Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Nov. 16. Péntek 13:42
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Golden retriever
Ugrás:  
Golden retriever
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 61 / 63 oldal [1558 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 59, 60, 61, 62, 63 Következő
Szerző Üzenet
Tina
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2005 Aug. 2. Kedd 10:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Megnéztem az Erdőskerti kennel honlapját... Bár nekünk Debrecen eléggé messze van, asszem maradok a Cserkeszőlőinél Wink arról tudsz valamit? vagy honlapot, ahol utánanézhetnék? Köszi
Vissza az elejére
Tina jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
iner
kölyök
kölyök

Neme: Neme:Nő Kor: 26

HozzászólásElküldve: 2005 Aug. 2. Kedd 10:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Bárki mehet Nagyon Boldog Akár miylen fiatal is a kutyusod Wink De én még nem voltam Szomorú
iner jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Tina
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Aug. 1. Hétfő 20:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

És "bárki" elmehet a táborba Kérdés (persze kutyával) Gondolom ilyen fiatallal, mint az enyém, amúgy sem lehet Sír vagy nagyon szomorú Vagy mégis?
Te hányszor voltál már?
Vissza az elejére
Tina jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Tina
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Aug. 1. Hétfő 20:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

És "bárki" elmehet a táborba Kérdés (persze kutyával) Gondolom ilyen fiatallal, mint az enyém, amúgy sem lehet Sír vagy nagyon szomorú Vagy mégis?
Te hányszor voltál már?
Vissza az elejére
iner
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2005 Aug. 1. Hétfő 20:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

A tábort ált.nyáron és ősszel rendezik a szünetekben.Nyáron két tábor van,ált.a Vadászkutyás és a Retriever.Ezek egymást követik.Ősszel pedig 4napos.Van még1 tábor,az Cserkeszőlőn van,és nem is ugyan ezek rendezik,mint a debrecenit.A debrecenit az Erdőskerti kennel csinálja.
Más:
Nyugi,az én kutyámat is labinak mondták,de mára már kicsit sem hasonlít rá Wink
iner jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Tina
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Aug. 1. Hétfő 19:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

iner: hát akkor várunk pizza Eddig egyébként mindenki labradornak nézte! Pedig annyira nem is hasonlít...
Hányszor van évente tábor? Mindig Debrecenben tartják? Akkor neked nem kell messzire menni Nagyon Boldog
Vissza az elejére
iner
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2005 Aug. 1. Hétfő 12:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Halihó!!!!!!!!!!!!!!!
Á,a fene...kár,hogy tegnap nem írtam Sír vagy nagyon szomorú
Ruthie:Remélem jól érzitek magatokat a táborban,nekem is sok ismerősöm ment (ha midnen igaz,én ősszel megyek majd Nagyon Boldog Nagyon Boldog Nagyon Boldog )
Tina:Egy golden sztem 1-2éves koráig fejlődik (de leeht 3 is?),úgyhogy türelem:) Wink
Tina
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Júl. 31. Vasárnap 14:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Tudom, most nagyon hülyét kérdezek pirul
Kb. mikortól lesz nekik szép zászlós a farkuk, lábuk? Erről sehol se találtam még infót...
Ahhoz ugye még fiatal, hogy már most látszódjon? (4 hónapos) Habár a lábain már látszik, hogy picit hosszabb a szőre.
Vissza az elejére
Tina
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Júl. 31. Vasárnap 13:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

De jó Lindának!! És ki a kísérője? És meddig tart a tábor? Üres lesz a ház nélküle, gondolom. Sír vagy nagyon szomorú
Jó utat, vidám táborozást kívánok Lindának, vigyázzon magára szomorú búcsú
Ez egy kicsit érzelgős lett (érzelgõs)
Mandula? Ezt nem is tudtam!! Embarassed Egyébként mér nem kaphatnak?
Annyian reklámozzák a Frontlinet, a végén még mi is áttérünk arra Nagyon Boldog
Vissza az elejére
Ruthie
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Júl. 31. Vasárnap 11:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Linda ma megy Debrecenbe vadászkutyás táborba!
Javában pakolunk.

A bolha és kullancs nyakörv szerintem se jó, nagyon gyorsan kiázik a vízben.Így mi áttértünk a Frontlinera

Görögdinnye hm...,mi még nem kóstoltuk.
Azt tudom hogy mandulát nem szabad adni,de van még más gyümi meg zöldség csak utánna kéne nézni olvas
Vissza az elejére
Ruthie jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tina
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Júl. 31. Vasárnap 0:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

iner írta:

Tina,Benőnek nincsenek eredményei Nagyon Boldog A kiállításon is csak nézőként voltunk jelen

Upsz... pirul akkor valamit nagyon elnézhettem.... sebaj, akkor is sok sikert a leendő kiállításaihoz - ha megy egyáltalán lol
Ruthie: én az Advantix-ot ismerem, az állatorvosunk is ezt ajánlotta, ez ugyanolyan, mint a Frontline. A bolhanyakörvben nem nagyon bízom, szerintem nem sokat ér - ezt a másik kutyámmal és sok-sok macskával már próbáltuk nemjó
A melegben szegényke majd elpusztul, bár a nap nagy részét a hűvös lakásban tölti Nagyon Boldog egyébként a görögdinnye nagyon bejön neki.
A kullancskiszedő kanál megszerzésén ezennel elkezdtünk dolgozni lol
Linda hogy van?
Vissza az elejére
iner
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2005 Júl. 30. Szombat 19:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Halihó!
Tina,Benőnek nincsenek eredményei Nagyon Boldog A kiállításon is csak nézőként voltunk jelen Wink 1ébként köszi Wink Galériánk is van:
kep.tar.hu/reni91
Ruthie
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Júl. 30. Szombat 15:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szerintem mindenképpen vegyetek kullancs-és bolha nyakörvet, vagy Frontlinet.A legfontosabb hogy séta után alaposan nézt meg a bundáját van-e benne kullancs. Exclamation
Nagyon praktikus a kullancs kiszedő kanál amivel könnyen eltávolítható ez a csúnya élőlény Ötlet

Wendy hogy viseli a meleget?
Mi már csak éjszaka 11 kor járunk sétálni,elemlámpával a határba Nagyon Boldog
Vissza az elejére
Ruthie jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tina
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Júl. 30. Szombat 12:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szegény Linda!! kutysir Wendy is fürdött már, de ő egyelőre minden vízzel kapcsolatos dolgot szeret...
Háát eléggé félek a babéziától, olvastam olyan hozzászólást, hogy hiába volt védve "megbízható" kullancs elleni szerrel a kutyus, babéziás lett így is nemértem
Igaz úgy látom, elég sok kutya átesik rajta, de akkor is örülnék, ha mi megúsznánk Wink
Vissza az elejére
Ruthie
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Júl. 30. Szombat 11:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Üdv a fórumon iner Nagyon Boldog

A Babéziás story az úgy szól hogy anno a Balcsi környékén és tavak mellett voltak ezek a kullancsok.De most már nem beszélhetünk erről mert mindenhol megtalálható.

Tegnap megfürdettük Lindát ! Nagyon Boldog Szegény nem nagyon szereti ezt a fajta vizes dolgot.Nagy nehezen sikerült megfürdetni,aztán meg úszott a fürdőszoba Mosoly

iner: Mary volt az éjszakain, de csak nézőként.
Vissza az elejére
Tina
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Júl. 29. Péntek 20:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Üdv a fórumon, Iner! integet
Voltam a honlapodon, klassz!! nagyszerû
Benő nagyon szép, gratulálok az eredményeihez, csak így tovább!! Nagyon Boldog
Nem akarsz a Galériába albumot rakni fel róla?
Vissza az elejére
iner
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2005 Júl. 29. Péntek 16:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sikeresen visszaolvastam:
Tina,gratula a kutyusodhoz Wink Esteleg volt vki a Debrecen Éjszakai CACon? Kérdés
iner
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2005 Júl. 29. Péntek 16:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Most találtam rá a fórumra!! Mosoly
Nekem egy 2éves Golden Retriever kan kutyám van,a neve Benő.Jah,és Debrecenben lakunk. Wink

Van honlapunk is ha vki kíváncsi rá:
Benő honlapja
Tina
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Júl. 29. Péntek 11:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ruthie írta:

Tina: Részletes beszámolót kérek az éjszakáról Nagyon Boldog

Nem nagyon van miről beszámolnom, mivel sajna nagyrészt átaludtam Embarassed
Na szóval, éjjel 11-kor vaksötétben "megágyaztam" szintúgy mint te, napozóágy+hálózsák. Aztán elfoglaltam a helyem, Wendy is az övét, természetesen rajtam... nagy nehezen elaludtunk, a szúnyogok mindkettőnket kínoztak (hiába a szúnyogriasztó Evil or Very Mad ) Wendyke két óránként felkelt, hogy a képbe betolakodó macskákat elriassza ugatásával lol Aztán reggelre ellopta a párnámat, azon feküdt a földön Összezavart
De ennek ellenére is marha jó volt, majd megismételjük - egyszer Wink
Vissza az elejére
Ruthie
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Júl. 29. Péntek 9:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

VADÁSZKUTYÁS TÁBOR GÖDÖN!!!
2005 augusztus 7-14-ig fantasztikus környezetben kutyás tábort szerveznek.
Mindenfajta vadászkutyát és gazdáit szeretettel várnak.

Ha szeretnéd kipróbálni kutyád vadászösztöneit és a későbbiekben is szeretnél vele foglakozni, esetleg képességvizsgát, vagy munkavizsgát szeretnél vele tenni
mindenképp jelentkezz, mert nem csak vadat és területet biztosítanak számodra, hanem értékes tanácsokkal, életreszóló tapasztalattal lehetsz gazdagabb.

Szállás: Faházakban ( 2 személy + kutyák, TV, hűtőszekrény, fürdőszoba)
háromszori étkezés (szabadtéri sütés-főzés), az 1 hetes tábor ára 25.000 FT.
Jelentkezni lehet Tumay Jánosnál (Tel.: 200-5200)
Drótszőrű Magyar Vizsla Klub
Vissza az elejére
Ruthie
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Júl. 29. Péntek 9:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
T.J.: Ma mindenképp kiderül az igazság,remélem csak én tévedtem a neveket illetően Embarassed

Tina: Részletes beszámolót kérek az éjszakáról Nagyon Boldog
Vissza az elejére
T.J.
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 57

HozzászólásElküldve: 2005 Júl. 29. Péntek 7:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ruthie írta:
Ja és egy állatorvos barátunk mondta hogy Babéziát lehet kapni ilyen tavakba ahol nem cserélődik a víz!

Sziasztok !
Bocs, hogy beleszólok - csak Joe7 távollétében be-be nézegetek más topikokba is -, de a babéziával kapcsolatos állatorvosi "vélemény" eddigi ismereteink szerint téves. A babáziát jelen ismereteink szerint csak a kullancs terjeszti, vízből nem lehet elkapni.
Beszúrok egy nem túl friss, de elég jó cikket a betegségről:

Újabb kullancs-kór: babézia 2004.06.07

A kullancsokról legtöbbünknek két betegség, a Lyme-kór és a vírusos agyvelőgyulladás jut eszébe. Félő azonban, hogy egy új veszély is jelentkezik: az elmúlt évben már hazánkban is észlelték a közönséges kullancsok által terjesztett, fertőző vérfesték-vizelést, egyelőre csak kutyáknál.

Az utóbbi években jelentősen megszaporodtak azok az esetek, amelyek hátterében a kullancs által terjesztett, Babesia canis nevezetű kórokozó áll - számolt be tapasztalatairól dr. Szilágyi Attila állatorvos. Magyarországon babézia okozta megbetegedést ember esetében még nem jelentettek, kutyáknál viszont már gyakori kórnak számít. A betegség neve - fertőző vérfesték-vizelés - mutatja a betegség lényegét: a kór a vörösvérsejteket károsítja, veseelégtelenséget, vérszegénységet okozva.

A kórt a vérkenet vizsgálatával lehet kimutatni, a pontos diagnózis felállításában sokat segíthet, ha az állatorvosi rendelésre magunkkal visszük az állatból eltávolított kullancsot is.

Dr. Kapiller Zoltán évek óta foglalkozik a kullancsok által terjesztett betegségekkel. Tavaly észlelte először, hogy a korábban csupán a csalitjáró pocok kullancsában kimutatott Babesia microti megjelent a közönséges - tehát az emberre is veszélyes - kullancspopuláció szervezetében is. Ez azt jelenti, fennáll a lehetősége annak, hogy Magyarországon is előfordulhasson emberi babéziás megbetegedés.

Afrikában és az Egyesült Államokban egyre gyakoribbak azok a súlyos, akár halálos megbetegedések, amelyeket a vérszívó által terjesztett mikroorganizmusok okoznak. Az embernél a betegség heves, influenzaszerű tünetekkel kezdődik: magas láz, rossz közérzet, hányinger jelentkezik - ismerteti dr. Kapiller Zoltán. A betegség további szakaszában szervi problémák lépnek föl, amelyek lép-, máj-, veseelváltozások során akár vérvizelést is eredményezhetnek.

Létezik már olyan laboratóriumi diagnosztikai módszer, amellyel a különféle fertőzések nemcsak a beteg véréből, de már a kullancsból is kimutathatók. A módszerrel jelenleg a Lyme-kórt okozó mikroorganizmus DNS-ét tudják kimutatni az állatból, még azelőtt, hogy a megfertőzött áldozaton a tünetek jelentkeznének. Az eljárás elméletileg minden kórokozó esetében alkalmazható - mondja Kapiller Zoltán -, ám jelenleg még nem használják rutinszerűen a diagnosztikában. A babéziózis kórokozójának felbukkanása sürgeti a módszer mind szélesebb körű alkalmazását.

A babézia ellen oltóanyag jelenleg nem létezik, ezért fokozott jelentősége van annak, hogy a szabadban, erdei túrák során megfelelő öltözettel és kullancsriasztó szerekkel megelőzzük, hogy a vérszívók megtelepedjenek bőrünkön.

Forrás: [origo]

További kellemes csevejt.
Tina
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Júl. 28. Csütörtök 22:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ja, egyébként tegnap éjjel én is kint aludtam Wendyvel, a szúnyogokat leszámítva, nagyon jó volt! Nagyon Boldog
Láttam Linda új képeit, aranyosak!!! nagyszerû
Vissza az elejére
Tina
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Júl. 28. Csütörtök 21:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Köszi a segítséget, megnyugodtam a vízkérdést illetően lol Akkor majd értesítsetek, mit mondott a doki!!
Majd nézek neki errefelé egy jó kis tavacskát Nagyon Boldog (mármint a kutyunak)
Vissza az elejére
Mary
kölyök
kölyök

Neme: Neme:Nő Kor: 27

HozzászólásElküldve: 2005 Júl. 28. Csütörtök 11:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Na, csak lett neve neki is! Tök ari! Nagyon Boldog
Szerintem mindegy hogy milyen mély a víz, csak tudjon úszni!
Vissza az elejére
Mary jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 61 / 63 oldal [1558 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, ..., 59, 60, 61, 62, 63 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Golden retriever
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu