Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2020 Ápr. 10. Péntek 0:49
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Shar-Pei
Ugrás:  
Vemhesség,ellés...
Moderátorok:  Koy
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 1 / 4 oldal [91 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  1, 2, 3, 4 Következő
Szerző Üzenet
Koy
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Férfi Kor: 44

HozzászólásElküldve: 2008 Júl. 3. Csütörtök 12:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Babi22 írta:
Köszi. Nekem nem jött össze a kép beillesztése... fejvakar Pedig küzdöttem vele

Már ott van...
Vissza az elejére
Koy jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Babi22
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2008 Júl. 3. Csütörtök 9:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Köszi. Nekem nem jött össze a kép beillesztése... fejvakar Pedig küzdöttem vele
Vissza az elejére
Babi22 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bristol
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2008 Júl. 2. Szerda 22:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Babi22 írta:
[img]http://gallery.site.hu/u/Babi22/c13a0b933377b536e762d9e83a3b2f5d65886884.jpg.html[/img]

integet

Ezt szeretted volna? tanc

Nincs is annál rosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul. Mr. Green
Vissza az elejére
bristol jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Babi22
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2008 Júl. 2. Szerda 20:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

szerkesztette:koy.2008.07.03.
Vissza az elejére
Babi22 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Shiraviki
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Nő Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2008 Júl. 2. Szerda 10:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Babi22 írta:
Karácsonykor volt egy éves a Lola baba. Nővérkém már lefoglalta a nyaralást, és nem tudta már visszamondani, pedig megpróbálta. Elfogad engem is a kutyi, de félek, hogy agresszív lesz, amikor szülni fog. Csak az a baj vele, hogy így is nagyon hisztis. amikor oltást kap, 1-2 napra mindig elbújik, és játsza a sértődöttet. Cicával szültem már, de az telljesen más téma, mert az nem harapja le a kezem... Nem tudják megultrahangozni, mert a világ végén laknak és a közelben nincs komolyabb állatorvos, vagy állatkórház, ahol megoldanák a dolog és a kutyus gyomra nem bírja a kocsikázást. Nővérem mondta, hogy ideadja az állatorvosuk számát, ha baj lenne. De azt sem tudom, hogy mikortól mondható, hogy baj van. A közelben nincs másik ilyen fajta kutya, így olyan ember sincs, aki elletett volna. Már szereztem orrszívót, hogy kitakarítsam a kicsik légutát, de nem tudom, hogy erre van e egyáltalán szükség. Annyira félek, hogy baj lesz, és akkor lehet, hogy én lennék a hibás.

Szia!

Merre laktok? Szerintem ha cicával szültél, nem lesz sokkal bonyolultabb a dolgod, a cica karmol, ak utya harap Mosoly de ha ismer, akkro nem fog neked rontani, de akkro viszontm ár most vedd magadhoz és kezd rendesen magadhoz szoktatni őt, ha nem laktok együtt. Ezt nem értettem teljesen, szóval mostantól legyne veled, te kísérd végig ezt a második felét a vemhességnek. szerintem. Ha karácsonykor votl egy éves, akkor már belefér hogy most szüljön szerintem, hisz akkor már elmúlt másfél éves. Szóval ha megírod hol laksz talán tudunk mondani valakit aki arrafelé van. Mosoly
Lüssz
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2008 Júl. 1. Kedd 16:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Babi22 írta:
Karácsonykor volt egy éves a Lola baba. Nővérkém már lefoglalta a nyaralást, és nem tudta már visszamondani, pedig megpróbálta. Elfogad engem is a kutyi, de félek, hogy agresszív lesz, amikor szülni fog. Csak az a baj vele, hogy így is nagyon hisztis. amikor oltást kap, 1-2 napra mindig elbújik, és játsza a sértődöttet. Cicával szültem már, de az telljesen más téma, mert az nem harapja le a kezem... Nem tudják megultrahangozni, mert a világ végén laknak és a közelben nincs komolyabb állatorvos, vagy állatkórház, ahol megoldanák a dolog és a kutyus gyomra nem bírja a kocsikázást. Nővérem mondta, hogy ideadja az állatorvosuk számát, ha baj lenne. De azt sem tudom, hogy mikortól mondható, hogy baj van. A közelben nincs másik ilyen fajta kutya, így olyan ember sincs, aki elletett volna. Már szereztem orrszívót, hogy kitakarítsam a kicsik légutát, de nem tudom, hogy erre van e egyáltalán szükség. Annyira félek, hogy baj lesz, és akkor lehet, hogy én lennék a hibás.

Küldtem neked egy pü-t
Lüssz jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Babi22
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2008 Júl. 1. Kedd 16:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
Lüssz
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2008 Júl. 1. Kedd 13:39    Hozzászólás témája: Re: Vemhesség, ellés
Téma leírása: Vemhesség, ellés
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Babi22 írta:
Szia. Segítséget szeretnék kérni, elletés témában Nővéremnek vettem egy éve egy shar pei kutyit, akit pároztattak és júli 28- körül kéne ellenie. Ezzel csak annyi a probléma, hogy tesómék akkor mennek nyaralni és nekem kéne bábáskodni... Ez lesz az első ellése. Sokszor van probléma a shar pei kuttyák ellésekor? Barátságtalanabb lesz a kutyi elléskor? Egyáltalán oda fog engem engedni magához? Honnan tudom, hogy még van e benne bébi, vagy hogy van e valami konplikáció? Mikor van az a pont, amikor ki kell hívni az állatorvost? Vagy hagyni kell hagy tegye a dolgát a természet, nem is kell nekem ott ugrálni? Nagyon izgulok, olyan, mint ha én készülnék szülni...
Réka

Szia!
1 éves a mami? Szomorú (nagyon fiatal még-főleg ha most lesz csak 1,és 10 hónaposan lett befedezve)Azt, hogy hány baba van benne, Ultrahanggal könnyen megtudja a doki állapítani. Szültél már kutyával? Elfogad téged annyira mint a testvéredet? Miért mennek el nyaralni ha befedeztették a kutyust
Szomorú ??? Inkább nem is kommentálom csak próbálok segíteni. Változó , hogy mennyire problémás a sharpeiek szülése. De az első szülés mindig nehezebb, ha kevés baba van, túl nagyok stb-lehet, hogy császár kell. Ha nem akkoris mivel tapasztalatlan a mama kutya ezért lehet, hogy segíteni kell neki, mind a szülésben, mint utána...
A legtöbb amit megtehetsz, hogy áthívsz valakit aki szült már sharpeijel és az segít, de itt is fennáll a veszélye, hogy ez megzavarja a kutyát a szülésben.Nem tudom milyen jellemű, mennyire fogad el idegent... A legjobb lenen ha nem éppen most utazna el a testvéred.......
Lüssz jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Babi22
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2008 Júl. 1. Kedd 13:17    Hozzászólás témája: Vemhesség, ellés
Téma leírása: Vemhesség, ellés
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia. Segítséget szeretnék kérni, elletés témában Nővéremnek vettem egy éve egy shar pei kutyit, akit pároztattak és júli 28- körül kéne ellenie. Ezzel csak annyi a probléma, hogy tesómék akkor mennek nyaralni és nekem kéne bábáskodni... Ez lesz az első ellése. Sokszor van probléma a shar pei kuttyák ellésekor? Barátságtalanabb lesz a kutyi elléskor? Egyáltalán oda fog engem engedni magához? Honnan tudom, hogy még van e benne bébi, vagy hogy van e valami konplikáció? Mikor van az a pont, amikor ki kell hívni az állatorvost? Vagy hagyni kell hagy tegye a dolgát a természet, nem is kell nekem ott ugrálni? Nagyon izgulok, olyan, mint ha én készülnék szülni...
Réka
Vissza az elejére
Shiraviki
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 21. Szombat 16:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

bristol írta:
Shiraviki írta:
bristol írta:
Döbbent Összezavart Döbbent

"""11 ma született Beauceronnak kellene sürgősen pótmama. A szülés során fellépő komplikációk miatt a mamát most műtik.
Aki tud segiteni, kérem hogy hivja Elles-t: 06-70-458-7005"""

szia! Sajna Retinek már nincs sok teje... De továbbítottam pár ismerősnek...

Tényleg,hogy vannak a babákok? Nagyon Boldog
Tehetnél be egy pár képet... tanc

Szia!

Örülök Mosoly MAjd asszem ma ltok pakolni képeket, vagy ha én nem, majd Qiék Mosoly
bristol
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 20. Péntek 18:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Shiraviki írta:
bristol írta:

"""11 ma született Beauceronnak kellene sürgősen pótmama. A szülés során fellépő komplikációk miatt a mamát most műtik.

Tényleg,hogy vannak a babákok? Nagyon Boldog
Tehetnél be egy pár képet... tanc
Vissza az elejére
bristol jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bristol
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 20. Péntek 18:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Shiraviki írta:
bristol írta:

Szia! integet

Köszi a reagálásod! puszi
Hál istennek egyelőre úgy néz ki még sincs szükség rá. Mosoly
Ha mégis.akkor majd írok,de reméljük a legjobbakat! punk
Vissza az elejére
Shiraviki
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 20. Péntek 13:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

bristol írta:

bristol
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 19. Csütörtök 16:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
Lüssz
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 19. Szombat 10:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Lüssz írta:
Sziasztok!
Nos, a lányok még nem szültek meg, de még adok nekik 4 napot és utána nagyon elbeszélgetek velük Nagyon Boldog. Baileys 2 hete produkál minden olyan jelet ami arra utal, hogy azonnal szülhet, így 2 hete nem igazán alszom... 2 hőmérőt már kivégeztünk, nem nem a kutyuk hátsójában, de legalább annyira elegem van a méregetésből mint a lányoknak. Lizuskával voltunk még egy UH-n mert benne 1 babu van, megnéztük, hogy mekkora , hogy számítsunk-e császárra, de teljesen jó méretű a kis pötty és még jó irányba is fekszik, úgyhogy ha minden jól megy természetes úton bújik majd ki. Bé teje már folyik-elég régóta és hatalmas bulik vannak a pocójában, imádom ahogy rugdossák a kezem a csöppök. Vackolni nem vackolnak, pedig tavaly kikészített Baileys azzal, hogy hetekkel az ellés elött már módszeres berendezte az ágyamat is vacoknak nem csak az elletőt, de most ilyeneket nem csinál. Mondjuk ekkora pocóval amekkora már van neki, nekem se lenne kedvem semmiféle aktív "munkához" Mosoly Ha bújnak ki a törpök, csinálok fényképeket, kamera is készenlétben áll, úgyhogy dokumentálni fogom és "jelentek" Mosoly
Köszönöm a cím listát SMN, a könyvek többsége már megvan nekem is Wink

Ja és Béci "mindössze" 7,5 kg-t hízott Nagyon Boldog
Lüssz
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 19. Szombat 10:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Nos, a lányok még nem szültek meg, de még adok nekik 4 napot és utána nagyon elbeszélgetek velük Nagyon Boldog. Baileys 2 hete produkál minden olyan jelet ami arra utal, hogy azonnal szülhet, így 2 hete nem igazán alszom... 2 hőmérőt már kivégeztünk, nem nem a kutyuk hátsójában, de legalább annyira elegem van a méregetésből mint a lányoknak. Lizuskával voltunk még egy UH-n mert benne 1 babu van, megnéztük, hogy mekkora , hogy számítsunk-e császárra, de teljesen jó méretű a kis pötty és még jó irányba is fekszik, úgyhogy ha minden jól megy természetes úton bújik majd ki. Bé teje már folyik-elég régóta és hatalmas bulik vannak a pocójában, imádom ahogy rugdossák a kezem a csöppök. Vackolni nem vackolnak, pedig tavaly kikészített Baileys azzal, hogy hetekkel az ellés elött már módszeres berendezte az ágyamat is vacoknak nem csak az elletőt, de most ilyeneket nem csinál. Mondjuk ekkora pocóval amekkora már van neki, nekem se lenne kedvem semmiféle aktív "munkához" Mosoly Ha bújnak ki a törpök, csinálok fényképeket, kamera is készenlétben áll, úgyhogy dokumentálni fogom és "jelentek" Mosoly
Köszönöm a cím listát SMN, a könyvek többsége már megvan nekem is Wink
baletka
veterán
veterán

Neme: Neme:Nő Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 17. Csütörtök 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

SMN írta:
Lüssz írta:
SMN írta:
Lüssz írta:
Lüssz írta:
hellóka!

Már babázottakhoz a kérdés: A kismamáknak mikor kezdett folyni a tejci a cicikből? Ja és kinél, hogy vált be a hőmérőzés?

Nálunk most baileys mindennapos, Lizusnak még van egy bő 1,5 hete Mosoly, de már mindkét csajszi gurul Mosoly

Mindjárt lövök pár képet róluk !

Na itten vannak a mamik:

Van pocak rendesen. nagy vigyor Lizáról nincs másik képed? Rajta ezen nem nagyon látni a pocit. Szomorú

Szia!
Nagyon hasznos a cikk amit betettél, igen ezekkel a dolgokkal tisztában vagyok, most a tej témára cuppantam rá, hogy ez mennyire fajta, és egyed függő és kinek mi a tapasztalata. Bécinek már van teje, Lizusom meg még ráér Mosoly Mindjárt keresek róla is pocakosabb fotót, de benne az 1 szem babu(mármint 1 a tuti) elég jól elbújik, úgyhogy ami a kisasszonyon van azn szimpla háj Mosoly Ő 2-3 kg-t hízott, Bécinek sikerült vagy 6-ot Mosoly, pedig kb 1 max másfél hét a különbség közöttük.

Van azért itt is poci. nagy vigyor Mennyire látni, hogy Lizának az első vemhessége. Ha másról nem a cicikről rögtön meg lehet mondani. Nagyon Boldog

Én úgy tudom, hogy a tejtermelő képesség öröklődő tulajdonság, csakúgy mint pl. a könnyen ellés vagy a jó anyaság is az. Így a anyáknál szerzett ilyen tapasztalatokból arra lehet következtetni, hogy az utódnál mi lesz ilyen téren a helyzet.

Az, hogy mikor indul meg a tej, azt pedig teljesen egyedfüggőnek tartom, ezenkívül én még azt tapasztaltam az enyémeken, hogy első vemhességnél ellés előtt nemigazán van még tej. Mint a legutóbbi esetben Kiránál, míg Lizának már jóval ellés előtt volt. Ugyanezt látni a csajaidról a képeken. Bé cicijein látszik, hogy már van, míg Lizáéban nem igazán. Inkább csak, ha meglesznek a bébik. Wink

Amúgy van úgy, hogy az uccsó héten indul meg rohamosan a pocaknövekedés. Lizának még van esélye rá, hogy behozza a lemaradását. Nagyon Boldog Mennyi idős vemhes volt amikor UH-n voltatok?
Viszont ha egy bébi van tényleg akkor készülj fel, mert valószínű, hogy nem kisdarab lesz a bébi, biztos meg fog vele szenvedni a mami, főleg így hogy első ellése. Nagyon figyeld, hogy nehogy elakadjon.

És Bével mi a helyzet? A hőmérőzés hogy működik? Nem készülődik a csajszi?

Visszatérve még a tejre. Az, hogy fajtafüggő abban van valami. Legalábbis a haszonállatok esetében egyértelmű. Ugyi ott vannak a szarvasmarhák amiknél ennek a tulajdonságnak egyértelműen jónak kell lennie, viszont meg vannak a fajták, hogy melyik milyen hasznosításra a legmegfelelőbb. Ugyanígy a juhoknál is pl. Azoknál is a fajtákat hasznosítás szerint csoportosítják, így vannak pl. húsjuhok, tejtermelő, szapora fajták stb.
Valószínűnek tartom, hogy a kutyáknál is megvan a fajták között ezek különbsége, csak ugye míg a haszonállatoknál ezek az értékmérő tulajdonságok a fontosak, ezekre szelektálnak a kutyák esetében ez más, mások a szelekciós szempontok, így mint pl. a tejtermelő képességgel a kutyatenyésztésben nem foglalkozik senki.
Ha a kutyatej megjelenne a piacon, mint árucikk akkor utána ez is fontos tulajdonság lenne a kutyák esetében is, de így tulképp a kutyát sem érdekli, hogy egy anya mennyi tejet termel egy szoptatási időszakban, ami a lényeg, az egyedüli szempont, hogy a kölykeit fel tudja nevelni rendesen. De amúgy tök érdekes téma. Jó, hogy felhoztad. nagy vigyor

Sziaaaaaaaaa!
Ezt nem is tudtam,hogy babák jönnek!!!!! Mr. Green Mr. Green Nagy kalappal és kérünk majd képeket is! lufi
SMN
falkavezér
falkavezér

Neme: Neme:Nő Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 11. Péntek 22:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Lüssz írta:
SMN írta:
Lüssz írta:
Lüssz írta:
hellóka!

Már babázottakhoz a kérdés: A kismamáknak mikor kezdett folyni a tejci a cicikből? Ja és kinél, hogy vált be a hőmérőzés?

Nálunk most baileys mindennapos, Lizusnak még van egy bő 1,5 hete Mosoly, de már mindkét csajszi gurul Mosoly

Na itten vannak a mamik:

Van pocak rendesen. nagy vigyor Lizáról nincs másik képed? Rajta ezen nem nagyon látni a pocit. Szomorú

Szia!
Nagyon hasznos a cikk amit betettél, igen ezekkel a dolgokkal tisztában vagyok, most a tej témára cuppantam rá, hogy ez mennyire fajta, és egyed függő és kinek mi a tapasztalata. Bécinek már van teje, Lizusom meg még ráér Mosoly Mindjárt keresek róla is pocakosabb fotót, de benne az 1 szem babu(mármint 1 a tuti) elég jól elbújik, úgyhogy ami a kisasszonyon van azn szimpla háj Mosoly Ő 2-3 kg-t hízott, Bécinek sikerült vagy 6-ot Mosoly, pedig kb 1 max másfél hét a különbség közöttük.

Van azért itt is poci. nagy vigyor Mennyire látni, hogy Lizának az első vemhessége. Ha másról nem a cicikről rögtön meg lehet mondani. Nagyon Boldog

Én úgy tudom, hogy a tejtermelő képesség öröklődő tulajdonság, csakúgy mint pl. a könnyen ellés vagy a jó anyaság is az. Így a anyáknál szerzett ilyen tapasztalatokból arra lehet következtetni, hogy az utódnál mi lesz ilyen téren a helyzet.

Az, hogy mikor indul meg a tej, azt pedig teljesen egyedfüggőnek tartom, ezenkívül én még azt tapasztaltam az enyémeken, hogy első vemhességnél ellés előtt nemigazán van még tej. Mint a legutóbbi esetben Kiránál, míg Lizának már jóval ellés előtt volt. Ugyanezt látni a csajaidról a képeken. Bé cicijein látszik, hogy már van, míg Lizáéban nem igazán. Inkább csak, ha meglesznek a bébik. Wink

Amúgy van úgy, hogy az uccsó héten indul meg rohamosan a pocaknövekedés. Lizának még van esélye rá, hogy behozza a lemaradását. Nagyon Boldog Mennyi idős vemhes volt amikor UH-n voltatok?
Viszont ha egy bébi van tényleg akkor készülj fel, mert valószínű, hogy nem kisdarab lesz a bébi, biztos meg fog vele szenvedni a mami, főleg így hogy első ellése. Nagyon figyeld, hogy nehogy elakadjon.

És Bével mi a helyzet? A hőmérőzés hogy működik? Nem készülődik a csajszi?

Visszatérve még a tejre. Az, hogy fajtafüggő abban van valami. Legalábbis a haszonállatok esetében egyértelmű. Ugyi ott vannak a szarvasmarhák amiknél ennek a tulajdonságnak egyértelműen jónak kell lennie, viszont meg vannak a fajták, hogy melyik milyen hasznosításra a legmegfelelőbb. Ugyanígy a juhoknál is pl. Azoknál is a fajtákat hasznosítás szerint csoportosítják, így vannak pl. húsjuhok, tejtermelő, szapora fajták stb.
Valószínűnek tartom, hogy a kutyáknál is megvan a fajták között ezek különbsége, csak ugye míg a haszonállatoknál ezek az értékmérő tulajdonságok a fontosak, ezekre szelektálnak a kutyák esetében ez más, mások a szelekciós szempontok, így mint pl. a tejtermelő képességgel a kutyatenyésztésben nem foglalkozik senki.
Ha a kutyatej megjelenne a piacon, mint árucikk akkor utána ez is fontos tulajdonság lenne a kutyák esetében is, de így tulképp a kutyát sem érdekli, hogy egy anya mennyi tejet termel egy szoptatási időszakban, ami a lényeg, az egyedüli szempont, hogy a kölykeit fel tudja nevelni rendesen. De amúgy tök érdekes téma. Jó, hogy felhoztad. nagy vigyor
SMN jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Lüssz
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 11. Péntek 0:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

SMN írta:
Lüssz írta:
Lüssz írta:
hellóka!

Na itten vannak a mamik:

Szia!

SMN
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 10. Csütörtök 14:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Lüssz írta:
Lüssz írta:
hellóka!

Na itten vannak a mamik:

SMN jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
SMN
falkavezér
falkavezér

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 10. Csütörtök 14:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Lüssz írta:
hellóka!

A hőmérőzés nálunk is bevállt.
Az meg, hogy mikor indul meg a tejcsi az szerintem kutyafüggő, de ha hamarabb nem is, szülésnél mindenképp megindul még abban az esetben is, ha esetleg később kevés lesz belőle a maminak. Közvetlen szülés után föcstej mindenképp van. Vagyis mivel a kutya multipara állat, azaz többet ellő, így már szülés közben is. A már megszületett kicsiket pedig célszerű a megfelelő ellátás után rögtön cicire tenni, már nem csak azért mert az a picinek jó, hanem azért is mert a szoptatás oxitocin termelést segíti, ami köztudott, hogy méhösszehúzódásokat eredméynez, így könnyíti, segíti az ellés további lefolyását, majd az ellés befejeztével a tisztulást majd az involúciót. Tulajdonképpen az egész vemhesség alatt jelen van az oxitocin, de addig jelen van a progeszteron, ami tulajdonképpen kiiktatja a miometrium oxitocin receptorokat (hogy is mondják, tulképp oxitocin jelfogók), így a vemhesség alatt meggátolja a méhösszehúzódásokat így védve a magzatot, magzatokat (ha nem lenne jelen akkor az oxitocin a méh simaizomzatán folyamatos összehúzódásokat eredményezne ami abortáláshoz vezetne). Az ellés közeledtével a progeszteron plazmakoncentrációja hirtelen lecsökken és közvetlenül az ellés megindulása előtt a vérplazma ösztrogéntartlama hirtelen megnő (oxitocin). Azt hogy tulajdonképpen mi indítja meg a vemhesség végén az ellést azt még nem tudják, csak találgatások vannak.
Na jól elkanyarodtam a tejtől... pirul2 Igaz Te nem vagy már kezdő Neked újat biztos nem mondtam, de többeknek érdekes dolog ez, szerintem. Én legalábbis nagyon szeretem ezt a tudományt. Nagyon érdekes egy téma számomra a szapbiológia. vidám
Lüssz
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 9. Szerda 15:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Qi írta:
Lüssz írta:
Qi írta:
Sziasztok!

Lüssz nálunk bejött a hőmérőzés, a tej változó Rumbának most a szülés előtt 1hét-el már volt teje!

Szia!
Köszi, na akkor pontosítok, mi volt a legkésőbbi időpont szülés elött, hogy megindult a tej? Azt tudom, hogy van, hogy napokkal, sőt 1 héttel hamarabb is beindul, de hallottam már olyat is, hogy a szülés követően, vagyis amikor az első baba szopni kezdett akkor spriccelt ki.

Próbálom körbe járni a témát Mosoly

Nálam már mindkettőre volt példa ,mikorra az első kicsi megszületik mindig van tejci még ha előtte nem is jött semmi a ciciből!

Hm, oké Mosoly köszi.
Qi
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 9. Szerda 15:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Lüssz írta:
Qi írta:
Sziasztok!

Lüssz nálunk bejött a hőmérőzés, a tej változó Rumbának most a szülés előtt 1hét-el már volt teje!

Szia!
Köszi, na akkor pontosítok, mi volt a legkésőbbi időpont szülés elött, hogy megindult a tej? Azt tudom, hogy van, hogy napokkal, sőt 1 héttel hamarabb is beindul, de hallottam már olyat is, hogy a szülés követően, vagyis amikor az első baba szopni kezdett akkor spriccelt ki.

Nálam már mindkettőre volt példa ,mikorra az első kicsi megszületik mindig van tejci még ha előtte nem is jött semmi a ciciből!
Qi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Lüssz
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 9. Szerda 14:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Qi írta:
Sziasztok!

Szia!

Qi
növendék
növendék

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 9. Szerda 14:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Qi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 1 / 4 oldal [91 H.sz.] Ugrás az oldalra::  1, 2, 3, 4 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Shar-Pei
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu