Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2017 Júl. 25. Kedd 3:41
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Beszélgetés minden egyéb kutyás témában » Kutyapszichológia
Ugrás:  
Ember és állat kapcsolatának kialakítása
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 1 / 1 oldal [22 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Szerző Üzenet
eri770
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 40

HozzászólásElküldve: 2010 Nov. 9. Kedd 19:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok.El tudná nekem valaki küldeni Jan Fennel:kutyapszihologia cimü könyvét?szeretném elolvasni a könyvet,már nagyon sok jot hallottam rola.eri770@citromail.hu
Vissza az elejére
eri770 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
annahernadi
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2009 Szept. 25. Péntek 10:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kedves Állatbarátok!
Kérlek segítsetek a kutatásomban, azzal, hogy az alábbi linkre kattintva kitöltitek a kérdőívemet!

http://www.surveygizmo.com/s/182260/egeszsegi-allapot-es-kapcsolatrendszer

Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdvözlettel:
Hernádi Anna
Vissza az elejére
annahernadi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Pocok
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 43

HozzászólásElküldve: 2009 Júl. 3. Péntek 23:39    Hozzászólás témája: Rágás
Téma leírása: A gazdi ruhájának rágása
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok,

arra szeretnék választ kapni, hogy miért rágja a kutyám a ruháimat. Olyan, mint amikor a majmok egymást kurkásszák. Mindegy, hogy a ruha rajtam van-e, vagy az otthoni ruhám le van rakva az ágyra...
És mostanság már azokon is elkezdte a rágást, akiket szeret, ismer.(embereken, természetesen)

Köszönöm

Pocok
Vissza az elejére
Pocok jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Felker Károlyné
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 20. Péntek 21:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T.J. írta:
Hátha valakit érdekel !

101 kérdés... (60 MB, .pdf formátum)

Fennell - Kutyapszichológia (2,7 MB, .doc formátum)

Kellemes szórakozást !

Sziasztok! sokadjára próbálom,a sokadig helyról,le is töltöm a könyvet(Fennel) de nem nyitja meg valamiért Összezavart tudna segíteni valaki mi lehet a baj? bandzsal

Mert az ember legjobb barátja a sharpei
képek: http://gallery.site.hu/u/Felker_Karolyne/
Vissza az elejére
Felker Károlyné jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Tengerisaláta
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 9. Hétfő 10:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Mire képes egy kutya ha valami újat kap Razz a felvétel megmutatja Nagyon Boldog
http://videoriporter.hu/vr/fs?content=/vr/player/1196/reporter/count
Vissza az elejére
Tengerisaláta jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
T.J.
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 55

HozzászólásElküldve: 2008 Máj. 7. Szerda 20:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Hátha valakit érdekel !

101 kérdés... (60 MB, .pdf formátum)

Fennell - Kutyapszichológia (2,7 MB, .doc formátum)

Kellemes szórakozást !
Bigi bull
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 31

HozzászólásElküldve: 2008 Ápr. 11. Péntek 20:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok! Mosoly

B. T. A. T. C.
Vissza az elejére
Bigi bull jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Adri & Spiky
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 25

HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 2. Vasárnap 21:20    Hozzászólás témája: Re: S:O:S: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

riki74 írta:
Sziasztok tudna nekem valaki segíteni ,honnan lehet letölteni : Jan Fennel,Kutyapszihológia című könyvet .Előre is köszi. Riki

Szia!
Én el tudom Neked küldeni mailben, ha szeretnéd.
Csak írj egy pü-t (privát üzi), hogy hova küldjem. Mosoly
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 27. Szerda 10:32    Hozzászólás témája: S:O:S: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok tudna nekem valaki segíteni ,honnan lehet letölteni : Jan Fennel,Kutyapszihológia című könyvet .Előre is köszi. Riki
Vissza az elejére
riki74 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Adri & Spiky
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 29. Kedd 21:43    Hozzászólás témája: Re: kutyapszichológia Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

bbniki írta:
Sziasztok!
Már nagyon sok jót hallottam J. Fennel Kutyapszichológia című könyvéről,és nagyon szerettem volna megvenni,de sajnos még antikváriumban sem sikerült rátalálnom. Ha megvan valakinek,el tudná nekem küldeni e-mail-ben? Nagyon hálás lennék érte,ugyanis van egy kis tündér bernáthegyi kutyusom,aki most 5 hónapos.Valószínű,hogy a mi hibánkból(rászoktattuk a rongyok ráncigálására,azóta a ruháinkat is rongynak gondolja szerintem),de rászokott a kezünk harapdálásra,és a felugárásra,emellett pedig nagyon makacs és önfejű,simán felülbírálja a mi "parancsainkat". Az ül-fekszik simán megy neki,sétánál általában nem megy messze tőlünk(egy nagy rét mellett lakunk,így nem pórázon sétáltatjuk,azt nem is nagyon tűri), de ő akarja eldönteni,hogy mikor megyünk haza:)
Szeretnénk leszoktatni a felugrálásról,és a rágcsálásról,mert baba érkezik a családba, és szeretnénk,ha minden zökkenőmentesen menne.
e-mail címem: bbniki@freemail.hu

Szia!

Elküldtem a könyvet, remélem hasznos lesz! Wink

Ha valaki még meg szeretné kapni a Kutyapszichológiát, most szóljon, mailben elküldöm Wink
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 29. Kedd 15:08    Hozzászólás témája: kutyapszichológia Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Már nagyon sok jót hallottam J. Fennel Kutyapszichológia című könyvéről,és nagyon szerettem volna megvenni,de sajnos még antikváriumban sem sikerült rátalálnom. Ha megvan valakinek,el tudná nekem küldeni e-mail-ben? Nagyon hálás lennék érte,ugyanis van egy kis tündér bernáthegyi kutyusom,aki most 5 hónapos.Valószínű,hogy a mi hibánkból(rászoktattuk a rongyok ráncigálására,azóta a ruháinkat is rongynak gondolja szerintem),de rászokott a kezünk harapdálásra,és a felugárásra,emellett pedig nagyon makacs és önfejű,simán felülbírálja a mi "parancsainkat". Az ül-fekszik simán megy neki,sétánál általában nem megy messze tőlünk(egy nagy rét mellett lakunk,így nem pórázon sétáltatjuk,azt nem is nagyon tűri), de ő akarja eldönteni,hogy mikor megyünk haza:)
Szeretnénk leszoktatni a felugrálásról,és a rágcsálásról,mert baba érkezik a családba, és szeretnénk,ha minden zökkenőmentesen menne.
e-mail címem: bbniki@freemail.hu
Vissza az elejére
bbniki jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Adri & Spiky
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 28. Hétfő 16:35    Hozzászólás témája: Re: Spániel Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Tigra írta:
Sziasztok!
Új vagyok itt és segítséget szeretnék kérni.

Boldog gazdája vagyok egy jelenleg 4,5 hónapos kan kölyökkutyának, fajta szerint beagle és foxi keverék.
Október vége óta van nálam, nagyon okos, tanulékony kiskutya.
Imád tanulni, csüng a szavaimon és a vezényszók nagy részét már érti is. Ül, fekszik, marad, lábhoz, szépen jön pórázon, láb mellett is.
Nem is ezzel van a probléma, szeretnék néhány kérdéssel fordulni hozzátok.

1. A kutyus az első sétáltatása óta fél minden más kutyától. Nem tudok róla, hogy korábban érte-e bármilyen sérelem e téren, de mióta velem van, semmi rossz emléke nem lehet. Eleinte félelmében a lábaim mögé bújt, nem akart közeledni más kutyákhoz. Mindenki azt tanácsolta, hagyjam békén, majd kinövi. Én hagytam, hogy magától ismerkedjen, szabadon engedtem, hogy odamehessen más kutyákhoz. Idővel kezdett feloldódni és a korábban látott kutyákkal szemben már barátságosan lépett fel, egyiket-másikat magától hívta játszani. Ennek nagyon megörültem. Azonban az utóbbi két hétben felfigyeltem arra, hogy a számára ismeretlen kutyákkal szemben az első pillanatban a levetkőzött félelem után agresszívan viselkedik. Mikor összeszagolnak felborzolja a szőrét, vicsorogni kezd, majd megharapja a másiknak az orrát és visító ugatásba kezd. Ezt a legtöbb kutya szerencsére tolerálja mivel még kölyök, és elnézik neki, majd a következő alkalommal már barátokként üdvözlik egymást.
Egyik nap azonban egy szintén kan és már felnőtt francia bulldog került az utunkba. Mindketten el voltak engedve és a kiskutyám nem is állt mellettem, így gondoltam, ezúttal talán nem lesz probléma, mivel nem bátoríthatja a jelenlétem. (Ha fél vagy agresszíven viselkedik, nem simogatom meg, nem adok neki bátorítást.) Ám ugyanaz zajlott le amit már korábban is leírtam, odakapdosott, felpúpozta a hátát és provokálta a másikat. A bulldog egy darabig tűrte, mint a többi kutya, majd megfejelte az enyémet. Nem harapta meg, nem bántotta csak odakaffantott neki, jelezve hogy ezt azonnal hagyja abba. Az én kiskutyám mint az őrült elkezdett a kutyafuttatóban a kerítés mentén fel-le rohangálni és olyan artikulátlanul visított, hogy a környék lakói odagyűltek, ki nyúzza azt a szerencsétlen állatot. A bulldog futott utána, nem akarta bántani, játéknak fogta fel a rohangálást. Normális esetben a kölyökkutyának be kellene egy ilyen helyzetben hódolnia az idősebb előtt, de ő nem tette. Hiába kergettem, nem tudtam megfogni, hívásra mindig visszajön, ezúttal azonban nem. A bulldogot megfogta a gazdája, így nekem is sikerült végül. Nagyon szégyelltem magam, mikor a környékbeliek azzal küldtek el, hogy kínzom az állatot, mivel hagyom neki, hogy bántsák. Én csak jót akartam neki azzal, hogy hagytam, maga tanulja meg a szocializáció mibenlétét. Szeretném megtudni, hogy mi lehet a viselkedésének az oka, és mivel tehetném a legtöbbet azért, hogy lelkileg kiegyensúlyozott és egészséges kiskutya legyen. Jól teszem ha hagyom hogy maga ismerkedjen a kutyákkal ahogy szeretne? Mit kéne tennem?
Ismerősöm szerint ez az egész nem gond, hiszen ha a kiskutya az emberekkel szemben barátságos és oldottan viselkedik akkor ő egy nagyon boldog kis kutya, mert boldog az emberek között. Szerintem viszont nem lehet felhőtlenül boldog ha a fajtársaival így viselkedik, nincsenek barátai és nem játszik más kutyákkal hanem agresszív. Idősebb korában sok verekedésbe keveredik így majd.
(Nem tudom számít-e, de játék közben csak a kergetőzést szereti, nem hempereg, nem tappancsol és harapdál a többi kutyával. Lakótársa egy macska akivel viszont úgy játszik, mint más kölyökkutyák csakúgy mint az emberekkel szemben.)

2. Kutyám nagyon nehezen lesz szobatiszta. Újságpapíros módszert használok, vagyis arra szoktattam amíg nem lehetett az oltásai nélkül sétáltatni, azóta azonban nem tudom leszoktatni róla. Naponta annyiszor igyekszem sétáltatni ahányszor csak kell neki. Figyelem a viselkedését és a reakciót, rászólok ha látom, hogy készülődik, azonnal öltözök és leviszem. A séta közben ha elvégzi a dolgát nagyon megdicsérem, ha otthoni baleset történik a helyszínre cipelem és rámutatok hogy az ott rossz dolog. És mégis... Séta után fél-egy órával máris látom, hogy suttyomba bepisilt, pedig nagyokat sétálunk, nincs előtte állandó jelleggel víz. Hogyan lehetne tökéletesíteni a szobatisztaságot, mert lent is és fent is elvégzi a dolgát és ez nem jó így.

3. Kölyökkutyám imád labdázni. Eldobom/elrúgom neki és lelkesen szalad utána. Megállítja, megáll mellette és vár. Esze ágában sincs visszahozni. Ha a szájába veszi, megjutalmazom, ha elhozza egy darabon nagyon megdicsérem. Ha nem hozza, nem megyek érte, csak a jó régóta használt "hozd" parancsszót ismételgetem, eredmény nélkül. Részleges eredményt értem el azzal, hogy mikor szalad a labda után én sarkon fordulok, hogy neki háttal legyek és elindulok a másik irányba miközben kiabálom hogy: "hozd". Akkor elindul a szájában a labdával de csak félútig hozza el. Hogyan lehetne mégis megtanítani az apportra?

Nagyon kérem, hogy válaszoljon valaki a kérdésekre, ezek körül az első a legfontosabb, hiszen ez valamilyen lelki problémára utal a kiskutya személyiségében.

Előre is nagyon köszönöm a választ!!!

Egy aggódó kutyatulajdonos

Szia! Igazából én is csak azt tudom mondani, hogy szerintem a kutyusod azt hiszi ő a falkavezér. Azért nem hódol be a többinek, mert azt hiszi őket is maga alá vonhatja. A labdát azért nem adja neked oda, mert nem érzi szükségesnek. Úgy van vele, hogy "Miért adjam oda, ami az enyém. Neked semmi közöd hozzá. Ez engem illet." Lehet, hogy ez így most nagyon durván hangzik, de a kutyáknál megvan a rangsor.

A szobatisztaságról nem tudok sokat, hál'Istennek az én Spiky-m már az első héten nyüszögött, amikor le kellett mennie, szóval ez nálunk nem volt gond.
talán próbáld mg azt, hogy a pisis pelust le viszed. Vagy ha ez nem vált be, akkor csak a sima pelust és dicsérd meg nagyon...

Remélem valamit tudtam segíteni! Mosoly
A Kutyapszichológia c. könyv neked is nagyon hasznos lehet, ha gondolod elküldöm mailben, csak írj nekem. Mosoly
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 19. Szombat 11:18    Hozzászólás témája: Re: Spániel Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Új vagyok itt és segítséget szeretnék kérni.

Boldog gazdája vagyok egy jelenleg 4,5 hónapos kan kölyökkutyának, fajta szerint beagle és foxi keverék.
Október vége óta van nálam, nagyon okos, tanulékony kiskutya.
Imád tanulni, csüng a szavaimon és a vezényszók nagy részét már érti is. Ül, fekszik, marad, lábhoz, szépen jön pórázon, láb mellett is.
Nem is ezzel van a probléma, szeretnék néhány kérdéssel fordulni hozzátok.

1. A kutyus az első sétáltatása óta fél minden más kutyától. Nem tudok róla, hogy korábban érte-e bármilyen sérelem e téren, de mióta velem van, semmi rossz emléke nem lehet. Eleinte félelmében a lábaim mögé bújt, nem akart közeledni más kutyákhoz. Mindenki azt tanácsolta, hagyjam békén, majd kinövi. Én hagytam, hogy magától ismerkedjen, szabadon engedtem, hogy odamehessen más kutyákhoz. Idővel kezdett feloldódni és a korábban látott kutyákkal szemben már barátságosan lépett fel, egyiket-másikat magától hívta játszani. Ennek nagyon megörültem. Azonban az utóbbi két hétben felfigyeltem arra, hogy a számára ismeretlen kutyákkal szemben az első pillanatban a levetkőzött félelem után agresszívan viselkedik. Mikor összeszagolnak felborzolja a szőrét, vicsorogni kezd, majd megharapja a másiknak az orrát és visító ugatásba kezd. Ezt a legtöbb kutya szerencsére tolerálja mivel még kölyök, és elnézik neki, majd a következő alkalommal már barátokként üdvözlik egymást.
Egyik nap azonban egy szintén kan és már felnőtt francia bulldog került az utunkba. Mindketten el voltak engedve és a kiskutyám nem is állt mellettem, így gondoltam, ezúttal talán nem lesz probléma, mivel nem bátoríthatja a jelenlétem. (Ha fél vagy agresszíven viselkedik, nem simogatom meg, nem adok neki bátorítást.) Ám ugyanaz zajlott le amit már korábban is leírtam, odakapdosott, felpúpozta a hátát és provokálta a másikat. A bulldog egy darabig tűrte, mint a többi kutya, majd megfejelte az enyémet. Nem harapta meg, nem bántotta csak odakaffantott neki, jelezve hogy ezt azonnal hagyja abba. Az én kiskutyám mint az őrült elkezdett a kutyafuttatóban a kerítés mentén fel-le rohangálni és olyan artikulátlanul visított, hogy a környék lakói odagyűltek, ki nyúzza azt a szerencsétlen állatot. A bulldog futott utána, nem akarta bántani, játéknak fogta fel a rohangálást. Normális esetben a kölyökkutyának be kellene egy ilyen helyzetben hódolnia az idősebb előtt, de ő nem tette. Hiába kergettem, nem tudtam megfogni, hívásra mindig visszajön, ezúttal azonban nem. A bulldogot megfogta a gazdája, így nekem is sikerült végül. Nagyon szégyelltem magam, mikor a környékbeliek azzal küldtek el, hogy kínzom az állatot, mivel hagyom neki, hogy bántsák. Én csak jót akartam neki azzal, hogy hagytam, maga tanulja meg a szocializáció mibenlétét. Szeretném megtudni, hogy mi lehet a viselkedésének az oka, és mivel tehetném a legtöbbet azért, hogy lelkileg kiegyensúlyozott és egészséges kiskutya legyen. Jól teszem ha hagyom hogy maga ismerkedjen a kutyákkal ahogy szeretne? Mit kéne tennem?
Ismerősöm szerint ez az egész nem gond, hiszen ha a kiskutya az emberekkel szemben barátságos és oldottan viselkedik akkor ő egy nagyon boldog kis kutya, mert boldog az emberek között. Szerintem viszont nem lehet felhőtlenül boldog ha a fajtársaival így viselkedik, nincsenek barátai és nem játszik más kutyákkal hanem agresszív. Idősebb korában sok verekedésbe keveredik így majd.
(Nem tudom számít-e, de játék közben csak a kergetőzést szereti, nem hempereg, nem tappancsol és harapdál a többi kutyával. Lakótársa egy macska akivel viszont úgy játszik, mint más kölyökkutyák csakúgy mint az emberekkel szemben.)

2. Kutyám nagyon nehezen lesz szobatiszta. Újságpapíros módszert használok, vagyis arra szoktattam amíg nem lehetett az oltásai nélkül sétáltatni, azóta azonban nem tudom leszoktatni róla. Naponta annyiszor igyekszem sétáltatni ahányszor csak kell neki. Figyelem a viselkedését és a reakciót, rászólok ha látom, hogy készülődik, azonnal öltözök és leviszem. A séta közben ha elvégzi a dolgát nagyon megdicsérem, ha otthoni baleset történik a helyszínre cipelem és rámutatok hogy az ott rossz dolog. És mégis... Séta után fél-egy órával máris látom, hogy suttyomba bepisilt, pedig nagyokat sétálunk, nincs előtte állandó jelleggel víz. Hogyan lehetne tökéletesíteni a szobatisztaságot, mert lent is és fent is elvégzi a dolgát és ez nem jó így.

3. Kölyökkutyám imád labdázni. Eldobom/elrúgom neki és lelkesen szalad utána. Megállítja, megáll mellette és vár. Esze ágában sincs visszahozni. Ha a szájába veszi, megjutalmazom, ha elhozza egy darabon nagyon megdicsérem. Ha nem hozza, nem megyek érte, csak a jó régóta használt "hozd" parancsszót ismételgetem, eredmény nélkül. Részleges eredményt értem el azzal, hogy mikor szalad a labda után én sarkon fordulok, hogy neki háttal legyek és elindulok a másik irányba miközben kiabálom hogy: "hozd". Akkor elindul a szájában a labdával de csak félútig hozza el. Hogyan lehetne mégis megtanítani az apportra?

Nagyon kérem, hogy válaszoljon valaki a kérdésekre, ezek körül az első a legfontosabb, hiszen ez valamilyen lelki problémára utal a kiskutya személyiségében.

Előre is nagyon köszönöm a választ!!!

Egy aggódó kutyatulajdonos
Vissza az elejére
Tigra jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Rit
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 28

HozzászólásElküldve: 2007 Nov. 27. Kedd 16:39    Hozzászólás témája: Re: Spániel Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Muha-klán írta:
dograzor írta:
Sziasztok! Nagyfaternak van egy spánieljaés egyszerüen nem bír vele meg rág mindet bepiszkol felugrál tudjátok amugy okos kutya van vele foglalkozva. Nem tom mit javasoljak nekik montam hogy ne bántsa
szoktunk vele játszani meg sétálni vinni mit javasoljak nekik?

Szia!
Van egy nagyon jó könyv,karácsonyra vedd meg Nagypapának.
JACK FENNEL:Kutyapszichólógia című könyve.

Egyetértek. Néhány hsz-szel lejebb a borítóját is megtalálod. Mosoly
Muha-klán
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 54

HozzászólásElküldve: 2007 Nov. 18. Vasárnap 21:27    Hozzászólás témája: Re: Spániel Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

dograzor írta:
Sziasztok! Nagyfaternak van egy spánieljaés egyszerüen nem bír vele meg rág mindet bepiszkol felugrál tudjátok amugy okos kutya van vele foglalkozva. Nem tom mit javasoljak nekik montam hogy ne bántsa

Szia!
Van egy nagyon jó könyv,karácsonyra vedd meg Nagypapának.
JACK FENNEL:Kutyapszichólógia című könyve.
Vissza az elejére
Muha-klán jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
dograzor
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2007 Nov. 18. Vasárnap 17:16    Hozzászólás témája: Spániel Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
dograzor jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mathias23
bébi
bébi

Neme: Neme:Férfi

HozzászólásElküldve: 2007 Nov. 6. Kedd 20:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!Van 1 kölyök(14hetes) szálkásszőrű tacskóm és minden reggel (6órakor) elkezd ugatni,vonyíkolni.Szerintem én rontottam el,mert mikor elhoztuk kb. 2 hétig benn aludt a házban,aztán kikerült és azóta ezt csinálja,valószínüleg jönne be.Aztán mikor nagyon vinnyog és kaparja az ajtót a párom megsajnálj(t)a és persze beengedte,így megszokhatta ha ugat és vinnyog eléri, hogy beengedjük.És mikor bejöhet körbeszalad a házban megnéz minket,1 kicsit játszadozik,aztán ha kitesszük elfoglalja magát és elvan.De van,hogy napközben is látja és hallja,hogy itthon vagyunk akkor is kaparászik és ami a legidegesítőbb-valószínű reggel a szomszédok számára is-hogy vinnyogó hangon ugat!Segítséget szeretnék kérni,hogyan lehetne leszoktatni erről a rossz szokásról!
Előre is köszönöm a válazokat!
Vissza az elejére
Mathias23 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Wau
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 12. Szombat 21:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Én nemrég olvastam el. Elég érdekes volt, mostanában próbálkozom a benne levő módszerekkel. Kaja nélkül még mindig nem fogad szót, de mostanában rendesebben eszik, séta közben is előfordul, hogy rám figyel, és nem ugat annyit a sötétben. Egy ideje naplemente után elkezd ugatni, és nem lehet elhallgattatni. De mostanában két óra helyett már csak tíz percet ugat.
Vissza az elejére
Wau jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
csiki
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 28. Szerda 20:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Azt hiszem erről a könyvről van szó. Wink

Interneten rendelhető.
FlauwerGarden
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 6. Kedd 18:54    Hozzászólás témája: Re: Ember és állat kapcsolatának kialakítása
Téma leírása: Hogyan alakítsunk ki kapcsolatot kutyánkkal, hogy biztonsággal tudjon beilleszkedni a kutyák és emberek társadalmába
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nimrod írta:
Nekem van egy szuper könyvem ami kimondottan kutyapszichológiával foglalkozik...

Szia.

Hajjajjj még hogy szuper könyv!...Szeretnélek felvilágosítani, hogy ez a könyv megjelenése óta a Beagle tulajdonosok bibliája lett.Ha csak valaki nem maga is Beagle, akkor bizony enélkül az útmutató nélkül könnyen lehet, hogy pokol lesz a gazdi és a kutty élete is.Nekem volt több fajta más kutyám is, de ilyen önálló egyéniségű még nem. A kapcsolat kialakításában teljesen eltérő módszereket kell alkalmazni, mint az átlag fajtáknál.Ha beleolvasol beagle-s fórumokba a regisztrálók döntő többségét a kétségbeesés hozza oda, mert megoldhatatlan feladatnak érzi a helyes út megtalálását.
Nos ebben hozott újat ez a könyv nekünk, nagyon jó meglátásokkal és módszerekkel.
nagyszerû
Nimrod
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2005 Aug. 30. Kedd 20:24    Hozzászólás témája: Re: Ember és állat kapcsolatának kialakítása
Téma leírása: Hogyan alakítsunk ki kapcsolatot kutyánkkal, hogy biztonsággal tudjon beilleszkedni a kutyák és emberek társadalmába

Nekem van egy szuper könyvem ami kimondottan kutyapszichológiával foglalkozik. A mi esetünkben sokat segített, hiszen Pacsker nálunk él és már volt egy nagyobb kutyu, 2 cica és 4 újabb kutyát ellenző ember. Egyetlen összemorranás sem volt az állatok között, az embereknek meg 1-2 napra volt szükségük és már imádták is Pacsimacit és a bővült falkát. Szinte minden problémára azonnali segítséget nyújt. A címe: Jan Fennel Kutyapszihológia Tanuljunk meg kutyául és a Magyar Könyvklub adta ki.
Minden családban ott lenne a helye, főleg ha állatokkal élnek együtt. Ebben van egy fejezet, ami kimondottan a menhelyi kutyák (akik általában lelkileg sérültek) viselkedését és nevélést taglalja és minden erőszak nélküli megoldást kínál.
Vissza az elejére
Nimrod jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
FlauwerGarden
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2005 Jún. 4. Szombat 9:43    Hozzászólás témája: Ember és állat kapcsolatának kialakítása

Nagyon fontos kérdésnek látom, hogy kutyáink olyan magatartás formával rendelkezzenek, ami megkönnyíti beilleszkedésüket a társadalomba, amiben élünk, legyen az akár az emberi , akár a kutyák és más háziállatok közössége. Meggyőződésem, hogy az ember, a gazdi felelőssége, ember és állat konfliktus mentes együttélésének kialakítása.

Ez bizony valóban pszichológia a javából. Megértetni állatunkkal - és itt és most természetesen többnyire kutyáinkra gondolok -, hogy alkalmazkodni tudjon, és elfogadtatni a nem kutyás ember társainkkal, hogy környezetükben állatok élnek.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 1 / 1 oldal [22 H.sz.] Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Beszélgetés minden egyéb kutyás témában » Kutyapszichológia
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu