Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2020 Máj. 26. Kedd 4:29
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Pireneusi hegyikutya
Ugrás:  
Fehér szépség
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 1 / 1 oldal [5 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Szerző Üzenet
Raggi
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 20. Vasárnap 7:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Székesfehérváron van ez a pireneusi jellegű kan:

Hatalmas méretű, de valójában félénk kan. Elképzelhető, hogy verték, mert ha bármit lát kaján kívül a kezünkbe, azonnal menekül. Oltott, azonnal vihető.
30-215-8100

Vissza az elejére
Raggi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Raggi
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 18. Péntek 22:49    Hozzászólás témája: Re: Fehér szépség Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

[A Glatisantot ismerem, Ark végül is világbajnok, de az anyai ágról még nem hallottam.
Mi is jártunk iskolába, de nem volt sok értelme. A mi kutyánk nem motiválható játékkal, soha nem szeretett ugrálni, szaladgálni, egy nagy lomha mackó, persze ha vészhelyzet van (mondjuk valaki elsétál a kerítés mellett), akkor elindul, mint a tank Wink Abban a korában a kaja se volt motiváció, mert mindent megkapott, egyszerűen olyan tempóban nőtt, hogy nem lehetett nem tömni belé az ételt. Nálatok is így volt? Isten bizony, volt, hogy este lefeküdtünk és reggel, amikor felkeltünk szemmel láthatóan nőtt. Szóval nagyon féltettük, mert az orvosunk is csak nézett nagyokat, de hála istennek, sikerült minden probléma nélkül megúszni ezt a szakaszt.

de én mind a mai napig sokszor csak leülök és nézem, hogy milyen elképesztően gyönyörű kutya is a Mafla. Nagyon Boldog
Vissza az elejére
Raggi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
schlosser
bébi
bébi

Neme: Neme:Férfi

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 17. Csütörtök 19:45    Hozzászólás témája: Re: Fehér szépség Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Raggi írta:
Szia!

Végre egy pireneusi gazdi! Megkérdezhetem, hogy melyik tenyésztőtől vetted a kutyusodat?
A mienk Rodentáli, januárban lesz 6 éves. Kan és Mafi névre nem hallgat leginkább Twisted Evil
És ő bizony megugatja még a legyet is, ha átrepül a kerten.
A csonterősítő nálunk is ment, midnen formában, de Mafi hatalmas nagy kuty lett és (lekopogom) makk egészséges.

Deny a Lino Du Grand Tendre klán tagja. Az apja Glatisant"S Ark, az anyukája pedig Lukovári-Bufok Bianca. Nagyon sokat kellett vele gyakorolni, még a mai napig igényli a szinten tartás miatt. Nagyon makacs volt. Kölyökként nem volt hajlandó olyanra, aminek nem látta az értelmét, úgy mondván. De sugárzik róluk hogy tudnak,csak nem akarnak. Mintha lusta lenne.
Vissza az elejére
schlosser jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Raggi
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 17. Csütörtök 17:18    Hozzászólás témája: Re: Fehér szépség Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia!

Végre egy pireneusi gazdi! Megkérdezhetem, hogy melyik tenyésztőtől vetted a kutyusodat?
A mienk Rodentáli, januárban lesz 6 éves. Kan és Mafi névre nem hallgat leginkább Twisted Evil
És ő bizony megugatja még a legyet is, ha átrepül a kerten.
A csonterősítő nálunk is ment, midnen formában, de Mafi hatalmas nagy kuty lett és (lekopogom) makk egészséges.
Vissza az elejére
schlosser
bébi
bébi

Neme: Neme:Férfi

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 6. Vasárnap 14:19    Hozzászólás témája: Fehér szépség Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Először is nagyon örülök ennek a fórumnak. Egy kisebb fajta rést tömít be a Pireneusi hegykutyákkal kapcsolatban.

Nekem is van egy Deny névre hallgató pireneusim . Januárban lesz négy éves. Úgy találom, hogy aki szereti a nagytestű kutyákat azoknak ez a fajta a legtökéletesebb kutya. Ezek a nagy mackók annyi örömöt és szeretettet tudnak nyújtani a kutyát szerető embernek amennyire csak képesek, lehetnek.
Én 2001 benn vettem meg ezt a fehér szépséget, mert akkor költöztünk kertes házba, és a lányomnak minden vágya egy kutyus volt. Nem volt semmi fenntartásom ezzel a fajtával, tudtam, hogy ilyen kinézettel nem egy fenevadat hozok a házhoz. Nem is csalódtam benne. A kezdeti nehézségeken hamar túltettük magunkat, a rágcsálás és a növények rendszeres metszését is feladta egy éves kora után. Volt egy kis probléma a nem megfelelő állatorvos választással de azt is korrigáltuk. Ugyanis mivel hogy nagytestű kutya révén gyorsan nőnek, ezért csonterősítőt kellet adni neki. A mi állatorvosunk pedig összekeverte a pireneusit a lovakkal ezért irt fel neki márkus port a megfelelő csonterősítő helyett. Kilenc hónapos korában jött rá a Denyke hogy ö márpedig nagyfiú és megpróbált domináns lenni. Ezt csak, ahogy írtátok kemény kézzel lehetett vissza fogni, és még párszor bepróbált. De ami igaz az igaz gyerekkel soha semmilyen körülmények között nem próbálkozott. A lányom négy éves kora óta oda mehet hozzá, bemehet a házába, bele nyúlhat a tányérjába evés közben is, akkor se morog, rá vagy kapna oda. Sőt mi több, ha netán hangosabban szolok rá a gyerekre még meg is védi. Még akkor is, ha tudja, hogy velem szemben nincs esélye. Az is nagyon igaz volt hogy az idegenekkel szemben bizalmatlan és nagyon védi a területét. Ha valakit beengedek az udvara, akkor nem bántja de végig ott van mellette és kíséri egész a kapuig. Amikor még nem volt hibátlan a kerítésünk betévedt egy kóbor keverék kutyus, de mire észre vetül addigra már a Denyke rendezgette a kutyust, aki sokkos állapotban távozott a mi segítségűnkkel. A szomszédok nagyon jó véleménnyel vannak a kutyáról, csak akkor ugat, ha valamit jelez, a közvetlen szomszédunk is azóta nyugodt amióta náluk lakik a Deny. Volt pár betörés már a környéken, de úgy vélem egy ilyen nagy kutya nagy visszatartó erő a betörőknél. Még ha könnyen elintézhetők lenének a mai technika segítségével, mégse próbálkoznak (szerencsére). Hirtelen csak ennyi jutott az eszembe, amit megszeretem, volna osztani veletek. Ha mégis kihagytam volna valamit nyugodtan kérdezetek, szívesen válaszolok.
Vissza az elejére
schlosser jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 1 / 1 oldal [5 H.sz.] Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Pireneusi hegyikutya
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu