Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Szept. 25. Kedd 0:42
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
Tenyésztés vs. szaporítás
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 23 / 23 oldal [566 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 21, 22, 23
Szerző Üzenet
Imo
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 18:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
Kár, hogy vége.....

Reméltem, hogy egy jó kis eszmecsere alakulhat ki a hazai tenyésztésről, barkácsolásról.

Sziasztok!

Ha rajtam múlik, akkor folytathatjuk bátran! Kanok terén tényleg nincsen mélyreható tapasztalatunk, én még csak két éve vagyok kutyás, a kedvesemnek 16 évig volt Jagdterrierje, de szuka. Tényleg, nem akar senki Jagdterrierekről beszélgetni? Nincs igény véletlenül alfórumra?

Szóval, köszönöm a sok ötletet, jótanácsot. Abban tudtok segíteni, hogy Roccót hová vihetném tenyészszemlére? Ő a kétéves westie-nk. Chilivel (ő a 11 hónapos cairn) még várjak? Vagy már érdemes azért szemlére vinni? Ezzel a cairn-nel olyan nehéz dolgunk van, alig ismerik, alig tenyésztik. Pedig annyira édes. Szerencsétlen állat megette egy sípoló sünilabda felét, úgyhogy most röntgenre járunk, meg kontrasztanyagot inni. De már jól van, csak diétázik.Mosoly Az egyébként normális, hogy az ember szerelmes a kutyájába? A párom azt mondja, igen. De ennyire?Mosoly
Még egyszer bocsánat, hogy gyökér voltam és a hülye helyesírással cseszegettelek titeket. Anyám magyartanár, úgyhogy ez nálunk szakmai ártalom. Apukám meg orvos. Na, az se jobb...Mosoly
Üdv: Imola
Vissza az elejére
Imo jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
McMonique
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 48

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

MEOE azt tervezi, hogy bevezetik a regisztrációs lapokat. Az lenne a dolog célja, hogy minden fajtatiszta kiskutyának legyen származási lapja. Azt gondolják, hogy a tenyésztők azért nem váltanak ki tk.-t, mert nagyon drága.
Ebben biztosan van valami, de szerintem nem ez a fő indok a tenyésztők részéről. Egy fajta érdektelenség, a hazai piac pénztelensége stb. Szóval szerintem aki eddig sem váltot ki törzskönyvet, az ezután sem fogja. Viszont én nagyon örülök neki.
Jelenleg adás-vételi szerződéssel adom a kiskutyákat, melyben újabban beleraktam egy pontot, miszerint a hobby célra vásárolt kutya nem állítható tenyésztésbe. Na már most, hiába kötöm ki ezt a feltételt, nem tudom ellenőrizni, hogy mi lesz 1 vagy két év múlva a kutyával.
Viszont ebben az esetben, én mint tenyésztő el döntöm ki az akit tenyésztésre, ki az akit hobbira adok el. A hobbi kutyának nem váltok törzskönyvet, csak egy regisztert. Azzal késöbb nem lehet elvinni sem kiállításra, sem tenyészszemlére. Viszont ha mégis jó lesz a kutya felnött ként, meghagyja a meoe nekem a lehetőséget, és a regiszter ellenében válthatok rá törzskönyvet. Ez a jog a tenyésztőé, a gazda nem válthatja ki a törszkönyvet !

Ez egy nagyon apró lépés, de pl. csak azért mert a kennel nevemet viseli a kutyus nem kell tenyésztésbe állítani. Ez már valamilyen szinten jó.
Vissza az elejére
McMonique jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 55

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 14:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
McMonique írta:
Muha-klán írta:
[ tényleg siralmas a mostani westi állomány mint ahogy irtad is.
Ezért kellene szigoritani a tenyészszemléken is.

Szerintem nem csak a tenyészszemléken kéne szigorítani. Én radikálisan megváltoztatnám a hazai kutyázást.

Lehet, hogy valami új fog kezdődni a meoe-ban

Be akarják vezetni a regisztert. Mit szoltok hozzá ?

Valamit olvastam az újságban,de Te erről többet tudnál mesélni,most is mész ha jól emlékszem.
Vissza az elejére
Muha-klán jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mooney
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 14:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
Én a tsz-en kívül, sok sok szűrővizsgálathoz, és kiállításhoz is kötném. Adót fizettetnék stb.

Az a baj, hogy az emberek gondolkodását nem lehet megváltoztatni...amíg Magyarországon úgy állnak a helyzethez, hogy csak a pénzt látják belőle, és úgy gondolják, hogy jobban megéri kiskutyákat gyártani, mint krumplit termeszteni, addig mindig is lesznek disznóólakban, kerítés hátsó sarkában összeeresztett kutyák, akik ontják magukból a kiskutyákat...és a legrosszabb, hogy kereslet is lesz rájuk, mert "kell kutya, de spóroljunk vele".....szeritnem ezt semmilyen szigorítás nem fogja megszüntetni. Sír vagy nagyon szomorú Evil or Very Mad

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 13:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
Muha-klán írta:

Szerintem nem csak a tenyészszemléken kéne szigorítani. Én radikálisan megváltoztatnám a hazai kutyázást.

Én a tsz-en kívül, sok sok szűrővizsgálathoz, és kiállításhoz is kötném. Adót fizettetnék stb.
Vissza az elejére
McMonique jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 13:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
Muha-klán írta:

Lehet, hogy valami új fog kezdődni a meoe-ban

Be akarják vezetni a regisztert. Mit szoltok hozzá ?
Vissza az elejére
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 13:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

box El olvastam feketefog

S az a baj, hogy nem tudja, hogy mibe vágja a baltáját.

Nekem jelenleg 4 aktívan fedező kan van a lakásban. Most éppen tüzelének a csajok. Természetesen többszörös zsilippel elkülönítve tartom őket a lakásban. Külön engedem ki a fiúkat, a lányoktól. Szóval igyekszem mindent megtenni, hogy ne háborgassuk az urak kedélyét. S hiába minden óv intézkedés, minden megelőzés a pasik pontosan tudják, hogy mi van a lányokkal, ki mikor van időban.

Ilyenkor versenyt hugyoznak a lakásban. Mert ami kiáll a földből (oszlopok, szekrények, székek, akár egy lelógó aztalterítő sarka, stb.) azt meg kell jelölni, hisz ettől lesznek nagymenők.

Ilyenkor beindul a zümmögő kórus, versenyt kántálnak egész nap, mert Ők olyan szerelmesek mint a nagyágyú.

Ilyenkor folyamatosan puposkodnak egymással. Erőfitogtatás ! Időnként összecsapások.

Ilyenkor nem esznek, nincs idő a kajálásra, mert nehogy lemaradjanak valamiről. Van olyan pasim, aki úgy néz ki mint egy anorexiás modell.

Szóval ilyenkor izgalmas az élet. Sír vagy nagyon szomorú

Nem tudom, hogy IMO tudja e ezeket a dolgokat. Hogy ilyen következménnyel jár ha beküldi a macit.............
S nála szerintem ez még fokozottabb is lesz mivel nem hiszem, hogy folyamatosan tudja a nőket biztosítni a pasiknak.
Szóval az ilyen kielégítetlen pasik, még makacsabbak, még agresszívabbak tudnak lenni.

És még rengeteget mesélhetnék a kantartásról.
Vissza az elejére
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 13:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mooney írta:
McMonique írta:
Én nem akarok senkit bántani, leugatni, csak a lelkükre vagyok kiváncsi. Mi motiválja Őket. Most is feltettem pár kérdést, amelyekre nem kaptam választ.

Mi motiválja? szerintem csak az hogy a kutyusuknak "jó legyen"...csak és kizárólag örömszerzés céljából.
Van a topicok között egy olyan című, hogy "Menyasszonyt keresünk"..ajánlom ott elolvasni a topicot kezdő hozzászólást...szerintem eldobod a hajad tőle. (se törzskönyv, se fél here)

Örömszerzés nincs az állatoknál, csak az embernél. lol
Állatoknál fajfentartás van.

Most van időm, megnézem Döbbent
Vissza az elejére
Mooney
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 13:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
Én nem akarok senkit bántani, leugatni, csak a lelkükre vagyok kiváncsi. Mi motiválja Őket. Most is feltettem pár kérdést, amelyekre nem kaptam választ.

Mi motiválja? szerintem csak az hogy a kutyusuknak "jó legyen"...csak és kizárólag örömszerzés céljából.
Van a topicok között egy olyan című, hogy "Menyasszonyt keresünk"..ajánlom ott elolvasni a topicot kezdő hozzászólást...szerintem eldobod a hajad tőle. (se törzskönyv, se fél here)

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 13:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Aztán évekig tartott az az orvosi szöveg, hogy egyszer kell a szukának szülnie, mert megbolondul.

Mostanra, hogy telítődött a fajta betegebbnél, betegebb egyedekkel, már valahogy leszoktak a dokibácsik erről. Az új generációs állatorvosok, már mindenkit lebeszélnek a pároztatásról. Újabban már azért hívnak a lányos gazdák, hogy megerősítsem az orvosuk állítását.
Vissza az elejére
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 13:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Én nagyon sokat gondolkoztam rajta, hogy a kannál mekkora a felelőség. Hisz 50%-ban Ő is részt vesz a kiskutyagyártásban.

Mi még olyan szukát, akinek legalább a tenyészszemléje nem volt meg, soha nem fedeztünk. Szóval ez a minimum. Viszont volt már olyan, hogy megláttam a leányzót, és gyorsan zacskót húztam a kanom fejére, mert nehogy elhánnya magát a látványtól. Befedeztük. S aztán jött a lelki furdancs, hogy miért is tettem ilyet. Kell a fajtának, hogy egy ilyen szukának kölykei legyenek ?
Aztán az évek alatt rájöttem, hogy ha Én nem fedezem be, akkor a szomszédságában élő Józsibácsi, vagy mariska néni kutyusa be fogja fedezni. Aki lehet, hogy mégrosszabb minőségű mint a szuka kutya. Ez meg még nagyobb pofon a fajtának.
Szóval befedeztük, mert igy kapott némi esélyt, hogy jobb kölykök szülessenek, mint a mamájuk.
Vissza az elejére
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 12:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Muha-klán írta:

Vissza az elejére
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 12:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nekem is mondták már, hogy felajánlják a kis kanjukat fedezésre. Hisz nálam van sok szuka. Megtudtam magyarázni, hogy miért nem kérem a kisfiúcskát. Megértették, vagy nem.

Ezért reméltem, hogy kialakul egy beszélgetés, vita, vagy akármi, és esetleg a következő olvasó már nem rak be sexhírdetést.

Milyen érdekes, olyat még nem olvastam, hogy lánykámnak keresek egyéjszakás kalandhoz vőlegényt.
Vissza az elejére
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 55

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 12:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
Kár, hogy vége.....

Reméltem, hogy egy jó kis eszmecsere alakulhat ki a hazai tenyésztésről, barkácsolásról.

Asszem a kiállitási képeket elnézegetve,tényleg siralmas a mostani westi állomány mint ahogy irtad is.
Vissza az elejére
Muha-klán jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mooney
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 12:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

McMonique írta:
Kár, hogy vége.....

Ennek sosincs vége...Mosoly én csak Imo-t nem akartam bántani, ha nem jogos. Reméltem hogy így is felfogja, hogy a kutyája még fiatal, illetve, hogy felelőséggel kell döntenie.
Tényleg annyi fura elképzelésű emberke járt már nálunk, hogy szerintem a többség kezd "belefáradni". az emberek nagy része nem meggyőzhető (és nem csak ebben a kérdésben, másban sem), csak mennek a saját fejük után. és már nem érezzük értelmét annak, hogy leugassuk valakinek a fejét, ha úgysem érünk el vele semmit Szomorú

Vissza az elejére
McMonique
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 5. Csütörtök 12:33    Hozzászólás témája: Tenyésztés vs. szaporítás Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kár, hogy vége.....

<reménybeli utólagos engedelemmel szétválasztottam az eredeti topiktól - T.J. 2006. 10. 09. 15.44.>
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 23 / 23 oldal [566 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 21, 22, 23
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu