Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2020 Szept. 28. Hétfő 6:26
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Beszélgetés minden egyéb kutyás témában » Egészség - betegség
Ugrás:  
Allergia
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 2 / 2 oldal [34 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2
Szerző Üzenet
joe7
Adminiszrátor
Adminiszrátor

HozzászólásElküldve: 2005 Júl. 12. Kedd 0:26    Hozzászólás témája: Re: Allergia Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Zsolt írta:
Sziasztok!Nekem olyan problémam van,hogy van egy másfél éves gyönyörü westi kutyám,tavaly nyáron elkezdödött a vakarozás,elvittem orvoshoshoz,kapott steroidot atol olyan beteg lett.hogy 3honapig orvoshoz hordtam.

Szia..
ezt csak megerositeni tudom..sajna a steroidot sokfele hasznaljak csipobol, de szinten hasonloan rossz a tapaszalat.. kerulendo :/
joe7 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Zsolt
bébi
bébi

Neme: Neme:Férfi Kor: 46

HozzászólásElküldve: 2005 Júl. 11. Hétfő 20:43    Hozzászólás témája: Allergia Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!Nekem olyan problémam van,hogy van egy másfél éves gyönyörü westi kutyám,tavaly nyáron elkezdödött a vakarozás,elvittem orvoshoshoz,kapott steroidot atol olyan beteg lett.hogy 3honapig orvoshoz hordtam.utána ujj orvost találtam aki azt mondta hadjuk a kutyát,ne adjunk neki semmi gyogyszert hátha kitisztul.ez jo ötlet volt mert a kutya ujra vidám és játékos lett.csak jött ez a nyár a kutya ujra vakarozik.és ami mégrosszabb idén már fulladásos rohama van.elöször csak mikor stressbe volt valami másik kutya láttan akor fulladt,de most 2hete már lakásba is elég sürrün.vittem orvoshoz kapott diaphyllin,suprastint.dehát semmi hatás.kivagyok mert bárhova viszem,semmi megoldás.a pénz nem számitana csa valaki találna valami megoldás,mert a kutya másfél évesen annyit szenvedet,hogy ez már sok.Ja és még szegénynek légcsö szükülete is van.
Vissza az elejére
Zsolt jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Zsolt
bébi
bébi

Neme: Neme:Férfi Kor: 46

HozzászólásElküldve: 2005 Júl. 11. Hétfő 20:30    Hozzászólás témája: Allergia Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!Nekem olyan problémam van,hogy van egy másfél éves gyönyörü westi kutyám,tavaly nyáron elkezdödött a vakarozás,elvittem orvoshoshoz,kapott steroidot atol olyan beteg lett.hogy 3honapig orvoshoz hordtam.utána ujj orvost találtam aki azt mondta hadjuk a kutyát,ne adjunk neki semmi gyogyszert hátha kitisztul.ez jo ötlet volt mert a kutya ujra vidám és játékos lett.csak jött ez a nyár a kutya ujra vakarozik.és ami mégrosszabb idén már fulladásos rohama van.elöször csak mikor stressbe volt valami másik kutya láttan akor fulladt,de most 2hete már lakásba is elég sürrün.vittem orvoshoz kapott diaphyllin,suprastint.dehát semmi hatás.kivagyok mert bárhova viszem,semmi megoldás.a pénz nem számitana csa valaki találna valami megoldás,mert a kutya másfél évesen annyit szenvedet,hogy ez már sok.
Vissza az elejére
Zsolt jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Betty
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2005 Jún. 16. Csütörtök 10:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

zsuzsuv írta:
Mooney írta:
...a doki mint mondott? vagy ott még nem jártatok?

Még tavaly nyáron vetettem fel az orvosnak azt a problémát, hogy borzalmasan vakarózik a kutya. Akkor ő mondta, hogy szinte 99%-ig biztos, hogy pollenallergiája van. Mondta, hogy figyeljem majd meg, hogy télen teljesen el fog múlni neki, és jövő nyáron előjön ismét. Hát sajnos így lett. Most már borzalmasan vakarózik szegénykém, szintén tiszta vörös néha a bőre (vagy sötét rózsaszín, de semmi esetre sem olyan, mint télen), és egy-két helyen már kisebb sebeket is felfedeztem rajta - gondolom a sok vakarózástól.

Most elkezdtem adni neki én is ezt az Aloe Verás Bee Pollen nevű készítményt, amit allergiások szoktak szedni. (Volt olyan év, hogy én is ezt szedtem, és nagyon jól kordában tartotta az allergiámat.) Minden nap egy negyed tabletta felét adom be neki. Emellett minden nap kap két evőkanál aloe vera gélt - állítólag sokat adják kutyáknak, nekem azt mondták, hogy nyugodtan adhatom neki. Aztán meg be szoktam fújni Aloe First-tel azokat a területeket neki, amiket nagyon erősen vakar, hogy egy kicsit nyugtassa neki. De isten igazából nem sok javulást veszek észre.

Szia!

Zeusznak is van valami allergia féle,de neki elég enyhe,bár néha nagyon nagyon elkezd vakarózni. Igazából nem allergiás sebek vannak rajta csak vakarózik,de nem piros a bőre meg ilyesmi.
Pár dolog van,amivel nagyon nagyon sokat tudok rajta segíteni. Amilyen sűrűn lehet kozmetikázni,ha trimmelve van hogy a bőre tudjon szellőzni,többet kell fürdetni. Specko samponokkal: mi két félét használunk Freesnapfos Sano e Bello ph semleges sampon és mezei panzi kamillás sampon. A sűrű fürdetés nálunk havi fürdést jelent.

És az igazi gyógyszer: Pruritex lotion (állatorvosi vényre kapható állatorvosi patikában,tavaly 1800körül volt. A szer: gyulladáscsökkentő, antiallergiás, viszketés csillapító hatású bőrgyógyászati készítmény. Evvel bekened a sebeit és óriási változás tapasztalható. Én tavaly egy hétig kentem utána megfürdettem és óriási volt a változás. Most megint kijött bekentem eddig egyszer és azóta szinte nem is vakarózik.

Remélem tudtam valamit segíteni.
Jobbulást!

Zeuszkámnak www.westy.fw.hu
Vissza az elejére
Betty jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mooney
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2005 Jún. 16. Csütörtök 8:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Tegnap találkoztam az allergiás westievel és gazdájával. Rákérdeztem, hogy ők mit tesznek..annyi volt a válasz, hogy megpróbálják túlélni ezt az időszakot...kap a kutyus kétfajta gyógyszert is, embereknek való allergiára, de a nevét sajna elfelejtettem Szomorú azt mondta, hogy az is megvan határozva, hogy hogy adhatja a kutynak a gyógyszert, és hogy elég macera.. Szemforgató

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
zsuzsuv
növendék
növendék

Neme: Neme:Nő Kor: 44

HozzászólásElküldve: 2005 Jún. 15. Szerda 8:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mooney írta:
...a doki mint mondott? vagy ott még nem jártatok?

Még tavaly nyáron vetettem fel az orvosnak azt a problémát, hogy borzalmasan vakarózik a kutya. Akkor ő mondta, hogy szinte 99%-ig biztos, hogy pollenallergiája van. Mondta, hogy figyeljem majd meg, hogy télen teljesen el fog múlni neki, és jövő nyáron előjön ismét. Hát sajnos így lett. Most már borzalmasan vakarózik szegénykém, szintén tiszta vörös néha a bőre (vagy sötét rózsaszín, de semmi esetre sem olyan, mint télen), és egy-két helyen már kisebb sebeket is felfedeztem rajta - gondolom a sok vakarózástól.

Most elkezdtem adni neki én is ezt az Aloe Verás Bee Pollen nevű készítményt, amit allergiások szoktak szedni. (Volt olyan év, hogy én is ezt szedtem, és nagyon jól kordában tartotta az allergiámat.) Minden nap egy negyed tabletta felét adom be neki. Emellett minden nap kap két evőkanál aloe vera gélt - állítólag sokat adják kutyáknak, nekem azt mondták, hogy nyugodtan adhatom neki. Aztán meg be szoktam fújni Aloe First-tel azokat a területeket neki, amiket nagyon erősen vakar, hogy egy kicsit nyugtassa neki. De isten igazából nem sok javulást veszek észre.
Vissza az elejére
zsuzsuv jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mooney
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2005 Jún. 15. Szerda 8:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

zsuzsuv írta:
Kíváncsi lennék, hogy más kutyák is szenvednek-e ettől

Erre csak annyit tudok mondani, hogy sajnos igen Szomorú A lakótelepünkön lakik egy 8éves westie, aki ugyancsak pollenallergiás.. szegénynek egész nyáron olyan vörös a bőre, hogy világít a fehér szőre alól..és a szőre is eléggé meg van kopva a sok vakarózástól..

zsuzsuv írta:
Szteroidos szereket csak a legvégső esetben adatnék neki

Már elég rég beszélgettem velük erről, de én úgy emlékszem, hogy ugyanolyan tabletát szedetnek vele, mint amit az emberek is szednek allergiára..pontosan most nemtudom. De ha találkozok velük, meg fogom kérdezni!

Szegény Gery...a doki mint mondott? vagy ott még nem jártatok?

„ amíg még nem szerettél egy állatot, lelked egy része mélyen alszik” - Anatole France
Vissza az elejére
Mooney jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
zsuzsuv
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2005 Jún. 15. Szerda 7:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Na, akkor én kezdem is a sort a gondommal. Nagyon úgy tűnik, hogy a kutyám (2,5 éves westie) pollen okozta allergiától szenved. Legalább is nagyon erre tudok gondolni, ugyanis az erős viszketések tavasztól őszig figyelhetők csak meg nála, télen szinte teljesen elmarad.
Kíváncsi lennék, hogy más kutyák is szenvednek-e ettől (szinte biztos vagyok benne, hogy igen), és sikerült-e valakinek már valami jó gyógymódot találni ez ellen. Szteroidos szereket csak a legvégső esetben adatnék neki, jobban szeretnék valami olyan tüneti kezelést találni, ami nem terheli meg a kutya szervezetét nagy mértékben.
Vissza az elejére
zsuzsuv jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
zsuzsuv
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2005 Jún. 15. Szerda 7:51    Hozzászólás témája: Allergia Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Azért nyitottam ezt a topicot, mert nemcsak mi, emberek, hanem kutyáink között is egyre gyakoribb az allergiás megbetegedések száma. Jó lenne megosztani a tapasztalatokat ezzel kapcsolatban. Engem főként az érdekelne, hogy létezik-e, tud-e valaki olyan - akár természetes vagy homeopátiás - gyógymódról, mely nagyban segít csökkenteni a kutya allergiás tüneteit.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 2 / 2 oldal [34 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Beszélgetés minden egyéb kutyás témában » Egészség - betegség
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu