ár...

Vissza az elejére
McMonique
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 49

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 14:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Maxwell írta:
Sziasztok!

Köszi

4-10 ezerig
Vissza az elejére
McMonique jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Maxwell
kölyök
kölyök

Neme: Neme:Nő Kor: 40

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 14:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Köszi
Vissza az elejére
Maxwell jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 13:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
Mooney írta:
Mivel mi olyan hamar bekerültünk a rendszerbe, kb fél nappal azután, hogy megkaptuk a chippet, szerintem már maguk az orvosok is fel tudják vinni az adatokat...

Szvsz az ügy szempontjából teljesen mindegy és érdektelen.
A történet arról szól, hogy van egy rendszer/szolgáltatás, amelyért Te/Mi kifizettünk pénzt. Innentől kezdve engem személy szerint teljesen hidegen hagy, hogy ki, honnan, hogyan viszi fel az adatot, engem az eredmény érdekel: ha már chipet ültettettem a kutyába, akkor az, illetve annak adatai megjelennek-e azon adatbázisokban, amelyek éppen azért jöttek létre, hogy legyen értelme chipet ültetni a kutyába. Ha az adatok nincsenek nyilvántartva, akkor akár GPS adót is ültethetek a kutyába - nincs értelme Döbbent

Maximálisan egyetértek, ez az ügy lényege, fizettem kapjam meg a nekem járó szolgáltatást.

A chip önmagában mit sem ér. Akkor van értelme, ha valóban betudják azonosítani a kutyámat.
Vissza az elejére
McMonique jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
T.J.
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 58

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 12:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mooney írta:
Mivel mi olyan hamar bekerültünk a rendszerbe, kb fél nappal azután, hogy megkaptuk a chippet, szerintem már maguk az orvosok is fel tudják vinni az adatokat...

Szvsz az ügy szempontjából teljesen mindegy és érdektelen.
A történet arról szól, hogy van egy rendszer/szolgáltatás, amelyért Te/Mi kifizettünk pénzt. Innentől kezdve engem személy szerint teljesen hidegen hagy, hogy ki, honnan, hogyan viszi fel az adatot, engem az eredmény érdekel: ha már chipet ültettettem a kutyába, akkor az, illetve annak adatai megjelennek-e azon adatbázisokban, amelyek éppen azért jöttek létre, hogy legyen értelme chipet ültetni a kutyába. Ha az adatok nincsenek nyilvántartva, akkor akár GPS adót is ültethetek a kutyába - nincs értelme Döbbent
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 11:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
Esetleg nem náluk van a bibi, hogy idő vagy emberhiány miatt nem dolgozták fel az orvosok által visszaküldött papírokat ?

Hát igen finoman fogalmazva én ugyanezt írtam meg nekik a válasz levelemben: a./ nem állok kapcsolatban a chipet beültető dokival (semmi közük hozzá, hogy egyébként meg igen) b./ ha egy éve visszaigazolták, hogy náluk van a doki által beküldött adatlap, akkor talán nem a dokit kellene csesztetni, az csak foglalkozzon azzal amihez ért: a gyógyításhoz ! Az adminisztrációs munkára tökéletesen megfelel a Kamara - más hasznuk úgy sincs Embarassed (hja, ez utóbbi gondolatot azért ilyen mélységben nem fejtettem ki lol )
Mooney
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 10:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Tigrissy írta:
Dehogy benne van e a rendszerben... .

Hajrá! nézd meg! Magyar Állatorvosi Kamara kisállatnyilvántartó rendszere

Vissza az elejére
Tigrissy
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 10:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
Mooney írta:
McMonique írta:
nem dolgozták fel az orvosok által visszaküldött papírokat ?

Ez könnyen meglehet, viszont nálam 4-5 éves anyagról is beszélünk. Amit az én orvosom anno visszaküldött. Ezeket a "régi " kutyákat sem találom a nyilvántartásban.

Most kiváncsivá tettetek, hogy vajon az én kutyusom benne van e a rendszerben. Chipje az van, az tuti. A tenyésztő is megnézte, de hát ugye, szóval annyira nem bíztam benne, így megnézettem anno a dokival is, és stimmelt a száma, meg minden. Dehogy benne van e a rendszerben... .
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 9:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mooney írta:
McMonique írta:

Ez könnyen meglehet, viszont nálam 4-5 éves anyagról is beszélünk. Amit az én orvosom anno visszaküldött. Ezeket a "régi " kutyákat sem találom a nyilvántartásban.
Vissza az elejére
Mooney
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 9:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:

Vissza az elejére
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 11. Szerda 9:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:

Köszönjük a jelzést, utánna fogunk nézni, hogy miért nem került be a rendszerbe a ************ chipszámmal rendlekező állat.
Kérem, hogy a kezelő állatorvosánál is érdeklődjön, hogy miért nincs benn a rendszerbe.

Én a gondot ott érzem, hogy nem egy kutyáról beszélünk, hanem egy tömegről. Ehez a tömegnyi kutyához, rengeteg állatorvos tartozik. MAOK szerint ez a rengetek állatorvos a hibás ?
Esetleg nem náluk van a bibi, hogy idő vagy emberhiány miatt nem dolgozták fel az orvosok által visszaküldött papírokat ?
Vissza az elejére
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 10. Kedd 19:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
Ezek után nagyon kíváncsi leszek a MAOK válaszára Embarassed (már ha megjön egyszer)

Megjött Döbbent

Tisztelt XY Úr!

Köszönjük a jelzést, utánna fogunk nézni, hogy miért nem került be a rendszerbe a ************ chipszámmal rendlekező állat.
Kérem, hogy a kezelő állatorvosánál is érdeklődjön, hogy miért nincs benn a rendszerbe.
Üdvözlettel:
Dombó Gizella
MÁOK

Érdeklődjenek Ők. Twisted Evil
Mi van akkor, ha nem a "kezelő állatorvosa" ülteti be a chipet ?!
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 10. Kedd 12:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

lotifut írta:
Ő lesz az, mert Pancs a Surprise kennelből való, és chippel kaptuk.

Akkor tutira Ő az Wink
Akármikor voltunk nála gyakorlatilag permanensen csörög a telefonja.
Nagyon ritkán veszi fel, ha bent van valaki.

lotifut írta:
Akkor hívom később. Egyszer csak sikerül beszélni Vele...

A lepény hal meg utoljára lol
lotifut
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 9. Hétfő 15:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
lotifut írta:
Tudnátok segíteni?
A Jenei doktornak megváltozott a száma? Hívom, de nem veszi fel.

Köszönöm előre is!

Jó kérdés lol
A mi dokink is Jenei (Soroksáron) Embarassed
Ő egyébként rendelési időben szinte soha nem veszi fel a telefont Embarassed

Ő lesz az, mert Pancs a Surprise kennelből való, és chippel kaptuk.
Akkor hívom később. Egyszer csak sikerül beszélni Vele...
lotifut jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 9. Hétfő 15:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

lotifut írta:
Tudnátok segíteni?

Köszönöm előre is!

Jó kérdés lol
A mi dokink is Jenei (Soroksáron) Embarassed
Ő egyébként rendelési időben szinte soha nem veszi fel a telefont Embarassed
lotifut
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 9. Hétfő 15:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Tudnátok segíteni?

Köszönöm előre is!
lotifut jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
T.J.
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 9. Hétfő 15:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Betty írta:
Azt szeretném kérdezni,hogy ebbe a nyilvántartásba a törzskönyv nélküli kutyák is bekerülnek?

Hát konkrétan a chipes nyilvántartásba még a törzskönyvesek sem mind, csak azok, akikbe azonosító chipet ültettek. (akikbe viszont chipet ültettek lehetnek tözskönyvesek és törzskönyv nélküliek is Embarassed azt meg hogy a nemzetközi adatbázisba csak azok kerülne-e be akiknek útlevelet is váltottak - hát azt még én sem tudom egyelőre Embarassed )

A második kérdés: passzzz Embarassed

Legutóbb T.J. szerkesztette (2006 Okt. 9. Hétfő 15:12), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
T.J. jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Betty
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 9. Hétfő 15:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mennem kell, aki tudja a választ kérem írjon nekem pü-t!

Köszönöm szépen!

Puszi minden kutyinak és üdv. a gazdiknak

Zeuszkámnak www.westy.fw.hu
Vissza az elejére
Betty jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 5 / 8 oldal [188 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu