Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2017 Feb. 28. Kedd 1:56
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Beszélgetés minden egyéb kutyás témában » Egészség - betegség
Ugrás:  
Allergia
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 1 / 2 oldal [34 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  1, 2 Következő
Szerző Üzenet
healthydog
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2011 Ápr. 22. Péntek 22:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Különleges gyógynövények keverékéből készült kivonat. Nem tartalmaz szintetikus, nem természetes adalékanyagot (teljesen biotermék).

A kivonat a kutyák esetében előforduló betegségeket kezeli/orvosolja:
• bármilyen emésztőrendszeri probléma (bélgyulladás, stb.)
• étvágytalanság (étvágytalanságban szenvedő, alultáplált kutyák részére különösen ajánlott)
• allergia által kiváltott bőrbetegségek kezelésére használható
• allergia (kutyák esetében sebes hát, gyulladt szem, bőrfeketedés)
• immunrendszeri problémák (legyengült immunrendszer, betegség utáni felépülés elősegítése)
• antibiotikumos kezelés mellékhatásainak kezelése/megszűntetése
• különösen jótékony hatású a leválasztott kiskutyák tápra átállításának időszakában

Összetétele: esszenciális aminosavak, vitaminok, ásványi anyagok, pre – és probiotikumok, védőkultúrák, bakteriocinek (olyan mikroorganizmusok, amelyek gátolják a nem jótékony hatású baktériumok elszaporodását)

Alkalmazása:
Heti 4 g kivonat
Az első három heti adagok ingyenesek. 2 hét után látványos javulás érhető el.
Vízben, tejben feloldható, de bármilyen kutyaeledelhez is hozzá keverhető.
További kezelés: 1500 Ft/hét
Vissza az elejére
healthydog jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Gyuribá
bébi
bébi

Neme: Neme:Férfi

HozzászólásElküldve: 2010 Dec. 4. Szombat 19:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia! Az allergiás problémák igen gyakoriak sajnos. Azt nem tudom milyen száraztáppal etetted eddig a kutyust, de igazából a jó minőságű, hipoallergén kutyatápok még mindig jobbak az allergiás állatnak mint a házikoszt. Nem tudom ismereded-e a Trovet tápokat, ebből van száraz és konzerv is.Nem olcsó, de több ismerősömnek bejött. Tipp: http://ebcicaweb.hu/kategoria/trovet_kutyatapkutyaeledel_0.html?mind
A lapon még találsz különböző samponokat is.. http://ebcicaweb.hu/kategoria/samponokkozmetikumok_0.html?mind
Remélem megoldódik a problémád!
Vissza az elejére
Gyuribá jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Dafkedinka
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 48

HozzászólásElküldve: 2010 Márc. 27. Szombat 6:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Bordeaux-i dogom van, és allergiás. Megcsináltattuk a vérvizsgálatot, és most várunk a szérumra. Elvileg tartósítóatka, penész, és nem tudom most mi a harmadik, amire allergiás. Eddig kipróbáltuk a dermatosist, de mivel még kölyök volt amikor elkezdtük, ezért lefogyott szegénykém. Fülgyulladás, vakarózás, sebek, szemgyulladás, foltos szőrhullás a tünetek. Még nem tartunk ott, hogy véresre vakarta volna. Több helyen ovastam, hogy készítettetek ételallergia tesztet. A dokim németeknél csináltatja a vizsgálatot, és állítólag ők sem ajánlják a tesztet (Vet-med), mert van amikor fals pozitív eredményt mutat, ezért érdekelne, hogy Ti hol csináltattátok meg, az orvos mondta-e, hogy esetleg az eredmény nem lesz tökéletes, és persze mennyibe került? Bőrkaparékvizsgálaton is volt, de ott sem rüh, sem bolha sem egyéb parazita nem volt kimutatható. Sőt nem is egyszer csinálták meg a vizsgálatot nála. Mivel a tartósítóatka kijött, ezért úgy gondoltam, főzni fogunk neki csirkefarhátat, mivel a száraz tápban ugye van ilyen atka.
Az oxyderm volt eddig az a sampon, ami úgy ahogy bevált. A fülére kapott szteroidmentes kezelést. Olvastam arról a két kutyatápról, de csak most a fórumban, viszont érdekelne, hogy amikor kiderült az ételallergia, akkor pontosan mitől is volt allergiás? Mert ugye az összetevők dögivel vannak a tápszerekben.
És sajnos van egy saját hiba, amit a fűző kilógása nem tud megakadályozni, mégpedig a falatkák, amiket kikunyiz tőlünk. Sajnos agyon van kényeztetve a család által nem kicsit.
Vissza az elejére
Dafkedinka jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ritababa
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 20. Hétfő 20:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok, szomorúan olvasom a kis beteg kutyusok eseteit és elszorul a szívem. Pontosan tudom miről van szó...
3 éves westie-nk Panka szörnyű allergiában szenved...télen-nyáron...mi elmentünk a vérvizsgálatos alllergia tesztig is, kétfélét csináltattunk egyiket ételre, másikat egy leggyakrabban előforduló allergénekre. Eredmény lett. Kijött mire allergiás Panni, legyártatták a savót, idén januárban elkezdtük a kúrát, most jövő héten fejeződik be...eredmény???semmi. Az orvosunk is tanácstalanul ál az eset előtt - de becsülendő hogy bevallja nagyon sajnálja és eddig mind a 8-10 kutyánál akiket így kezeltetnek jelentős javulás volt tapasztalható....hát mi vagyunk a kivétel ami erősíti a szabályt.
Pénzt időt nem sajnálva tovább keressük a megoldást...
Próbáltunk antihisztamint, nem használt.
Kap szteroidos injekciót ha már elviselhetetlen az állapot....de ez hosszú távon nem megoldás.
Nem hibáztatom az orvost, mert nem abból a fajtából való akik futószalagon kezelik a kutyákat, és maximálisan odafigyel rájuk, és leginkább nem a pénzlehúzásra megy. Viszont hibáztatom azokat a tenyésztőket akik csak azért tenyésztenek, mert ebből akarnak megélni...és így születnek ezek a kis beteg babák.

Nem akartam senkit elkeseríteni, amennyiben valakit bővebben érdekelnének a tapasztalatok erről a kezelésről szívesen beszélek róla. dumcsi
Nem mondom azt, hogy ne próbáljátok ki, mert az hogy nekünk nem sikerült az nem jelenti azt, hogy másnak sem...legalább megtudtuk mire allergiás a blöki!
Vissza az elejére
Ritababa jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ördögpirula
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 9. Vasárnap 22:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nah...megvannak a fotók.
Ez történik,ha kap az algériatáp mellé jutifalit az ebke:

Ördögpirula jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Ördögpirula
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 5. Szerda 15:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mit etessek a kutyámmal, ha allergiás?
Ez mindenképpen függ az allergia típusától:
-Tápallergia esetén maga a diagnózis felállítása jelenti egyben a gyógykezelést is: ez az ún. eliminációs diéta. Mivel a tápallergiát az esetek túlnyomó többségében fehérjék váltják ki, olyan fehérjeforrásokat kell biztosítani a kutyának, amilyennel még addigi élete során nem találkozhatott, pl. ló, strucc, vadnyúl, stb. Ezt a diétát minimum 6, de inkább 12 hétig kell következetesen végrehajtani, ami azt jelenti, hogy ezen speciális eleségeken kívül a kutya szigorúan semmi mást nem kaphat. Látható, hogy ezt az etetési módot kiegyensúlyozott táplálkozást biztosítva, igen nehéz hosszútávon fenntartani, ezért erre ma már speciális gyógytápok is léteznek. Ezek között van már olyan is, ami egy ismert fehérjeforrást tartalmaz, azonban azt a legmodernebb technológia segítségével apró részekre, ún. polipeptidekre bontva teszik a tápba, így azt a szervezet nem ismeri fel, és nem jelentkezik allergiás reakció. Természetesen a bőr, illetve az emésztőcsatorna egészségéhez nélkülözhetetlen tápanyagokat ezek a tápok nagyobb mennyiségben tartalmazzák (pl. omega3 és 6 zsírsavak, A vitamin, stb.). A diagnózist akkor lehet egyértelműen felállítani, ha a tesztperiódus alatt a tünetek teljesen megszűnnek, majd pedig a régebbi táplálék ismételt etetése során újra megjelennek (ez az úgynevezett provokációs diéta).
- A megemelt esszenciális zsírsav- és vitamintartalom miatt a tápallergiáknál már említett gyógytápok az allergiák másik nagy csoportjánál, az ún. atópiás allergiáknál is alkalmazhatóak. Ezekben az esetekben az állatok az emberhez hasonlóan különböző pollenekre, poratkákra, bolhanyálra, stb. lehetnek allergiásak, de náluk a tünetek elsősorban nem légzőszervi formában, hanem bőrgyulladásban és hasmenésben jelentkeznek. (Ennek a magyarázata az, hogy a kutyák és macskák esetében az allergiás reakciók kialakulásáért felelős sejtek nem a légzőszervekben, hanem a bőrben és a bélnyálkahártyában találhatóak.) Érthető tehát, hogy az említett gyógytápok fontos szerepet játszanak ekkor is a bőr táplálásában, a bőr és a bélfal gyulladásának csillapításában a számukra szükséges tápanyagok magasabb szintű biztosítása révén. Ez akár az allergia kezeléséhez használt gyógyszerek adagjának csökkentését is eredményezheti, de ne felejtsük el, hogy a legfontosabb az allergiát okozó anyagok eltávolítása a kutya közeléből, amennyiben ez lehetséges.
Forrás:
Dr. Szamkó Tamás
Veterinary Technical and Marketing Manager
Royal Canin Magyarországi Közvetlen
Kereskedelmi Képviselet
Ördögpirula jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Ördögpirula
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 3. Hétfő 8:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ördögpirula írta:
A MEOE újságjában van 1 2oldalas cikk az RC állatorvosával.....van benne algériáról is szó....megpróbálom megszerezni,mert még 1 darabig nem leszek olyan állapotban ,hogy begépeljem.... Cool

Elvileg holnap kapom meg az anyagot emilben....
Ördögpirula
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 3. Hétfő 8:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

A MEOE újságjában van 1 2oldalas cikk az RC állatorvosával.....van benne algériáról is szó....megpróbálom megszerezni,mert még 1 darabig nem leszek olyan állapotban ,hogy begépeljem.... Cool
Ördögpirula
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 22. Csütörtök 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

zsuzsuv írta:
Nem szoktam bedőlni a könyörgő szemeknek. Ebben nagyon vérbíró tudok lenni.

taps2
Nahát!
Te lenni ritka kivételek egyike!Én is ezt vallom,és meg is szólnak érte,állatkínzónak kiáltottak ki.

zsuzsuv
növendék
növendék

Neme: Neme:Nő Kor: 41

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 22. Csütörtök 15:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ördögpirula írta:
De ugye nem adsz mellette semmit a kutyminak?

Egyetlen egyszer kapott 2 szem kutyacsokit. De sem előtte, sem azóta nem kap mást. És nem is fog! Kicsit elkeseredtem vasárnap, hogy nincs semmi hatása ennek a tápnak, ezért a fésülés után meggondolatlanul adtam neki a szokásos jutalmat, amiért türelmesen végigállta a "tortúrát". De most, hogy írtad, várjunk még türelmesen, így tuti nem fog kapni semmit! Nem szoktam bedőlni a könyörgő szemeknek. Ebben nagyon vérbíró tudok lenni.
Vissza az elejére
zsuzsuv jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Ördögpirula
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 22. Csütörtök 12:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

zsuzsuv írta:
Ördögpirula írta:
szóval hivatalosan 3-8 hét,amit a cég mond,nálunk az 5ik héten kezdett abbamaradni a vakarózás.

Akkor most megnyugodtam egy kicsit. Már pont azon sopánkodtam, hogy már jó egy hete csak ezt eszi, és nemhogy enyhült volna a vakarózás, egyre többet és jobban vakarózik. De akkor még adok esélyt a Royalnak! Wink

Ördögpirula írta:
Kéretik nem haragudni szegény szőke fejemre,nem bunkóságból nem válaszoltam! légyszi

Egy pillanatig sem gondoltam ilyet. Szimpla szórakozottságra gondoltam - tippem ezek szerint bejött. No harag! puszi

köszönöm pattog
De ugye nem adsz mellette semmit a kutyminak?
Ezt a legnehezebb megállni!Semmi jutifali,nasi,semmi.Én a tápból vettem ki 10-20 szemet,az volt a jutifali.
zsuzsuv
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 22. Csütörtök 7:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ördögpirula írta:
szóval hivatalosan 3-8 hét,amit a cég mond,nálunk az 5ik héten kezdett abbamaradni a vakarózás.

Akkor most megnyugodtam egy kicsit. Már pont azon sopánkodtam, hogy már jó egy hete csak ezt eszi, és nemhogy enyhült volna a vakarózás, egyre többet és jobban vakarózik. De akkor még adok esélyt a Royalnak! Wink

Ördögpirula írta:
Kéretik nem haragudni szegény szőke fejemre,nem bunkóságból nem válaszoltam! légyszi

Egy pillanatig sem gondoltam ilyet. Szimpla szórakozottságra gondoltam - tippem ezek szerint bejött. No harag! puszi
Vissza az elejére
zsuzsuv jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Ördögpirula
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 21. Szerda 20:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

zsuzsuv írta:
Ördögpirula írta:
virágfej2

Kicsit bővebben? lol

Bocsika.....nem válaszoltam!Hahhhh,a szőkeségem! fütyül

Vissza az elejére
zsuzsuv
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 21. Szerda 7:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ördögpirula írta:
virágfej2

Kicsit bővebben? lol
Vissza az elejére
Ördögpirula
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 18. Vasárnap 18:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

zsuzsuv írta:
Ördögpirula írta:
Mindkettő állatorvosi táp....

Ördögpirula!
Beszereztem az általad említett tápot (az elsőt). Tegnap előtt kezdtem adni neki, és nagyon betartom, hogy semmi mást nem kap. Szerinted kb. mennyi idő múlva várjam a tünetek enyhülését?
virágfej2
Vissza az elejére
zsuzsuv
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 14. Szerda 7:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ördögpirula írta:
Mindkettő állatorvosi táp....

Ördögpirula!
Beszereztem az általad említett tápot (az elsőt). Tegnap előtt kezdtem adni neki, és nagyon betartom, hogy semmi mást nem kap. Szerinted kb. mennyi idő múlva várjam a tünetek enyhülését?
Vissza az elejére
FlauwerGarden
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 11. Vasárnap 18:45    Hozzászólás témája: Re: Allergia Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

joe7 írta:
...sajna a steroidot sokfele hasznaljak csipobol...:/

Tudod joe7 ez nem ilyen egyszerű.Vegyük csak az én példámat. Sok-sok éve járunk egy orvoshoz - már az előző kutyámmal is - oltások , féregtelenítés, apróbb problémák...eddig semmi gond. Azonban ebem a mostani, eccer csak elkezd vakarózni. Nem tűnik vészesenek a dolog, hiszen minden kutya szokott ilyet csinálni. A helyzet azonban rosszabbra fordul. Irány a doki. Végig skálázzuk a lehetőségeket a bolhásságtól az étel allergiáig. Aztán mikor csomó pénzt és időt elpazaroltunk, akkor lehet, hogy pollen allergia. Újabb vizsgálatok, parlagfű a tettes. Kap a kutyi egy injekciót, nem köti az orrodra, hogy ez mi és milyen hatása van még ezenkívül, a lényeg, hogy a vakarózás abbamarad. Rövid boldog békés időszak, a kutty ismét vakarózik. Újabb injekció és egy recept rajta humán gyógyszer, ha megint visszatérne a vakarózás ezt szedje.
Nos nem akarlak túlterhelni a történettel, de mire rájössz, hogy mit kapott a kutyád és ennek milyen másodlagos de nem elhanyagolható betegség lett a következménye, már késő.
Nem szeretnék jelzőket használni, mert talán meg se jelenne az írásom itt.
Aztán próbálod a kezedbe venni a dolog megoldását. Kipróbálsz jobbnál-jobb homeopátis szert, amihez nem kell orvos, de egyik hatástalanabb mint a másik. Ami hatna azt nem adják, nem adhatják, mert vényköteles.
Nincs más megoldás irány az orvos. Doktor úr a kutya nagyon vakarózik, allergiája van. ...Itt egy jó humán gyógyszer....,de doktor úr ...most maga a doktor vagy én...
Ördögpirula
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Aug. 26. Péntek 11:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ird meg batran a nevet ide is, fel sem merul az oncelu reklamozas itt, azthiszem Mosoly[/quote]

Oksa!Csak már annyiszor kaptam a fejemre,hogy inkább nem rontok ajtóstól a házba.

Hypoallergenic DR 21
indications :
Food elimination trial
Food allergies with dermatological and/or gastrointestinal symptoms
Food intolerance
Inflammatory Bowel Disease (IBD)
Exocrine Pancreatic Insufficiency (EPI)

De algériára van még Ő is:
Sensitivity Control SC 24
indications :
Food elimination trial
Food allergies with dermatological and/or gastrointestinal symptoms
Food intolerance
Inflammatory Bowel Disease (IBD)

Mindkettő állatorvosi táp,tehát dokinál,vagy patikában,vagy a Diszkontban(Közraktár) kapható.A Diszkontos vásárlásnál erre is vonatkozik a teny.kedveszmény,csak 1db receptet kell vinni,amit elvileg megőriznek,és utána folyamatosan vásárolható!
A kikötés,hogy tényleg csak akkor hat,ha nem kap mellé semmi mást az ebke.Én tudom a legjobban ,ilyen nehéz ellenállni a könyörgésnek!Nálunk még a jutifali is ez,ha algériás időben vagyunk! Szemforgató
joe7
Adminiszrátor
Adminiszrátor

HozzászólásElküldve: 2005 Aug. 26. Péntek 10:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Ördögpirula írta:
zsuzsuv írta:
Szia Ördögpirula!
Elárulnád annak a tápnak a nevét? Mert az valahogy kimaradt az írásodból, viszont nekem ez lenne a legfontosabb információ! Köszi

Szándékosan hagytam ki,nehogy leszedjék a fejemet,reklámozás miatt.Mindjárt küldöm Neked!
Mosoly

Ird meg batran a nevet ide is, fel sem merul az oncelu reklamozas itt, azthiszem Mosoly
joe7 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ördögpirula
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Aug. 26. Péntek 8:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

zsuzsuv írta:
Szia Ördögpirula!
Elárulnád annak a tápnak a nevét? Mert az valahogy kimaradt az írásodból, viszont nekem ez lenne a legfontosabb információ! Köszi

Szándékosan hagytam ki,nehogy leszedjék a fejemet,reklámozás miatt.Mindjárt küldöm Neked!
Mosoly
zsuzsuv
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2005 Aug. 26. Péntek 7:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia Ördögpirula!
Vissza az elejére
Ördögpirula
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Aug. 22. Hétfő 22:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nálunk 1998-ban diagnosztizálták az allergiát.Előtte 1 évig jártunk dokitól-dokihoz,mindíg csak ijekciót kapott a vakarózásra,és vonogatták a vállukat.Aztán,mikor kiköltöztünk Dkeszire,végre megtaláltam az első dokit,aki miután minden vizsgálatot elvégzett,közölte:Mindenre negatív a kutty,nem tudom,mi lehet,a tipp:allergia.Majd elküldött specialistához minket.A mai napig Ő az egyik dokink,ezt nagyon becsülöm benne,hogy megmondja,ha valamit nemtud,nem kezelgeti feleslegesen,és zsebeli a pénzt.
Kiderítették a bőrteszttel,hogy allergia,de nem tudni mire,mert semmi sem volt tisztán pozitív.
Biztos,hogy vmi pollen,mert tavasztól-őszig vakarózik.
Akkor elkezdtük a gyógyszerezést:Prednisolon+Atarax,folyamatosan csökkentett adaggal.A végén már 3 naponta 1/8 tbl-nál tartottunk,és még mindíg nem vakarózott be,viszont a mellékhatások ijesztőek voltak.A kutya a tűző napon összeesett labdázás közben,mert annyira pörgött a humán nyugtatótól,hogy nem érezte a fáradtságot,és olyan bélpoklos lett a szteroidtól,hogy 3 hónap alatt a 9kg-s ebke 15kg lett.
Ekkor saját felelősségre abbahagytam a gyógyszereket és elkezdtem kutakodni.
Dokinkkal konzultálva kiderítettük,hogy a 2.generációs humán antiallergének is hatnak kissé a kutyára(amit eddig nem hittek el).A Claritin 1/2tbl-ás adagban 3 hétig működött,utána kezdett vakarózni.Nem emeltünk az adagon,hiszen ez is már 1/2 embernyi volt a 15kg-s kuttynak.
A vége az lett,hogy találtunk 1 tápot,ami bevált.A leírás szerint 3-8hétig ezzel kell etetni(csak ezzel,semmi nasi),hogy kiderüljön,reagál-e rá a kutyi.Nekünk az 5héten múlt el a vakarózás.Ezzel a kutyi tünetmentes lett,nem vakaródzik,és ami a legfontosabb:nem kap gyógyszert.
Úgyhogy nekünk ez a nyári programunk,tápocska,kicsi konzervvel keverve,és minden színestáp,még a jó kis grétimix is kerülendő.Felvágotatt sem kaphat ilyenkor,mert a szójás,tartósítószeres trutyira azonnal bereagál.2éve pl. kapott paraffin olajat,hogy ne legyen székrekedése,a 2.napon véresre rágta magát 1 éjszaka alatt.
A táp nem olcsó,ha simán venném ~22ezer lenne 14kg,így,hogy ismerős hozza tenyésztői kedvezménnyel,csak 15ezer.De nekem megér ennyit a Gyerek élete,és jóléte.
Bocsika a kisregényért! Wink
bar.bee
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 24

HozzászólásElküldve: 2005 Aug. 14. Vasárnap 13:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Az én kutyám allergiás a pollenre. Mindig begyullad tőle a füle és a szeme. A hasa egy részén kihullott a szőre és vörös lett. Azt mondta az állatorvos, hogy allergiás reakció.
Vissza az elejére
bar.bee jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
zsuzsuv
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2005 Júl. 21. Csütörtök 10:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Jövőre amúgy már megvan a tervem, amit az allergia-elleni küzdelemben tenni fogok. Az aloe-s termékek bee pollen tablettáját februártól elkezdem adni neki. Tavaly csináltam egy ilyen kúrát, és nyáron abszolut nem jött ki az allergiám. Az idén nem csináltam meg, úgyhogy most szurathatom magam minden hónapban (homeopátiás injekcióval). Úgyhogy jövőre nemcsak én fogom ismét ezt a módszert választani, hanem kipróbálom a kutyán is. Ha beválik, közhírré teszem majd.
Vissza az elejére
zsuzsuv
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2005 Júl. 21. Csütörtök 10:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Na, úgy néz ki, találtam valamit. Egy külföldi westies fórumon ajánlották. A neve Benadryl. Ez egy allergiás tüneteket enyhítő gyógyszercsalád, amelynek van kifejezetten gyerekeknek való gyogyója. Szirup állaga van, gyümölcsös ízu. Hisztamin-blokkolók vannak benne, alkoholmentes. A bibi vele csak annyi, hogy - bár pár európai országban kapható - recept nélkül csakis az USA-ban. Interneten próbáltam rendelni - hiába. Viszont egy ismerősöm pont ment ki, így meghozattam vele. Most Gerzson minden reggel és este kap egy teáskanálnyit. Nem igazán tetszik neki, de csak-csak letuszkolom neki. A vakarózása enyhült, nem tüsszög. Azt nem mondom, hogy teljesen megszűntek a tünetek, de erőteljesen enyhültek. Csináltam próbát is: kihagytam pár napot direkt, hogy meglássam az eredményt. Ismét egyre többet vakarózott. Úgyhogy most kapja szépen ezt a szert, aztán majd ha elfogy, akkor meglátjuk mi lesz.
Ide teszem a képét, hátha jól jön:
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 1 / 2 oldal [34 H.sz.] Ugrás az oldalra::  1, 2 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Beszélgetés minden egyéb kutyás témában » Egészség - betegség
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu