Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2019 Dec. 9. Hétfő 4:39
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Shar-Pei
Ugrás:  
Társalgás
Moderátorok:  Koy
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 2 / 348 oldal [8677 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, ..., 346, 347, 348 Következő
Szerző Üzenet
bristol
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2008 Dec. 31. Szerda 12:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Koy írta:
Már a lányok megelőztek, ennek ellenére:
Áldott Karácsonyt Mindenkinek!

integet

Ha valaki benézne erre a kihalt fórumra,akkor nekik NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK! punk nagy vigyor
integet
Nincs is annál rosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul. Mr. Green
Vissza az elejére
bristol jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Koy
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 44

HozzászólásElküldve: 2008 Dec. 25. Csütörtök 5:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Már a lányok megelőztek, ennek ellenére:
Áldott Karácsonyt Mindenkinek!
Vissza az elejére
Koy jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Alpokalja
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2008 Dec. 23. Kedd 23:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok mindenkinek!

Alpokalja jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bristol
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Dec. 22. Hétfő 12:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

integet

BOLDOG KARIT!KATT IDE!

NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDENKINEK! punk

Vissza az elejére
bristol jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Felker Károlyné
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2008 Dec. 22. Hétfő 8:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

baletka írta:
Sziasztooooooook!

Már ezer éve nem voltam itt.
Sajnos köpni nyelni nincs időm a munka és a suli között...
Hétfőn megyek megint Kassára és készülök az első vizsgámra-

Axa sajnos nincs jól.
A streilizáció nem sikerült - beteg lett
Most pedig kiderült, hogy műteni kell a szemét - dec.1.-én megyünk.
Ma megint voltam az állatorvosnál - volt egy kis selytésem, hogy valami nincs rendben.
Jól gondoltam, meg van fázva....
Mától reggel-este kötött kardigánt videl a drága odakinnt.
A doki mondta, hogy a többi kutyától kaphatta el - nagyon sok beteg van most.

Remélem mindenki jól van!!!!! nagy vigyor

Szia!

hogy van a kis Axa?

Mert az ember legjobb barátja a sharpei
képek: http://gallery.site.hu/u/Felker_Karolyne/
Vissza az elejére
Felker Károlyné jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
summernightsharp
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 26. Szerda 21:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Köszi Timi!

nálunk most nem volt hó... De az enyémeknek nincs különösebb gondjuk vele. Ugyanúgy viselkedniek ha hó van ha nincs:-)
Meg hát ugye Nandáék rövidszőrűek, így nem csoda ha nem tettszik a hideg hó...bizti fáznak.
summernightsharp
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 26. Szerda 21:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

bristol írta:
summernightsharp írta:
Sziasztok!

Mindenkinek sharpos szép napot!
Két késő őszi napos képMosoly

integet

király képek

ehh Az emilt megkaptam,majd este válaszolok. tanc
Akartam már,csak valamiért levágott a p.f.-om. nagy vigyor

Szia!

Örülök hogy elment az üzi Mosoly
timy-nanda
fiatal
fiatal

Neme: Neme:Nő Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 26. Szerda 14:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!!!

Summernight: Cash msot is gyönyörű... mint mindíg!

Na én már téli képeket hoztam nektek!
Le esett tegnap az első hó!! Nagyon Boldog lol

Hát hogy is mondjam a Csajaim nem nagyon voltak el ragadtatva tőle...! nagy vigyor bandzsal
Alig tudtam Őket ki csalogatni!

Trinike:

Nandika:

puszitküld

http://gallery.site.hu/u/timy-nanda/
www.timisharpei.mindenkilapja.hu
Az igaz barátság érték, becsüld meg a kutyádat!
Vissza az elejére
timy-nanda jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
bristol
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 26. Szerda 13:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

summernightsharp írta:
Sziasztok!

integet

király képek

ehh Az emilt megkaptam,majd este válaszolok. tanc
Akartam már,csak valamiért levágott a p.f.-om. nagy vigyor
Vissza az elejére
summernightsharp
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 26. Szerda 13:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

sweetsilly
kölyök
kölyök

Neme: Neme:Nő Kor: 30

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 19. Szerda 15:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Felker Károlyné írta:
Adelaine írta:
sziasztok!

ingyen elvihetö egy fehér shar-pei kutyus! 2 napja eltört a lába, megkellene csak müteni, de a jelenlegi gazdijának nincs pénze rá!
Mert van most 2 nagy shar-pei, és 3 kicsi!

Más baja nincs a kicsinek, de nem szeretné elaltatni! Mert az nem emberi dolog!

Most 7 hetes a kutyus!

Segitsetek! Hogy ne kelljen elaltatnia a gazdijának, nem tudja kifizetni a mütétet! csak egy csont törésröl van szó!

ha vkit érdekel irjon ide!

és akkor adok elérhetöséget!
Bács-Kiskun megye! Baja környéke!

Az sem emberi,hogy már két napja törött,aztán még olyan vinné el aki még várna egy hetet vele.. Döbbent

Igen, szerintem is elég durva!!!!!
Vissza az elejére
sweetsilly jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
bristol
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 18. Kedd 9:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

baletka írta:
Sziasztooooooook!

Axa sajnos nincs jól.
Ma megint voltam az állatorvosnál - volt egy kis selytésem, hogy valami nincs rendben.

integet

Egy kalappal a vizsgádhoz! punk
Axának jobbulást! beteg puszi
Szegény kutyidnak van baja bőven,mindig akad valami... zavart2 vigasztal
Vissza az elejére
summernightsharp
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 15. Szombat 21:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

baletka írta:
Sziasztooooooook!

Axa sajnos nincs jól.

Szia!

Jobbulást kívánok Axának! Sajna kiskedvenceink is ugyanúgy megfázhatnak mint mi... Szomorú ez még rosszabb azoknál a kutyusoknál akik ki-be járnak a lakásból 20 fokból a jelenleg hajnali -1-2 fokba Szomorú

Nagyon drukkolok hogy a szeme is hamar rendbejöjjön és felgyógyuljon.

Sharpos szép estét!
baletka
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 15. Szombat 20:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztooooooook!

Axa sajnos nincs jól.

Felker Károlyné
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 10. Hétfő 21:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Adelaine írta:
sziasztok!

ingyen elvihetö egy fehér shar-pei kutyus! 2 napja eltört a lába, megkellene csak müteni, de a jelenlegi gazdijának nincs pénze rá!

Most 7 hetes a kutyus!

Segitsetek! Hogy ne kelljen elaltatnia a gazdijának, nem tudja kifizetni a mütétet! csak egy csont törésröl van szó!

Az sem emberi,hogy már két napja törött,aztán még olyan vinné el aki még várna egy hetet vele.. Döbbent

Vissza az elejére
Felker Károlyné jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Adelaine
kölyök
kölyök

Neme: Neme:Nő Kor: 32

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 10. Hétfő 17:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

sziasztok!

Most 7 hetes a kutyus!

Vissza az elejére
Adelaine jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bristol
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 10. Hétfő 16:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

APPLEWINE írta:
Sziasztok!

EUKANUBA táp eladó, ha valaki nem olvasta volna a múlt heti hozzászólásomat. Tehát Small/Medium 500Ft/kg áron tudok adni, ha valaki etet vele és szüksége van kajára, írjon a kkatika@externet.hu ra!

Üdv, Király Katalin

integet

Én olvastam,csak azért nem reagáltam (bocsesz) mert nem etetek Eukanubával. tanc nagy vigyor
Vissza az elejére
APPLEWINE
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 10. Hétfő 15:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

EUKANUBA táp eladó, ha valaki nem olvasta volna a múlt heti hozzászólásomat. Tehát Small/Medium 500Ft/kg áron tudok adni, ha valaki etet vele és szüksége van kajára, írjon a kkatika@externet.hu ra!

Üdv, Király Katalin
Vissza az elejére
APPLEWINE jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bristol
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 9. Vasárnap 10:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

sweetsilly írta:
Biztosan rossz horoszkópban született rossz aszcendenssel (kos kos kos kos...) és ördögi vér folyt benne, egy kis kutya kannibalizmussal és szadista hajlamokkal, hát igen, előfordul az ilyen, de a lényeg, hogy sikerült levonni a tanulságot, ahogy olvasgatom, ami az lenne, h valami megkeseredett gazdát keressünk aki együtt gonoszkodhat a kutyájával és még talán az újságba is bekerül, h a 2 hónapos kutyája megtámadta a szomszéd gyereket amiért hangosan sírt a kislány életét vesztette a súlyos sérülésekben...
Lennének gonosz emberek és gonosz állatok?
Szerintem erre a kérdésre nem fogjuk megtalálni a választ és, h ki tehet egy ilyen lény viselkedéséről, egy külsőleg aranyos ráncos kis mackóról nehéz kijelenteni, h nem csak szeretetből rágta valakinek a kezét és gyakorolta az ugatást, vagy kissebségi gondok miatt közösítjük ki és a származásával volt a probléma ami benne lelki sérüléseket okozott ezért viselkedett így.....

Mondanám,hogy bal lábbal keltél-e,de a beírásod szerint még valszeg le sem feküdtél...

Ha valaki nem bír megbirkózni egy problémával és nem akar vagy nem tud segítséget kérni,(mert ugye senki nem születik rögtön "kutya tudornak")akkor mindkét félnek jobb (kiskutya-gazdi) ha egy új helyet keresünk a kutyának,olyat akinél "kinyílhat" és aki meg bír "küzdeni" az esetleges problémákkal,ami másnak nem sikerült,ezért-vagy azért..Szerintem ez nyíl """ h valami megkeseredett gazdát keressünk aki együtt gonoszkodhat a kutyájával""" nyíl Szemforgató

integet
Vissza az elejére
sweetsilly
kölyök
kölyök

Neme: Neme:Nő Kor: 30

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 9. Vasárnap 1:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Biztosan rossz horoszkópban született rossz aszcendenssel (kos kos kos kos...) és ördögi vér folyt benne, egy kis kutya kannibalizmussal és szadista hajlamokkal, hát igen, előfordul az ilyen, de a lényeg, hogy sikerült levonni a tanulságot, ahogy olvasgatom, ami az lenne, h valami megkeseredett gazdát keressünk aki együtt gonoszkodhat a kutyájával és még talán az újságba is bekerül, h a 2 hónapos kutyája megtámadta a szomszéd gyereket amiért hangosan sírt a kislány életét vesztette a súlyos sérülésekben...
Lennének gonosz emberek és gonosz állatok?
Szerintem erre a kérdésre nem fogjuk megtalálni a választ és, h ki tehet egy ilyen lény viselkedéséről, egy külsőleg aranyos ráncos kis mackóról nehéz kijelenteni, h nem csak szeretetből rágta valakinek a kezét és gyakorolta az ugatást, vagy kissebségi gondok miatt közösítjük ki és a származásával volt a probléma ami benne lelki sérüléseket okozott és ezért viselkedett így.....
Vissza az elejére
sweetsilly jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
summernightsharp
kölyök
kölyök

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 7. Péntek 13:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Felker Károlyné!

Természetesen nem az a hibás akinél egy napot töltött a kutya.... Elsősorban a nem megfelelő szocializáció hiányozhatott ennél a kutyinál, és a tenyésztőnek tudnia kellett volna hogy nem szabadna gyerekes családhoz adnia. Jól tetted hogy még kölyökként új gazdit kerestél, én is ezt tettem volna, féltve a gyermekemet. Mivel egy napig volt csak Nálatok és már akkor kimutatta a foga fehérjét és nem pl egy hét után mikor már ragaszkodik is hozzátok és ti is hozzá,ebben az esetben ez volt a legjobb megoldás.

Akihez pedig került na őneki kellett volna tudnia hogy nem szereti a gyerekeket és nem engedni a kislány közelébe...
Tehát a hibás az a gazdi aki ezt nem fogta fel agyilag....
És igen, ha nem bírt vele, miért nem kért szakszerű segítséget..... ????

De mivel nem ismerem teljes egészében az esetet és nincs időm visszaolvasgatni egy évvel ezelőtti üzeneteket, ezrt elnézést kérek ha megbántottalak, nem volt szándékomban. Amit írtam inkább általánosságban írtam. Abszolút nem Rád céloztam a véleményemmel, és nem erre a konkrét esetre, mert hisz mint írtam nem is ismerem teljes egészében a történteket.
Felker Károlyné
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 7. Péntek 10:50    Hozzászólás témája: Re: ..
Téma leírása: ..
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

bristol írta:
Felker Károlyné írta:
bristol írta:
Felker Károlyné írta:
Hát tudjátok,most hogy így vissza olvasom a dolgokat,azért el kell hogy mondjam,sok bántót írtatok,de senkit nem hibáztatok hiszen,amiket ez a Krisztina leírt,nem is igaz,kivéve hogy egy 9 hetes kutya tud agresszióból harapni.A többi elképesztő hazugság,és az a nő tutira nem normális!
Senki nem bántotta a kutyát,és senki nem akart ráfeküdni,a kislányom csak fel akarta venni az ölébe..
tudjátok hogy akkor már Niké rég velünk volt,így tudták rég mit szabad és mit nem,és sose bánották őt sem.

Mellesleg az elmúlt év eseményeiről annyit szeretnék írni,hogy a kutyának azóta sincs törzskönyve,mert a drágalátos Krisztina,annak ellenére hogy ki lett fizetve a törzskönyv,azt mondta a chippeltető állatorvosnak hogy nem lett kifizetve a kutya,és megmondta az állatorvosnak hogy ne adja át a törzskönyvet a gazdának.
Sajnos ez egy el nem feledett ügy lessz,mert azóta is engem hivogatnak,mert tőlem várják a törkönyvet,hiába mondom el százszor hogy ez nem az én dolgom,és nem tudok segíteni,velem a Krisztina ugyanezt csinálta.
Lementem az orvoshoz érte,mire közölte az orvos,szólt neki a nő,hogy ne adja nekem oda törzskönyvet.

És még ami nagyon szívszagattó,és eddig nem mondtam,de azóta még három gyereket megharapott,közülük egy kórházba került,ebből kifolyólag ma is kaptam egy telefont,hogy adjam át a törzskönyvet,mert kell ehhez az ügyhöz.

Szal ezek után ,mondja nekem valaki hogy a kutya nem agresszív!és nem öröklötten az,hiszen már picinek is úgy támadott mint egy vadállat!
és ezt lehet szó szerint érteni,mert a kislányom sérüléséről orvosi jegyzőkönyv készült,az ügyeleten,mivel hogy ömlött a nyakáből a vér!!!

Ha akarja hinni valaki,ha nem ez volt az igazság!
És aki kórházba került?tán az is kamu?kedves Krisztina?az a szegény kislány,és NEM bántotta a kutyát,nehogy valaki azt hidje!
egyszerűen csak meg akarta simogatni,és az ekkor történt,mikor a kutya majdnem egy éves volt már!
Nekem mindig csak nevetve mesélték hogy mennyire jó házörző,és mindenki messzire elkerüli a kertet,hát ez lett a vége..
Három harapás,melyből egy kórház,úgy tudom elég súlyos sérülései lettek,szegény kislánynak.

Szóval kedves Hazug Krisztina,sztem a kórházi eset kapcsán elő leszel véve!
Mert igenis terhel velelősség,hiába írták neked hogy nem.
A feljelentés meg van téve!!
Igaz nem én tettem,bár már akkor is akartam,mire te meg akartál veretni minket,
De tudod,ami késik nem múlik!

Nem akarnék ebbe "újból" belefolyni,de azért hozzá kell,hogy fűzzek egy-két dolgot.KIZÁRÓLAG ÁLTALÁNOSSÁGBAN ÍROM,ÉS NEM SZEMÉLYRE SZÓLÓAN!!!
Egy alapjában agresszív kutya tartásához nagy hozzáértés szükségeltetik és tapasztalat.Ezt nem lehet kizárólag könyvből megtanulni.
A tenyésztő felelőssége,hogy ilyen alappal rendelkező kiskutyát nem ad oda olyannak,aki ezt nem tudja kezelni.Illetve ha a kisgyerekeket nem szereti akkor nem adja kisgyermekes családnak.A tenyésztőnek tudnia kell,hogy milyen jellemmel bír a tőle származó kiskutya. (no persze jó kutyát is el lehet rontani a nem hozzáértéssel)Azonkívül nem minden kutya egyforma,még ha egy fajtából is vannak.Az egyiknek "fát lehet vágni a hátán",a másik még egy "ölelést" sem úgy tolerál mint egy másik egyed.

fejvakar Viszont azt azért nem értem Hajni,már ha Te adtad el a kiskutyát ,mert kiderült,hogy milyen agresszív,akkor,hogy adhattad egy olyan helyre,ahol szintén kisgyerekek vannak... bandzsal Egy ilyen kutya már onnantól,hogy elkerült a tenyésztőtől,annak is a felelőssége aki tovább adja.Szerintem. rock

Szia Nagyon Boldog

Nem adtam kisgyerekes családba..sztem valamit félre értettél.Kizárolag olyan gazdit kerestem ahol nincs kiskgyerek.

integet

Valszeg akkor félreértelmeztem,de nekem azzal,hogy még megharapott akármennyi gyereket,az jött le,hogy kisgyermekes családban van. Összezavart

Nem tudom,hogy haraphatott meg gyerekeket,de ez kizárólag a tulajdonos hibája.Az ő felelőssége ha gyerekekhez enged egy kiszámíthatatlan reakciójú kutyát,aki nem is kedveli a gyerekeket.Illetve nem ismerem a kutyát személyesen,mert lehet,hogy abszolute nem kiszámíthatatlan csak a gazdi nem tud vele bánni,illetve gőze sincs a kutya "jelzéseinek" értelmezéséről..Sajna én ezt az egészet nem vágom,hogy lehet ilyen felelőtlenül tartani,pl akikhez odakerült a kiskutya gondolom tudták milyen,akkor??? bandzsal Ha nem annyira értek a kutyákhoz,de azt mondják nem szereti a gyerekeket ,akkor egyszerűen nem engedem oda hozzájuk és pont. Ez a sok baleset azé mind elkerülhető lett volna.Szerintem. rock

Nagyon részletesen nemtom a sztorit sajna,de a szomszédba lakott a kislány,és mióta náluk volt a kutya töbször találkoztak,tehát nem volt teljesen idegen sem.De a körülményekről hogy miért érte a támadás,csak annyit tudok hogy meg akarta simogatni,ha jól emlékszem egy tizenéves gyerekről volt szó.
Felvilágosítottam őket,hogy milyen a kutya,mert "házörzőt kerestek"
de valóban igaz,hogy nem vigyáztak eléggé és ez az ő hibájuk.

Vissza az elejére
Felker Károlyné
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 7. Péntek 10:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

bristol írta:
Felker Károlyné írta:
bristol írta:
bristol írta:
summernightsharp írta:
No sziasztok!

Drága kisfiam alszik, pakolok pár képet Mosoly

Én úgy gondolom hogy egy kutya lehet eredendően domináns és agresszív, de jó kezek alatt "ősgonosz" kutyából is lehet bújós öleb. Minden csak nevelés, fegyelmezés kérdése.
A kutyatámadások egyértelműen emberi hiba miatt adódnak. Ahol Gyerekre támad a kutya az is a gazda hibája! Én így gondolom....
Lehet megköveznek ezért....

Igazad van,de sajna azért van kivétel is,igaz ritkán de van olyan kutya aki "teljesen defektes" és "jó kezekben" sem lesz öleb. nem
Viszont van olyan kutya (és nem idegbetegre gondolok)aki nem szíveli a gyerekeket,ezért-vagy azért.Persze elvárhatod tőle "jól nevelésed" esetén,hogy ne bántsa a gyerekedet,de azért nem mindegy,hogy milyen kutyával élsz együtt,úgy,hogy imádja a skacodat vagy csak elviseli, miattad.
Eleve nem szabad olyan kiskutyát/nagy kutyát venni aki nem kultiválja a gyerekeket.Főleg olyanoknak nem akiknek nem sok tapasztalatuk van még kutyázás terén.De akinek meg van,az nem vesz a gyereke mellé alapjáraton olyat aki nem szereti őket.Választási lehetőség aztán van bőven.Gyerek mellé csak olyan kutya való aki szereti őket alapból,és aztán nevelni a kutyát a "gyerekre" és nevelni a gyereket a "kutyára".Így sokkal könnyebb mindenkinek. nagy vigyor
Ha kutyát akarunk venni és a gyerek már "adott",mindenképpen vigyük magunkkal amikor választunk egy alomból.Ott már le lehet mérni,hogy viszonyul hozzá a kiszemelt kiskutya.De az a legjobb ha olyan segítőkész tenyésztővel hoz össze a sors aki mindenre felhívja a figyelmet,jóra-rosszra és akkor még mindig van lehetőség visszalépni,más kutyát vagy más fajtát választani. rock

Annyit ehhez még hozzáfűznék,hogy az igazán "defektes" kutyák száma azért még hál istennek elenyésző.Igazad van Summernight ,egy kutya azért a gazditól függ.Viszont nem mindenki bír megbírkózni egy dominánsabb állattal.Ott vagy segítség kell,vagy "egyszerűbb" megoldásként "gyengébb" jellemű kutyát kell választani,és közben erőteljesen tanulni "kutyául". rock

A gazda hibája? igen,ezzel egyetértek..csakogy élete első 9 hetét nem nálam töltötte,így nem igazán rajtam múlt hogy hogy fog viszonyulni a családunkhoz.Nikét,még aznap letámadta,a gyereket meg mindjárt másnap,szal tán egy nap alatt én elrontottam a kutyát??és hogy hogy akkor Nikével érdekes módon,nem volt probléma a nevelése során..
De,ez em egyedüli eset azért..mert tudok még onnan kikerült agresszív kiskutyáról,akit hirdettek,mert meg akartak szabadulni tőle,és a jól tudom,azóta eladta a kan kutyáját,gondolom épp ezért,mert ő örökítheti ezt a viselkedést..de ez csak sejtés.Persze ki tudja miért adta el..vajon Döbbent
Ezesetben akkor,felmerül a kérdés,vajon,ki számít gazdának,és mikortól?és mennyi idő kell hogy valaki azzá váljon? egy nap?amennyi eltelt az első támadás előtt,vagy 9 hét,míg a szocialálódás és egyéb fontos gesztusok,és reakciók kialakulnak,és felimerhető válik a kiskutya természete,melyből a "gazda" tudni fogja hol lessz a legjobb helye a kutyának.
Én egyáltalán nem érzem magam hibásnak azért,mert a kutyának ilyen természete volt,nem rajtam múlott hogy ilyen legyen.
Igen,lehetett volna próbálkozni a megneveléssel!de ki hiszi azt hogy ez nem történt meg?ki gondolja,hogy míg nálunk volt nem törődtem vele,és hagytam csináljon amit akar a gyerekkel is?úgyan ki ne szidná le ha ilyet lát?de volt hatása?á-dehogy,csak egyre rosszabb volt!
Ezer-meg ezer tanúm van rá,bárkinek,aki nem hiszi,az utcán neki akart menni az embereknek,és akárhányszor csak sétáltunk folyamatosan őrjöngött,mint egy nem normális,mindenki csak nézett rám hülyén,van aki megugrott,de volt aki kinevette,hisz akkor mégcsak egy kis seggdugasz volt..
És amikor találkoztunk más kutyákkal,hát ne tudjátok meg,kint a réten mindig elengedtem,nem volt szökésre hajlamos,de minden kutyára rátámadt,tök mindegy mekkora volt,meg is verték szegénykét egyszer,de nem érdekelte,úgyanúgy támadt tovább,felvettem és csak őrjöngött,mindenki körül ált és csak nézte a kutyát,mit művel.
Én mondom nektek,annál jobbat nem is tehettem hogy egy ilyen labilis kutyát nem vállalok 3 gyerekhez.
Ennyi.

Döbbent Döbbent Te most mitől és főleg miért kaptad fel a vizet. nem
Nagyon sajnálom ha nem érted mit írok.Ha összességében értelmezted volna az összes beírásom,akkor rájöhetnél,hogy semmi olyat nem írtam ami "felháborodásodra" adna okot.De részemről a téma lezárva. integet

"""és hogy hogy akkor Nikével érdekes módon,nem volt probléma a nevelése során..""" Az,hogy az egyik kutya nevelése probléma mentes,attól másik kutya nem fog feltétlenül ugyanúgy viselkedni és esetleg jóval több probléma a felnevelése.Mi is különbözőek vagyunk és a kutyák fajtán belüli egyedei is "egyediek". rock

ehh """Én mondom nektek,annál jobbat nem is tehettem hogy egy ilyen labilis kutyát nem vállalok 3 gyerekhez."""
Ez is a lényege volt a mondandómnak. nagy vigyor

Szia! "nem kaptam fel a vizet" sztem valamit félre értettél,summernightsipp vagy hogy írják..levelére válaszoltam,miszerint a gazda vagyis az én hibám hogy ilyen volt a kutya.
De egyáltalán nem kaptam fel a vizet,csak az írásból,nem látszik hogy az ember hogy értelmezi és gondolja a dolgokat,csak mivel a te hozzá szólásod volt az övé alatt,úgy vette hogy neked írtam. Nagyon Boldog
Legközelebb jobban figyelek,hogy ne rakja más valaki alá.. Wink
Amúgy tényleg csak azért vettem elő a témát,mert egy éve ugye irtatok dolgokat,amiket most elolvastam,így gondoltam reagálok,hisz jogom van megvédeni a magam igazát,és a becsületem.Nem akartam,írtam is hogy vitát nyissuk újra ezen.Épp ezért nem is reagáltam azokra a beírásokra személyre szóloan,mert számomra már ennek nincs jelentősége,hisz tudom hogy nem vok olyan,mint amilyennek a hátamögött,leírt,és leírtak.
ennyi. Mosoly

Vissza az elejére
bristol
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 7. Péntek 10:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Felker Károlyné írta:
bristol írta:
bristol írta:
summernightsharp írta:
No sziasztok!

Én úgy gondolom hogy egy kutya lehet eredendően domináns és agresszív, de jó kezek alatt "ősgonosz" kutyából is lehet bújós öleb. Minden csak nevelés, fegyelmezés kérdése.
A kutyatámadások egyértelműen emberi hiba miatt adódnak. Ahol Gyerekre támad a kutya az is a gazda hibája! Én így gondolom....

Igazad van,de sajna azért van kivétel is,igaz ritkán de van olyan kutya aki "teljesen defektes" és "jó kezekben" sem lesz öleb. nem
Viszont van olyan kutya (és nem idegbetegre gondolok)aki nem szíveli a gyerekeket,ezért-vagy azért.Persze elvárhatod tőle "jól nevelésed" esetén,hogy ne bántsa a gyerekedet,de azért nem mindegy,hogy milyen kutyával élsz együtt,úgy,hogy imádja a skacodat vagy csak elviseli, miattad.
Eleve nem szabad olyan kiskutyát/nagy kutyát venni aki nem kultiválja a gyerekeket.Főleg olyanoknak nem akiknek nem sok tapasztalatuk van még kutyázás terén.De akinek meg van,az nem vesz a gyereke mellé alapjáraton olyat aki nem szereti őket.Választási lehetőség aztán van bőven.Gyerek mellé csak olyan kutya való aki szereti őket alapból,és aztán nevelni a kutyát a "gyerekre" és nevelni a gyereket a "kutyára".Így sokkal könnyebb mindenkinek. nagy vigyor
Ha kutyát akarunk venni és a gyerek már "adott",mindenképpen vigyük magunkkal amikor választunk egy alomból.Ott már le lehet mérni,hogy viszonyul hozzá a kiszemelt kiskutya.De az a legjobb ha olyan segítőkész tenyésztővel hoz össze a sors aki mindenre felhívja a figyelmet,jóra-rosszra és akkor még mindig van lehetőség visszalépni,más kutyát vagy más fajtát választani. rock

Annyit ehhez még hozzáfűznék,hogy az igazán "defektes" kutyák száma azért még hál istennek elenyésző.Igazad van Summernight ,egy kutya azért a gazditól függ.Viszont nem mindenki bír megbírkózni egy dominánsabb állattal.Ott vagy segítség kell,vagy "egyszerűbb" megoldásként "gyengébb" jellemű kutyát kell választani,és közben erőteljesen tanulni "kutyául". rock

A gazda hibája? igen,ezzel egyetértek..csakogy élete első 9 hetét nem nálam töltötte,így nem igazán rajtam múlt hogy hogy fog viszonyulni a családunkhoz.Nikét,még aznap letámadta,a gyereket meg mindjárt másnap,szal tán egy nap alatt én elrontottam a kutyát??és hogy hogy akkor Nikével érdekes módon,nem volt probléma a nevelése során..
De,ez em egyedüli eset azért..mert tudok még onnan kikerült agresszív kiskutyáról,akit hirdettek,mert meg akartak szabadulni tőle,és a jól tudom,azóta eladta a kan kutyáját,gondolom épp ezért,mert ő örökítheti ezt a viselkedést..de ez csak sejtés.Persze ki tudja miért adta el..vajon Döbbent
Ezesetben akkor,felmerül a kérdés,vajon,ki számít gazdának,és mikortól?és mennyi idő kell hogy valaki azzá váljon? egy nap?amennyi eltelt az első támadás előtt,vagy 9 hét,míg a szocialálódás és egyéb fontos gesztusok,és reakciók kialakulnak,és felimerhető válik a kiskutya természete,melyből a "gazda" tudni fogja hol lessz a legjobb helye a kutyának.
Én egyáltalán nem érzem magam hibásnak azért,mert a kutyának ilyen természete volt,nem rajtam múlott hogy ilyen legyen.
Igen,lehetett volna próbálkozni a megneveléssel!de ki hiszi azt hogy ez nem történt meg?ki gondolja,hogy míg nálunk volt nem törődtem vele,és hagytam csináljon amit akar a gyerekkel is?úgyan ki ne szidná le ha ilyet lát?de volt hatása?á-dehogy,csak egyre rosszabb volt!
Ezer-meg ezer tanúm van rá,bárkinek,aki nem hiszi,az utcán neki akart menni az embereknek,és akárhányszor csak sétáltunk folyamatosan őrjöngött,mint egy nem normális,mindenki csak nézett rám hülyén,van aki megugrott,de volt aki kinevette,hisz akkor mégcsak egy kis seggdugasz volt..
És amikor találkoztunk más kutyákkal,hát ne tudjátok meg,kint a réten mindig elengedtem,nem volt szökésre hajlamos,de minden kutyára rátámadt,tök mindegy mekkora volt,meg is verték szegénykét egyszer,de nem érdekelte,úgyanúgy támadt tovább,felvettem és csak őrjöngött,mindenki körül ált és csak nézte a kutyát,mit művel.
Én mondom nektek,annál jobbat nem is tehettem hogy egy ilyen labilis kutyát nem vállalok 3 gyerekhez.
Ennyi.

Döbbent Döbbent Te most mitől és főleg miért kaptad fel a vizet. nem
Nagyon sajnálom ha nem érted mit írok.Ha összességében értelmezted volna az összes beírásom,akkor rájöhetnél,hogy semmi olyat nem írtam ami "felháborodásodra" adna okot.De részemről a téma lezárva. integet

"""és hogy hogy akkor Nikével érdekes módon,nem volt probléma a nevelése során..""" Az,hogy az egyik kutya nevelése probléma mentes,attól másik kutya nem fog feltétlenül ugyanúgy viselkedni és esetleg jóval több probléma a felnevelése.Mi is különbözőek vagyunk és a kutyák fajtán belüli egyedei is "egyediek". rock

ehh """Én mondom nektek,annál jobbat nem is tehettem hogy egy ilyen labilis kutyát nem vállalok 3 gyerekhez."""
Ez is a lényege volt a mondandómnak. nagy vigyor
Vissza az elejére
Felker Károlyné
veterán
veterán

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 7. Péntek 9:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

bristol írta:
bristol írta:
summernightsharp írta:
No sziasztok!

Ennyi.

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 2 / 348 oldal [8677 H.sz.] Ugrás az oldalra::  Előző  1, 2, 3, 4, ..., 346, 347, 348 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Shar-Pei
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu