Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2018 Jan. 20. Szombat 4:12
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  
westi betegség
Moderátorok:  Adri & Spiky, Mooney, T.J.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 1 / 1 oldal [10 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Szerző Üzenet
Szalárd
növendék
növendék

Neme: Neme:Nő Kor: 56

HozzászólásElküldve: 2011 Jan. 29. Szombat 16:29    Hozzászólás témája: Re: Betegség Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

mszilvia írta:
Sziasztok! Abban kérném a segítségeteket, hogy van egy 2 éves westy kutyusom és körülbelül fél éve nem tudjuk, hogy mi lehet a baja.
Az egész úgy kezdődött, hogy remegett és mindent amit megevett az ki is jött belőle. Sokszor megállt és egy helyben és furán járt a hasa és olyan habos valami jött ki belőle. Az orvos azt mondta hogy valami bélfertőzés, és kapott gyógyszereket meg béltisztítót és szurikat. Azóta majdnem rendben van, de a habos hányás tünetek akkor jelentkeznek amikor evett vagy ha örül nekünk amikor hazamegyünk. Ez valahogy nem akar megszűnni és nem tudják mi ez. Valaki tudja mi lehet a baja?
Előre is köszönöm segítségeteket
Szilvia
Húú,ezek elég bizarr tünetek!Néhány kérdés felvetődik bennem:milyen az étvágya,a súlya(nem fogy-e közben),rendben van-e a széklete,bármilyen ennivalóra így reagál-e?Ha ezek a dolgok rendben vannak,elképzelhető,hogy valamilyen emocionális reakcióról van szó:az öröm,az izgalom,hogy hazajöttök,hogy enni kap,stb.váltja ki a hányást.Kicsit meredeken hangzik,de akár az epilepszia egy megnyilvánulása is lehet ez.A hányásokat leszámítva egészségesnek
tűnik?Kellene keresnetek egy igazán jó állatorvost,aki ért a kutyákhoz.Az a helyzet,hogy nagyon sokan vannak olyanok,akik mondjuk a lovakhoz értenek igazán,de ennek ellenére mindenféle kisállatot is ellátnak,több-kevesebb sikerrel.Aztán vannak olyanok is sokan,akiket nem igazán érdekel kis kedvencünk sorsa,leginkább a pénztárcájukkal törődnek...Nekem sikerült egy egészen kiváló csapatot találnom,ahová bármilyen panasszal elvihetem a kutyát,és tudom,hogy korrekt,lelkiismeretes ellátásban lesz része.Gondolom,hogy ez itt nem a reklám helye,de privátba nagyon szívesen megírom,talán nem élsz az ország másik csücskében Nagyon Boldog Nagyon jó lenne,ha kiderülne hogy mi a baja a kutyusodnak,és megtalálnátok rá a gyógymódot! puszitküld
Vissza az elejére
Szalárd jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mszilvia
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2011 Jan. 28. Péntek 20:58    Hozzászólás témája: Betegség Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok! Abban kérném a segítségeteket, hogy van egy 2 éves westy kutyusom és körülbelül fél éve nem tudjuk, hogy mi lehet a baja.
Az egész úgy kezdődött, hogy remegett és mindent amit megevett az ki is jött belőle. Sokszor megállt és egy helyben és furán járt a hasa és olyan habos valami jött ki belőle. Az orvos azt mondta hogy valami bélfertőzés, és kapott gyógyszereket meg béltisztítót és szurikat. Azóta majdnem rendben van, de a habos hányás tünetek akkor jelentkeznek amikor evett vagy ha örül nekünk amikor hazamegyünk. Ez valahogy nem akar megszűnni és nem tudják mi ez. Valaki tudja mi lehet a baja?
Előre is köszönöm segítségeteket
Szilvia
Vissza az elejére
mszilvia jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Fanny
fiatal
fiatal

Neme: Neme:Nő Kor: 19

HozzászólásElküldve: 2011 Jan. 12. Szerda 14:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mi most Dermo Norm multivitamint adunk a kutyusnak.
Azt mondta az orvos, meg kell próbálni, hogy 1 hónapig gyógyszer nélkül él, és ezt ajánlotta. Ez csak egy vitamin, nincs semmi gyógyszer hatása, ha jól emlékszem melléhatása sincs. 2000 forint körül mozog az ára, de 45 darabos. Mi 1 tablettát adunk a kutyának, reggel. Ízlik is neki, de elég kemény, ezért a reggelijére rámorzsoljuk (kézzel könnyen törhető).
Nem vakarózik, esetleg egy nap egyszer fordul elő ,hogy vakarja egy kicsit a fülét.
Tápfajtán belüli minőség is fontos!
Mi Dog Cow juniorral etetjük (azért junorral, mert az orvos ajánlotta, a több vitamin miatt) , és egyszer vettünk egy kisebb zsákkal, de az előzőből volt még, mégis valami oknál fogva kibontottam az újat. Feltűnt ,hogy más a színe, de ugyan az a zacsija. 4 napig ette, és addig minden reggel hányt egy kis adagot. 4 napig minden nap mentünk orvoshoz, nem tudta miért. Akkor vissza tértünk a maradék kajához a másik zacsiból. Érdekes, attól nem hányt, de megint olyan fura színű a táp, de most nem hány.
Vissza az elejére
Fanny jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szalárd
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2011 Jan. 10. Hétfő 17:47    Hozzászólás témája: Re: westi betegség
Téma leírása: fülviszketés
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

meszesm írta:
Köszi a válaszod,megnyomkodtam,nem fáj neki.Majdnem még oda is tartja,hogy piszkáljam,szerintem ez viszketés.Vettem lazacos purina sensitivet,hát a disznócsont jobban ízlik!!!MosolyMég egyszer köszi!Viszem ma dokihoz,de folyamatosan járunk vele!Ennek ellenére sok-sok örömet okoz!IMÁDOM!!!!Mosoly
Légyszi írd meg,hogy mit mondott a doki! puszitküld
Vissza az elejére
Szalárd jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szalárd
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2011 Jan. 10. Hétfő 17:46    Hozzászólás témája: Re: westi betegség
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

meszesm írta:
Köszi a válaszod,megnyomkodtam,nem fáj neki.Majdnem még oda is tartja,hogy piszkáljam,szerintem ez viszketés.Vettem lazacos purina sensitivet,hát a disznócsont jobban ízlik!!!MosolyMég egyszer köszi!Viszem ma dokihoz,de folyamatosan járunk vele!Ennek ellenére sok-sok örömet okoz!IMÁDOM!!!!Mosoly
Egy westiet nem lehet nem IMÁDNI Nagyon Boldog Nagyon Boldog Nagyon Boldog
Vissza az elejére
meszesm
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2011 Jan. 10. Hétfő 16:47    Hozzászólás témája: Re: westi betegség

Szalárd
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2011 Jan. 10. Hétfő 13:57    Hozzászólás témája: Re: westi betegség

meszesm írta:
Sziasztok!Kérdezni szeretném,15 hetes kutyusom fülét vakarja,már "koszos füllel hoztam a tenyésztőtől.Kétszer kapott fülatkás kezelést,tisztább a füle de még mindig vakarja.Kérdésem,hogy hallottam olyan tápról ami nem allergizál,most royal canin kölyök tápot kap de ez csirkés!
köszönöm
Szia!
Nem lehet,hogy nem külső fül problémája van(allergia,ekcéma...)hanem mondjuk fáj a füle?Próbáld megnyomkodni a füle tövét,és ha nyüszög,lehet,hogy fáj neki!Egyszer a német juhászunknak volt fülgyulladása,és ugyanilyen tünetei voltak.Lehet,hogy érdemes lenne állatorvosnak megmutatni.Tápokkal kapcsolatban:nagyon jó az Eucanuba sensitive is,bár nem tudom,annak van-e junior változata. puszitküld
Vissza az elejére
meszesm
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2011 Jan. 9. Vasárnap 18:59    Hozzászólás témája: Re: westi betegség

Sziasztok!
Köszönöm a segítséget,megpróbálok mindent,mert nagyon sajnálom ahogy nyüszög mikor vakarja!Minden jót!
Suzzy
kölyök
kölyök

Neme: Neme:Nő Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2011 Jan. 9. Vasárnap 17:44    Hozzászólás témája: Re: westi betegség

meszesm írta:
Sziasztok!Kérdezni szeretném,15 hetes kutyusom fülét vakarja,már "koszos füllel hoztam a tenyésztőtől.Kétszer kapott fülatkás kezelést,tisztább a füle de még mindig vakarja.Kérdésem,hogy hallottam olyan tápról ami nem allergizál,most royal canin kölyök tápot kap de ez csirkés!
köszönöm

Szia!

Nagyon sok táp van, ami allergiás kutyusoknak van, én pici korában Purina Pro Plan sensitive tápot adtam neki, az lazacos. Szerette is.
http://www.petnet.hu/ itt és http://tapfutar.hu/ itt nézegethetsz kedvedre a tápok közül, le is van írva, hogy miben mi van. Én annyi mindent végigpróbáltam már, a vakarózás mégsem szűnt meg. De talán Neked szerencséd lesz. Emellett én adok neki lazacolajat, volt hogy kapott béres cseppet, kiskorában mutivitamin tablettát meg kalciumot is, a DogtorRX tablettát is sokan dicsérik, én még most olyat akarok venni. A fülvakarás nem biztos, hogy amiatt van, hogy allergiás, nekünk is volt olyan, hogy ekcémás lett a füle, nekünk a kozmetikus adott Garasone nevű fülcseppet, ez embereknek való, és doki írja fel. Ezzel kellett cseppenteni a fülébe naponta kétszer 3 cseppet, meg be kellett kenni bepanten krémmel, és asszem egy hét alatt meg is gyógyult a fülecskéje. Azóta is rendszeresen tisztogatom Panzi márkájú fülcseppel, meg néha cseppentek ebből a fülcseppből is.
Vissza az elejére
Suzzy jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
meszesm
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2011 Jan. 9. Vasárnap 9:26    Hozzászólás témája: westi betegség

köszönöm
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 1 / 1 oldal [10 H.sz.] Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » West Highland White Terrier
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu