Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2017 Márc. 30. Csütörtök 7:34
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
Betegségek
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 1 / 177 oldal [4425 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  1, 2, 3, ..., 175, 176, 177 Következő
Szerző Üzenet
Adri & Spiky
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 25

HozzászólásElküldve: 2014 Dec. 21. Vasárnap 15:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

BVictory írta:
Sziasztok!
Úgy látom jó rég nem szólt senki ehhez a fórum témához, de remélem csak azért mert mindegyik kis Westi egészséges. Wink
De azt is remélem, hogy valaki fog nekem segíteni a témában.
Az én kis Lizám már 9 éves és sajnos 1 hónapja diagnosztizálták nála a cukorbetegséget. Szerencsére a kutyus egyre jobban van, viszont a napi két inzulinozást nagyon nehezen viseli. Azt mondta az orvos, hogy ez teljesen normális, mivel jobb a kedélye, így már nem kultiválja a "szúrkálást". Én mégis szeretnék 1-2 tanácsot kérni attól, aki, vagy akinek a valakije ilyen problémákkal küzd. Hogy tehetném kissé elviselhetőbbé az inzulinozást? Egyáltalán mikor fogunk oda eljutni, hogy hagyni fogja, vagy legalább valamennyire beletörődik? Szegénykémet úgy sajnálom, olyan kis elégedetlenül morgolódik mindig. Szomorú

Szia!

Bocsánat, de csak most járok erre, azért remélem, még látod majd.
Sajnálom, hogy a Te kis Manód is cukros lett. Spiky is az tavaly augusztus óta.
Eleinte ő is nehezen tűrte a szurkat (neki is 2x kell kapnia), mára viszont 7 óra 1 perckor már jön és bökdös, ha nem kapja meg, annyira tudja, hogy mikor kell kapnia. Én úgy szoktam, hogy azt mondom neki, "szurivacsi", ekkor már tudja is, hogy először jól kell viselkedni, kapja a szurit és utána jön az etetés, ami tulajdonképpen a jutalom
Remélem, sikeresen beállítottátok a cukrát? Milyen táppal etetitek?
Jó egészséget kívánok! puszitküld
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 32

HozzászólásElküldve: 2014 Szept. 22. Hétfő 15:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Úgy látom jó rég nem szólt senki ehhez a fórum témához, de remélem csak azért mert mindegyik kis Westi egészséges. Wink
De azt is remélem, hogy valaki fog nekem segíteni a témában.
Az én kis Lizám már 9 éves és sajnos 1 hónapja diagnosztizálták nála a cukorbetegséget. Szerencsére a kutyus egyre jobban van, viszont a napi két inzulinozást nagyon nehezen viseli. Azt mondta az orvos, hogy ez teljesen normális, mivel jobb a kedélye, így már nem kultiválja a "szúrkálást". Én mégis szeretnék 1-2 tanácsot kérni attól, aki, vagy akinek a valakije ilyen problémákkal küzd. Hogy tehetném kissé elviselhetőbbé az inzulinozást? Egyáltalán mikor fogunk oda eljutni, hogy hagyni fogja, vagy legalább valamennyire beletörődik? Szegénykémet úgy sajnálom, olyan kis elégedetlenül morgolódik mindig. Szomorú
Vissza az elejére
BVictory jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Rit
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 28

HozzászólásElküldve: 2013 Jan. 30. Szerda 13:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

cerebrum írta:
óvónéni írta:
Szióka!!!

Szerintem nem gombás a kutyusod,hanem inkább allergiás.Próbálj meg szigorú étrendet tartani.Semmi csirke,és olyan minnőségi tápot válassz,amiben még csirkeliszt sincs.Sajnos az allergia nagyon sok westienél kijön "hála" a szaporítóknak és a túltenyészetnek.Itt is írtak sokan már az allergiás problémákról érdemes elolvasni.
Ha gombás lenne,akkor ennyi kezelés,illetve nizorálos fürdetés,vagy másik gyógysamponos fürdetés megoldaná.Szorítok nektek!! puszitküld

Na, mint kiderült pár hete, gomba volt ez, viszont egyben az allergiája is kijött, és amik a hátán voltak kiütéses sebek, azt már az allergia váltotta ki. Szomorú Csináltattunk allergia tesztet, és ez alapján az árpára, tejre, élesztőgombára és a csirkére allergiás a leginkább. Utóbbi mondjuk nem nagy meglepetés, de a többin néztem egy nagyot.

Mindenesetre azóta átálltunk a hipoallergén tápra (strucc- és jávorszarvas hús nagy vigyor ) + kap ilyen kutyáknak való Béres-cseppet is, és most már tényleg úgy látszik, hogy kezd teljesen rendbe jönni, már csak pár helyen van a bőrén ilyen kis foltban látható jele a kiütéseknek.

Csak mondjuk azt nem értem, hogy akkor most egész életében csak ilyen hipoallergén tápot kaphat csak? Pedig imádja pl. a sajtot, joghurtot, meg hát olyan nehéz megállni, hogy az ember ne adjon neki ilyen-olyan húst, mikor eszik, ő meg olyan könyörgően néz. Mosoly Mert a végkonklúziója az orvosnak az volt, hogy legyengült az immunrendszere, és azt hozta ki nála mind az allergiát, mind a gombát...

Szia!

Ha bizonyítottan allergiás a csirkére és a tejre, akkor nem kaphat ezekből semmiféle terméket. Ha kapna, akkor lehet, hogy a tünetek kisebb intenzitással, de valamilyen mértékben biztosan visszatérnének sajnos. Szomorú
Úgyhogy ebben az esetben a szigor a kutyus érdeke.

Rita
Szalárd
növendék
növendék

Neme: Neme:Nő Kor: 55

HozzászólásElküldve: 2012 Dec. 26. Szerda 21:06    Hozzászólás témája: Re: Macika
Téma leírása: kedvetlenség
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Pamats írta:
Sziasztok. Macika egy 1 éves és 7 honapos tündéri westie kislány.
Pár napja a lakásban kedvetlen, nem találja a helyét, néha csattogtatja az álkapcsát és keveset eszik, inkább alszik. Sétáltatáskor viszont olyan kis ugri-bugri mint általában. Van esetleg valakinek ötlete mi lehet a gond???
Holnap elmegyünk dokihoz.
Ja!tüzelés elött áll meg mostanában többet van egyedül mint szokott sajnos.
Köszi: Tamás
Szia! Voltatok orvosnál? Még mindig kedvetlen a kutyusod? Nem lehet,hogy valami fájdalma van? Lizy is csak feküdt egész nap és étvágytalan volt,amikor a csípője fájt. Az állkapocs csattogtatása elég bizarr! Most nagyon extrém dolgot mondok,de a westieknél sajnos előfordul az epilepszia is,és ennek a tűnete lehet ez Szomorú .Remélem,nincs igazam,és azóta már minden rendben van Veletek! Mosoly
Vissza az elejére
Szalárd jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Pamats
bébi
bébi

Neme: Neme:Férfi Kor: 33

HozzászólásElküldve: 2012 Dec. 10. Hétfő 21:23    Hozzászólás témája: Macika
Téma leírása: kedvetlenség
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok. Macika egy 1 éves és 7 honapos tündéri westie kislány.
Pár napja a lakásban kedvetlen, nem találja a helyét, néha csattogtatja az álkapcsát és keveset eszik, inkább alszik. Sétáltatáskor viszont olyan kis ugri-bugri mint általában. Van esetleg valakinek ötlete mi lehet a gond???
Holnap elmegyünk dokihoz.
Ja!tüzelés elött áll meg mostanában többet van egyedül mint szokott sajnos.
Köszi: Tamás
Vissza az elejére
Pamats jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
cerebrum
bébi
bébi

Neme: Neme:Férfi Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2011 Dec. 25. Vasárnap 18:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

óvónéni írta:
Szióka!!!

Szerintem nem gombás a kutyusod,hanem inkább allergiás.Próbálj meg szigorú étrendet tartani.Semmi csirke,és olyan minnőségi tápot válassz,amiben még csirkeliszt sincs.Sajnos az allergia nagyon sok westienél kijön "hála" a szaporítóknak és a túltenyészetnek.Itt is írtak sokan már az allergiás problémákról érdemes elolvasni.
Ha gombás lenne,akkor ennyi kezelés,illetve nizorálos fürdetés,vagy másik gyógysamponos fürdetés megoldaná.Szorítok nektek!! puszitküld

Na, mint kiderült pár hete, gomba volt ez, viszont egyben az allergiája is kijött, és amik a hátán voltak kiütéses sebek, azt már az allergia váltotta ki. Szomorú Csináltattunk allergia tesztet, és ez alapján az árpára, tejre, élesztőgombára és a csirkére allergiás a leginkább. Utóbbi mondjuk nem nagy meglepetés, de a többin néztem egy nagyot.

Mindenesetre azóta átálltunk a hipoallergén tápra (strucc- és jávorszarvas hús nagy vigyor ) + kap ilyen kutyáknak való Béres-cseppet is, és most már tényleg úgy látszik, hogy kezd teljesen rendbe jönni, már csak pár helyen van a bőrén ilyen kis foltban látható jele a kiütéseknek.

Csak mondjuk azt nem értem, hogy akkor most egész életében csak ilyen hipoallergén tápot kaphat csak? Pedig imádja pl. a sajtot, joghurtot, meg hát olyan nehéz megállni, hogy az ember ne adjon neki ilyen-olyan húst, mikor eszik, ő meg olyan könyörgően néz. Mosoly Mert a végkonklúziója az orvosnak az volt, hogy legyengült az immunrendszere, és azt hozta ki nála mind az allergiát, mind a gombát...
Vissza az elejére
cerebrum jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
óvónéni
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 59

HozzászólásElküldve: 2011 Dec. 24. Szombat 22:12    Hozzászólás témája: Re: tacskóbénulás Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kockásfülűnyúl írta:
Szia mindenki Nagyon Boldog
Eléggé hálátlan dolog, h csak akkor írok, amikor nyűgöm van, bocs emiatt!
Frodi pénteken este nem akart enni és valahogy olyan enerváltnak tünt.Semmi pörgés, még ugatni sem akart.Már egy éve inkább kinnti kutyus, de éjszakára beengedtem, h tudjam figyelni.Szombaton semmi változás, irány az állatorvos.A doki tacskóbénulásra gyanakszik, ezért tegnap és ma reggel is erős szteroid injekciót kapott.Mondjuk, erősen csodálkozott a diagnózison, mert westiekre ez nem jellemző.Az első szuri után láthatóan jobban lett, már eszik és iszik is, és ismét "mindenkit meg akar támadni".
Olyan, mintha önmagához képest kb. 70%-on üzemelne az eb.Persze, most beköltözött, de látszik rajta, h vágyik kifelé Radarhoz.Tapasztalt valaki hasonló betegséget a kutyusánál? Előre is köszönöm. Nagyon Boldog

Szióka!!

Bemásolok neked két részletet egy másik fórumról,ahol az egyik egy tacsika kutya, a másik ha jól tudom németjuhász.
A tacsikát Pesten műtötték.
Amiatt másolom be,hogy nézz utána annak,amit nekik ajánlottak,és azóta szednek.

Átmásolva!!!!!!
....................................................................................................

Noroflexet kap Tapikám, nekünk ezt ajánlotta a Príma Vetnél a Bánfi, Zsoldos doki páros. Állítólag ők a gerinc és ortopédia terén a csúcsok, így hallgatok rájuk.
Olvass utána, sok infó van a Noroflexről a neten. Amúgy szerintem minden jó, ami porc és izületre van, zöldkagyló kivonat és hasonló összetevőkkel! .....................................................

..............................................................................................

dr.Kriszta!
Szeretném megkérdezni, hogy Noroflex tabletta adnató e megelőzésként, illetve mint táplálékkiegészítő, idősebb kutyának, ha már nehézkesebb a mozgása, illetve időnként úgy tűnik, mintha kímélné a lábait.
Köszönöm

Adj neki 2 tablettát 2 hétig, pontosabban 2 x 1-et, és ha nem lesz tőle étvágytalan, folytasd 1 hónapig, azután bíráld csak el a mozgását.
Ha jobban mozog, le lehet vinni napi 1-re.

.............................................................................

Érdemes megnézned a neten!!!Jobbulást! puszitküld
Vissza az elejére
óvónéni jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szalárd
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2011 Dec. 6. Kedd 14:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kockásfülűnyúl írta:
Köszönöm Frodi nevében is Nagyon Boldog A diagnózis egy alapos vizsgálat eredménye, hogy mennyire helytálló, azt nem tudom.Mindenesetre a 2. szuri óta sokkal virgoncabb, és már rendesen eszik is.A doki szerint bármikor visszajöhet, ezért folyamatosan figyelni kell, ezzel nem lesz gond Mosoly
Embereknél ezt porckorong sérvnek nevezik, a pontos diagnózishoz MR kellene, de azt csak Kaposváron csinálják.
Ez elsősorban tacsikra és francia bulldogokra jellemző, emiatt csodálkozott a doki is.Az is megfordult a fejemben, h lehet egy Radarral (németjuhász) való durvább játék miatt érte vmilyen sérülés, mondjuk ráugrorr v ilyesmi.Kivülről semmi elváltozás nem látható.Ha kiújul, akkor fizikoterápia ill. röntgen lehetséges.Most B vitaminokat kap, neurológiai problémákra azt ajánlják.
A sors fura fintora, hogy nekem is nyűgöm van a gerincemmel, pedig a korom még nem indokolná rosszkedvû
Örülök,hogy Frodi jobban van,talán nem fog kiújulni a baj! A felállás nálunk is westie-német juhász,egy pulival fűszerezve Mosoly Tény,hogy Lizyke tartja a három lépés távolságot a német juhásztól,ők a pulival szoktak zúzni! Ami a betegségeket illeti...az igazi gazdi osztozik a kutyájával a bajban! Mi Lizyvel igen nagy egyetértésben tüsszögjük végig a parlagfű-szezont! Mosoly Mosoly
Vissza az elejére
Szalárd jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kockásfülűnyúl
fiatal
fiatal

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2011 Dec. 5. Hétfő 16:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Köszönöm Frodi nevében is Nagyon Boldog A diagnózis egy alapos vizsgálat eredménye, hogy mennyire helytálló, azt nem tudom.Mindenesetre a 2. szuri óta sokkal virgoncabb, és már rendesen eszik is.A doki szerint bármikor visszajöhet, ezért folyamatosan figyelni kell, ezzel nem lesz gond Mosoly
Embereknél ezt porckorong sérvnek nevezik, a pontos diagnózishoz MR kellene, de azt csak Kaposváron csinálják.
Ez elsősorban tacsikra és francia bulldogokra jellemző, emiatt csodálkozott a doki is.Az is megfordult a fejemben, h lehet egy Radarral (németjuhász) való durvább játék miatt érte vmilyen sérülés, mondjuk ráugrorr v ilyesmi.Kivülről semmi elváltozás nem látható.Ha kiújul, akkor fizikoterápia ill. röntgen lehetséges.Most B vitaminokat kap, neurológiai problémákra azt ajánlják.
A sors fura fintora, hogy nekem is nyűgöm van a gerincemmel, pedig a korom még nem indokolná rosszkedvû
Vissza az elejére
Kockásfülűnyúl jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szalárd
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2011 Dec. 4. Vasárnap 18:56    Hozzászólás témája: Re: tacskóbénulás Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kockásfülűnyúl írta:
Frodi pénteken este nem akart enni és valahogy olyan enerváltnak tünt.Semmi pörgés, még ugatni sem akart.Már egy éve inkább kinnti kutyus, de éjszakára beengedtem, h tudjam figyelni.Szombaton semmi változás, irány az állatorvos.A doki tacskóbénulásra gyanakszik, ezért tegnap és ma reggel is erős szteroid injekciót kapott.Mondjuk, erősen csodálkozott a diagnózison, mert westiekre ez nem jellemző.Az első szuri után láthatóan jobban lett, már eszik és iszik is, és ismét "mindenkit meg akar támadni".
Olyan, mintha önmagához képest kb. 70%-on üzemelne az eb.Persze, most beköltözött, de látszik rajta, h vágyik kifelé Radarhoz.Tapasztalt valaki hasonló betegséget a kutyusánál? Előre is köszönöm. Nagyon Boldog
Nagyon sajnálom a kutyusodat! Én még soha nem hallottam erről a betegsegről.Mi alapján állította fel az orvos a diagnózist?Lehet,hogy ez valami vírusfertőzés kötvetkezménye? Tulajdonképpen mindegy,az a lényeg,hogy Frodi meggyógyuljon! Szorítok Nektek! Majd írj a fejleményekről.Puszi
Vissza az elejére
Kockásfülűnyúl
fiatal
fiatal

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2011 Dec. 4. Vasárnap 15:47    Hozzászólás témája: tacskóbénulás Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
Kockásfülűnyúl jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
óvónéni
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 59

HozzászólásElküldve: 2011 Nov. 25. Péntek 20:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

cerebrum írta:
Sziasztok!

Van itt esetleg olyan, akinek a westiejénél jött már elő ilyen gombás bőrbetegség? Szegény Topinak már hetek (sőt, hónapok) óta van, és csak nem akar neki elmúlni. Szomorú Eredetileg egy foltban volt csak a hasán, de ma már több helyen is van rajta (a fejét kivéve szinte mindenhol), szerencsére a többségük csak ilyen aprócska, fél körömnyi méretű (csak egy nagyobb foltban van neki az oldalán, ott nagyon meg is ritkult a szőr).

Injekciós kezelést kap hetente, de az a gond, hogy mire egy helyen elmúlik neki, addigra más helyen újabb foltokban jelenik meg. (Mondjuk nem csoda, mert szegény kutyának viszket, és mikor múlik a kapott szer hatása, egy idő után mindig elkezd vakarózni.) A doki azt mondta, hogy ha ez az injekciós dolog nem válik be, akkor valamilyen infúziós kezelést fog kapni, aminek a során kicsit elbódítják, és fél napig kap majd folyamatosan valamilyen gyógyszert. (Ettől mondjuk kicsit tartok, mert nyilván szegény kutyát nem csak a bódítás fogja megviselni, de nyilván az egyszerre, egy adagban kapott nagy dózisú, intravénásasn kapott gyógyszer sem tesz majd neki olyan hű de jót).

Egyébként az illető nagyon jó orvos, sokszor bizonyított már, szóval megbízunk benne, de például furcsamód semmilyen kenőcsöt nem javasolt, mivel állítása szerint azzal csak nagyobb bajt okoznánk a kutyának, ha lenyalná. Szemforgató (Pedig attól biztosan gyorsabban elmúlna, ezt már csak onnét is sejtem, mivel anyukámon is megjelent egy hasonló kis folt - mert hát ki bírja megállni, hogy ne simogassa, dögönyözze a kutyáját? Nagyon Boldog -, a doki mondta is, hogy simán előfordulhat, hogy átterjed a gomba az emberre is.)

Múlt héten egyébként elvittük Topit kutyakozmetikushoz a szokásos nyiratkozásra (amúgy is gondoltuk, hogy ha a bőre jobban szellőzik, az csak elősegíti valamelyest a gyógyulást), és a kozmetikus rögtön ajánlott egy kenőcsöt, kifejezetten hámsérülések, bőrbetegségek kezelésére, aztán persze biztos ami biztos alapon felhívtuk a dokit, hogy mit mond rá, ám ő erre is azt mondta, hogy inkább ne kísérletezzünk vele.

Szóval a kérdésem mindössze annyi lenne, hogy volt már esetleg itt valaki, aki végigcsinált már hasonló tortúrát a kutyájával? Ha igen, végül mivel sikerült visszaszorítani a gombát, és mennyi ideig tartott?

Szióka!!!

Vissza az elejére
óvónéni jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
cerebrum
bébi
bébi

Neme: Neme:Férfi Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2011 Nov. 13. Vasárnap 18:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Van itt esetleg olyan, akinek a westiejénél jött már elő ilyen gombás bőrbetegség? Szegény Topinak már hetek (sőt, hónapok) óta van, és csak nem akar neki elmúlni. Szomorú Eredetileg egy foltban volt csak a hasán, de ma már több helyen is van rajta (a fejét kivéve szinte mindenhol), szerencsére a többségük csak ilyen aprócska, fél körömnyi méretű (csak egy nagyobb foltban van neki az oldalán, ott nagyon meg is ritkult a szőr).

Injekciós kezelést kap hetente, de az a gond, hogy mire egy helyen elmúlik neki, addigra más helyen újabb foltokban jelenik meg. (Mondjuk nem csoda, mert szegény kutyának viszket, és mikor múlik a kapott szer hatása, egy idő után mindig elkezd vakarózni.) A doki azt mondta, hogy ha ez az injekciós dolog nem válik be, akkor valamilyen infúziós kezelést fog kapni, aminek a során kicsit elbódítják, és fél napig kap majd folyamatosan valamilyen gyógyszert. (Ettől mondjuk kicsit tartok, mert nyilván szegény kutyát nem csak a bódítás fogja megviselni, de nyilván az egyszerre, egy adagban kapott nagy dózisú, intravénásasn kapott gyógyszer sem tesz majd neki olyan hű de jót).

Egyébként az illető nagyon jó orvos, sokszor bizonyított már, szóval megbízunk benne, de például furcsamód semmilyen kenőcsöt nem javasolt, mivel állítása szerint azzal csak nagyobb bajt okoznánk a kutyának, ha lenyalná. Szemforgató (Pedig attól biztosan gyorsabban elmúlna, ezt már csak onnét is sejtem, mivel anyukámon is megjelent egy hasonló kis folt - mert hát ki bírja megállni, hogy ne simogassa, dögönyözze a kutyáját? Nagyon Boldog -, a doki mondta is, hogy simán előfordulhat, hogy átterjed a gomba az emberre is.)

Múlt héten egyébként elvittük Topit kutyakozmetikushoz a szokásos nyiratkozásra (amúgy is gondoltuk, hogy ha a bőre jobban szellőzik, az csak elősegíti valamelyest a gyógyulást), és a kozmetikus rögtön ajánlott egy kenőcsöt, kifejezetten hámsérülések, bőrbetegségek kezelésére, aztán persze biztos ami biztos alapon felhívtuk a dokit, hogy mit mond rá, ám ő erre is azt mondta, hogy inkább ne kísérletezzünk vele.

Szóval a kérdésem mindössze annyi lenne, hogy volt már esetleg itt valaki, aki végigcsinált már hasonló tortúrát a kutyájával? Ha igen, végül mivel sikerült visszaszorítani a gombát, és mennyi ideig tartott?
Vissza az elejére
cerebrum jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Nikol-Zizu
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2011 Nov. 6. Vasárnap 19:53    Hozzászólás témája: Re: szemszárazság Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Juhacsek írta:
A kutyusomnak szemszárazságot állapítottak meg. Optimmune kenőccsel kell kenni a szemét plusz műkönnyet kell csepegtetni a szemébe. Azt mondták ezt élete végéig kell csinálni. Ha valakinek hasonló baja volt a kutyájának a szemével, kérem írja meg lett e javulás, vagy talált e valami jobb gyógymódot. Kérem aki tud segítsen.

Szia!
Zizunak is szárazszem betegsége van. Mi is Optimmune kenőcsöt használunk napi 2x és körömvirág teával kell mosni szintén napi 2x a szemét. Mi szemészhez is járunk vele kontrollra. Lehet, hogy elég lesz napi 1x kenni, a következő kontrollon kiderül. Bizony ezt élete végéig kell csinálni, mert ez a betegség nem gyógyítható, csak szinten lehet tartani.
Vissza az elejére
Nikol-Zizu jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Juhacsek
kölyök
kölyök

Neme: Neme:Nő Kor: 61

HozzászólásElküldve: 2011 Nov. 6. Vasárnap 13:58    Hozzászólás témája: szemszárazság Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

A kutyusomnak szemszárazságot állapítottak meg. Optimmune kenőccsel kell kenni a szemét plusz műkönnyet kell csepegtetni a szemébe. Azt mondták ezt élete végéig kell csinálni. Ha valakinek hasonló baja volt a kutyájának a szemével, kérem írja meg lett e javulás, vagy talált e valami jobb gyógymódot. Kérem aki tud segítsen.
Vissza az elejére
Juhacsek jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
healthydog
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2011 Ápr. 22. Péntek 21:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

email:

healthydog2011@gmail.com
Vissza az elejére
healthydog jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
healthydog
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2011 Ápr. 22. Péntek 21:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok !

Ajánlanám figyelmetekebe a következő terméket.

Különleges gyógynövények keverékéből készült kivonat. Nem tartalmaz szintetikus, nem természetes adalékanyagot (teljesen biotermék).

A kivonat a kutyák esetében előforduló betegségeket kezeli/orvosolja:
• bármilyen emésztőrendszeri probléma (bélgyulladás, stb.)
• étvágytalanság (étvágytalanságban szenvedő, alultáplált kutyák részére különösen ajánlott)
• allergia által kiváltott bőrbetegségek kezelésére használható
• allergia (kutyák esetében sebes hát, gyulladt szem, bőrfeketedés)
• immunrendszeri problémák (legyengült immunrendszer, betegség utáni felépülés elősegítése)
• antibiotikumos kezelés mellékhatásainak kezelése/megszűntetése
• különösen jótékony hatású a leválasztott kiskutyák tápra átállításának időszakában

Összetétele: esszenciális aminosavak, vitaminok, ásványi anyagok, pre – és probiotikumok, védőkultúrák, bakteriocinek (olyan mikroorganizmusok, amelyek gátolják a nem jótékony hatású baktériumok elszaporodását)

Alkalmazása:
Heti 4 g kivonat
Az első három heti adagok ingyenesek. 2 hét után látványos javulás érhető el.
Vízben, tejben feloldható, de bármilyen kutyaeledelhez is hozzá keverhető.
További kezelés: 1500 Ft/hét
Vissza az elejére
healthydog jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Nikol-Zizu
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2011 Márc. 4. Péntek 19:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szalárd írta:
Nikol-Zizu írta:
Most jöttünk a szemésztől. Sajnos ő sem tudott mást mondani, mint a mi dokink. Szomorú Az Optimunne kenőcsöt továbbra is kell használni és napi 2x körömvirágteával kell mosni Zizu szemét. A kenőcs egyébként használ, mert a mostani teszt jól sikerült. 1 hónap múlva megyünk vissza kontrollra és lehet, hogy elég lesz másfél naponta használni a kenőcsöt, így tovább elég lesz.
Szia!Most olvastam a fejleményeket!Jó hír,hogy máris jobb lett a szeme,rossz hír,hogy mégis kell az Optimmune!Szerintem a szemész megpróbál majd egy olyan minimális adagot beállítani,ami még éppen elég ahhoz,hogy ne legyenek panaszai.Mivel máris ilyen szépen reagál a kezelésre,talán idővel fokozatosan csökkenteni lehet az adagját,sőt egy idő után lehet,hogy nem is lesz rá szükség.Az "élete végéig"szóló kezelés olyan rosszul hangzik...Egy fiatal szervezet különben is csodákra képes!! Nagyon Boldog
Ui.Hogy viseli Zizu a macerát a szemkenőccsel,törölgetéssel? puszitküld

Rá is kérdeztem a kenőcs mellékhatásaira, mondtam a dokinak, hogy nem hallottam jó dolgokat a hatóanyagáról, azt mondta annyira nem szívódik fel, hogy baja legyen. 1 hónap múlva megyünk vissza kontrollra, lehet, hogy elég lesz másfél naponta kenni. A macerálást jól bírja, szerencsére mindent elvisel. Mosoly
Vissza az elejére
Nikol-Zizu jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szalárd
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2011 Márc. 4. Péntek 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nikol-Zizu írta:
Most jöttünk a szemésztől. Sajnos ő sem tudott mást mondani, mint a mi dokink. Szomorú Az Optimunne kenőcsöt továbbra is kell használni és napi 2x körömvirágteával kell mosni Zizu szemét. A kenőcs egyébként használ, mert a mostani teszt jól sikerült. 1 hónap múlva megyünk vissza kontrollra és lehet, hogy elég lesz másfél naponta használni a kenőcsöt, így tovább elég lesz.
Szia!Most olvastam a fejleményeket!Jó hír,hogy máris jobb lett a szeme,rossz hír,hogy mégis kell az Optimmune!Szerintem a szemész megpróbál majd egy olyan minimális adagot beállítani,ami még éppen elég ahhoz,hogy ne legyenek panaszai.Mivel máris ilyen szépen reagál a kezelésre,talán idővel fokozatosan csökkenteni lehet az adagját,sőt egy idő után lehet,hogy nem is lesz rá szükség.Az "élete végéig"szóló kezelés olyan rosszul hangzik...Egy fiatal szervezet különben is csodákra képes!! Nagyon Boldog
Ui.Hogy viseli Zizu a macerát a szemkenőccsel,törölgetéssel? puszitküld
Vissza az elejére
Nikol-Zizu
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2011 Márc. 2. Szerda 12:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
Nikol-Zizu
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2011 Feb. 17. Csütörtök 8:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szalárd írta:
Nikol-Zizu írta:
Szalárd írta:
Nikol-Zizu írta:
Szalárd írta:
Sikerült beszerezni a cseppeket?Hogy viseli Zizu gyűrődést?Ma nem volt időm utánajárni,de majd küldöm a telefonszámot,amit ígértem! puszitküld

Zizu köszöni nagyon jól van. Mosoly Csak mi, gazdik, aggódunk érte, hogy mi lesz. Köszönöm hogy ennyit segítesz, várjuk a számot, még nem jelentkeztünk a másik dokihoz, előbb gyűjtünk egy kis pénzt.
Örülök,hogy Zizu jól van!Ők sokkal jobban veszik az akadályokat,mint mi!...Kétségbeesés és remény között vergődni...szorongni amiatt,hogy mi lesz majd évek múltán...Csak az ad erőt hogy látod, hogy a szeretett kis lény boldog,hogy örül minden pillanatnak,amit veled tölthet!Azt nem tudhatjuk, mit hoz a jövő-én nem merek,és nem is akarok belegondolni.Mindent elkövetek azért,hogy a napjait széppé tegyem,és bízom abban,hogy minden a lehető legjobban fog alakulni!Azt hiszem,ezt másképp nem lehet átvészelni! Nagyon Boldog
Rajta vagyok a telefonszámon,csak ismerősöm olyan,mint a szemfényvesztés,rendkívül nehéz levadászni őt! puszitküld

Szia! Egy barátunk és egy westie tenyésztő is ajánlott egy szemészt itt Bp-en. Ma kértem időpontot, március 2-án viszem hozzá Zizut. Remélem mond majd valami bíztatót.
Kissé pirulok,hogy még nem tudtam elküldeni a megígért számot! Embarassed Szombat óta várom,hogy ismerősöm felhívjon!Tegnap akartam a nyomába eredni,de nem volt rá időm.Ezek szerint a dolog megoldódott!Szorítok Nektek és remélem,hogy mégsem olyan sötét a helyzet,mint ahogyan elsőre lefestették! Nagyon Boldog puszitküld

Semmi baj, így is sokat segítettél a hasznos infókkal a kenőcsről, műkönnyről, köszönöm szépen. puszitküld
Vissza az elejére
Szalárd
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2011 Feb. 17. Csütörtök 8:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nikol-Zizu írta:
Szalárd írta:
Nikol-Zizu írta:
Szalárd írta:
Sikerült beszerezni a cseppeket?Hogy viseli Zizu gyűrődést?Ma nem volt időm utánajárni,de majd küldöm a telefonszámot,amit ígértem! puszitküld

Zizu köszöni nagyon jól van. Mosoly Csak mi, gazdik, aggódunk érte, hogy mi lesz. Köszönöm hogy ennyit segítesz, várjuk a számot, még nem jelentkeztünk a másik dokihoz, előbb gyűjtünk egy kis pénzt.
Örülök,hogy Zizu jól van!Ők sokkal jobban veszik az akadályokat,mint mi!...Kétségbeesés és remény között vergődni...szorongni amiatt,hogy mi lesz majd évek múltán...Csak az ad erőt hogy látod, hogy a szeretett kis lény boldog,hogy örül minden pillanatnak,amit veled tölthet!Azt nem tudhatjuk, mit hoz a jövő-én nem merek,és nem is akarok belegondolni.Mindent elkövetek azért,hogy a napjait széppé tegyem,és bízom abban,hogy minden a lehető legjobban fog alakulni!Azt hiszem,ezt másképp nem lehet átvészelni! Nagyon Boldog
Rajta vagyok a telefonszámon,csak ismerősöm olyan,mint a szemfényvesztés,rendkívül nehéz levadászni őt! puszitküld

Szia! Egy barátunk és egy westie tenyésztő is ajánlott egy szemészt itt Bp-en. Ma kértem időpontot, március 2-án viszem hozzá Zizut. Remélem mond majd valami bíztatót.
Kissé pirulok,hogy még nem tudtam elküldeni a megígért számot! Embarassed Szombat óta várom,hogy ismerősöm felhívjon!Tegnap akartam a nyomába eredni,de nem volt rá időm.Ezek szerint a dolog megoldódott!Szorítok Nektek és remélem,hogy mégsem olyan sötét a helyzet,mint ahogyan elsőre lefestették! Nagyon Boldog puszitküld
Vissza az elejére
Nikol-Zizu
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2011 Feb. 16. Szerda 10:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szalárd írta:
Nikol-Zizu írta:
Szalárd írta:

Vissza az elejére
Szalárd
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2011 Feb. 11. Péntek 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nikol-Zizu írta:
Szalárd írta:

Vissza az elejére
Nikol-Zizu
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2011 Feb. 10. Csütörtök 20:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szalárd írta:

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 1 / 177 oldal [4425 H.sz.] Ugrás az oldalra::  1, 2, 3, ..., 175, 176, 177 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu