Pet.Site.Hu - Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól
Pet.Site.Hu
Kutyás Fórum és Galéria - Minden ami Kedvenceinkről szól

Segitség!Segitség! 

RegisztrációRegisztráció BelépésBelépés  GalériaGaléria KeresésKeresés Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned

Pontos idő: 2020 Máj. 26. Kedd 5:21
Időzóna: (GMT +1 óra)
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Pireneusi hegyikutya
Ugrás:  
Pireneusi hegyikutya gazdik ide!!! :)
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 1 / 2 oldal [35 H.sz.] Téma megjelölése olvasatlanként :: Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Ugrás az oldalra::  1, 2 Következő
Szerző Üzenet
Judit8743
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő

HozzászólásElküldve: 2007 Máj. 23. Szerda 16:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Hát az én kutyám egy éves koráig olyan volt mint egy porszívó... És tulajdonképpen még mindig az lenne, ha hagynám. De a vizsgája miatt most egy kicsit visszafogtam a kajáját. Én a helyedben rákérdeznék az állatorvosnál, mert esetleg egy kullancs miatt is lehet. Az egyik ismerősöm a kutyájában talált egy kullancsot. Elvitte orvoshoz, ott kivették. Aztán észre vette, hogy a kutya bágyadt, nem nagyon eszik és rossz kedvű. Kiderült, hogy egy fertőzött kullancs csípte meg, de azóta már szerencsére rendbe jött!
Vissza az elejére
Judit8743 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
muzsaj
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2007 Máj. 23. Szerda 11:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok Pirisek.
Mégegyszer írom ezt a hozzászólást, mert ha jól látom csak egy része ment el. Röviden abban szeretném a tanácsotokat kérni, hogy mit tegyek a kutyámmal, hogy jobb étvággyal egyen. Naponta egyszer etetem, kb 25-dkg száraz kutyatápot kap (Acana) és kb. 0,5kg pulykaszárnyat.Ezt hatalmas unszolások közepette esetleg hajlandó megenni. Ja mielőtt még elfelejteném a kutys most 11 hónapos. Remélem tudtok valami jó tanácsot adni.

Addig is köszi, Sanyi[/list][/list][/code][/quote][/u][/i][/b]
Vissza az elejére
muzsaj jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
muzsaj
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2007 Máj. 23. Szerda 11:38    Hozzászólás témája: A Pireneusi etetése
Téma leírása: Sziasztok Pirisek! Nekem is van egy. Pirim. Nagyon meg vagyok vele eklégedve, csak egy nagy bajom van vele. Véleményem szerint nagyon kevés az amit eszik. Naponta egyszer etetem, ilyenkor kap 25dgg. száraz kutyatápot és kb. 0,5kg. pulykaszárnyat, de ezt
Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Vissza az elejére
muzsaj jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gwendolin
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2007 Máj. 23. Szerda 10:44    Hozzászólás témája: Hilda Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!

Tudnátok nekem küldeni valakit/kiket akik Pireneusi fajtamentéssel foglalkoznak?
Van nálunk egy tündéri 1-1,5 éves szuka, akit meglőttek. Most már túl van a műtéteken és nagyon várja, hgy érte is eljöjjön az álomgazdi!

www.tappancs.atw.hu

Kérlek titeket, ha tudtok valakit aki tudna segíteni a MEGFELEŐ gazdi megtalálásában írjatok nekünk az alábbi emailre:

tappancsalapitvany@gmail.com

köszi

Andi, Tappancs - Tatabánya
Vissza az elejére
gwendolin jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Judit8743
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2007 Máj. 6. Vasárnap 12:58    Hozzászólás témája: minden lehetséges Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T. North!
Nagy örömmel tudatom Önnel, és az összes kételkedővel, hogy a pireneusi most már bizonyítottan tanítható! Tegnap a kutyám sikeresen végigcsinálta az engedelmességi vizsgát!!! Szóval mostmár hivatalosan is OKOS!!! Itt azonban nem állunk meg, mert októberben újra indulunk, hogy még több pontot elérjünk! Addig is gyakorlunk, és újabb feladatokat tanulunk!
Vissza az elejére
Judit8743 jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Megyery Linda
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 13. Péntek 13:02    Hozzászólás témája: Re: . Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok! Én új vagyok itt. A barátommal együüt éünk 2 éve és neki van egy 3 éves pireneusija. nekem ugyan korábban nem volt kutyám és lehet, hogy az első évben, amíg én nem ismertem, nagyon jó nevelést kapott a kutya, de én nála hálásabb szemű kutyát még nem láttam. Mindenre hallgat, könnyen tanítható, okos, szelíd és még a víztől sem fél annyira. Legalábbis sikerült megmosdatni, nem is egyszer.
Szóval nekem nagyon jó tapasztalataim vannak vele kapcsolatban.

Judit8743 írta:
T. North!
Örülök, hogy megtalálta azt a fajtát, ami igazán Önhöz illik! Azonban továbbra sem értem, hogy azért, mert valakinek volt egy rossz tapasztalata, az miért általánosít???

North írta:
valamint úgy emléxem én azt írtam, hogy "öntelt, bunkó, egocentrikus"... önző nem volt Nagyon Boldog és nem csak a fajtára, hanem az egész nemzetre igaz (franciák)...

és igen, nem való nekem piri, ezt egy percig nem tagadom - nem is lesz többé Nagyon Boldog

Judit8743 írta:
T. North!

Nekem az első kutyám pireneusi volt, akit nagyon szerettünk! Sajnos későn ismertem fel, hogy egy kutyának valódi nevelésre és törődésre van szüksége. Mikor 11 évesen meghalt, én még csak 18 éves voltam, így én nem is igazán tudtam még, hogy aki tényleg foglalkozik a kutyával, az mennyi mindent tesz az ebért, aki ezt olyan szerettettel és odaadással hálálja meg, amit előtte sohasem hittem volna!
A kutyatartás sok embernek csupán annyit jelent, hogy ad neki enni és inni, néha megsimogatja, esetleg játszik vele, cserében pedig elvárja, hogy a kutya őrizze a házat. Sajnos nálunk is ennyiből állt az első kutyám "nevelése". Most utólag tudom, hogy nem volt helyes a hozzáállásunk!
Most van egy másik kutyám, aki szintén pireneusi (most lesz 2 éves), és aki május 5-én engedelmes vizsgát fog tenni! Bizony! A pireneusi is tanítható! Kizárólag jó hozzáállás kérdése azt egész! Mi szeptemberben kezdtünk járni az iskolába. Azóta csak egyetlen alkalmat hagytunk ki, egyébként minden egyes szombaton ott voltunk, vagyunk! Lassan 8 hónapja járunk, aminek köszönhetően a kutya ül, fekszik, igazodik, menetközben ül, menetközben fekszik, menetel, szabályosan tud megfordulni, helybenmarad, és még sorolhatnám! Így nem igazán tudom elképzelni, hogy az Ön kutyája három hónap alatt miért csak az ül vezényszóra hallgat?! Ennek oka valószinüleg az, hogy (bár nem kívánok senkit úgy minősíteni, hogy nem tudom, hogy hogyan dolgozik) a kuytakiképző vagy nem jól mutatta a feladatokat, vagy nem jól magyarázta el, hogy Önnek hogyan kell a kutyát megtanítani a dolgokara! Illetve feltételezhető (bár nyugodtan javítson ki, ha nem így van), hogy Ön otthon nem sokat foglalkozott a kutyával!
Nálunk, a kuytaiskolában már az első nap elmondták, hogy a legfontosabb feladat az, hogy először azt kell elérni, hogy a kutya motivált legyen! Ez történhet játékkal vagy jutyalomfalattal. Csak ezután szabad a kutyát bármire is tanítani! Azt is mondták, hogy nem kell otthon órákat foglalkozni a kutyával, elég napi 5 perc! Nos ennél én sem foglalkoztam többet vele, azt viszont minden nap! Azt kell elérni, hogy a kuyta élvezze a tanulást, és ne csak baszogatásnak vegye az okítást! Az én kutyám pár hét után már értette az ül és fekszik parancsszavakat! Pedig nem hiszem, hogy az Ön vagy bárki más kutyája butább lenne, mint az enyém! Egyszerűen csak tényleg annyiról van szó, hogy FOGLALKOZNI KELL A KUTYÁVAL!!! Véleményem szerint a kutyatámadások is azért vannak, mert az emberek nem foglalkoznak a kutyával. Láncraverve tartják vagy kenelben, és csak enni meg inni kap! Nincs lehetősége, hogy szocializálódjon, megismerjen más kutyákat, embereket, és a GAZDÁJÁT!
A másik dolog, amin egy kicsit csodálkoztam, az az, hogy Önnek az is probléma, hogy a kutyának hullik a szőre... Nos sajnálom, ha nekem kell felvilágosítani, de minden kutya hullajtja a szőrét, és időnként vedlik is! Ez már csak így van. A pireneusinál csak annyi a különbség, hogy hosszú szőre van, és fehér, amiért jobban meglátszik a földön, vagy a ruhán. Bár igazából tényleg nem tudom, hogy miért olyan meglepő ez, mikor (szerintem) ha az ember hosszú szőrű kutyát vesz magához, akkor tiszban kell (vagy ezek szerint csak kellene) lennie azzal, hogy a kutya elhullajtja a szőrét, ami bizony nem tűnik el magától.
Ha Önnek csupán annyi a pozitívum a fajtával kapcsolatban, hogy "a kutya meglehetősen mutatós", akkor valószinüleg nem magához illik ez a fajta, illetve Ön nem nagyon illik a fajtához!
Ja! És még annyit, hogy tényleg minden kutya olyan a milyen a gazdája, illetve amilyennek nevelik. Azt írta, hogy az egész fajta "bunkó, önző, egocentrikus". Nos ha van egy gyerek, akivel nem foglalkoznak, az is bunkó, önző, egocentrikus lesz. Ez a kutyáknál is így van! Ha vki nem foglalkozik a kutyájával, akkor ne is csodálkozzon, ha kutya nem olyan lesz, amilyennek szeretné!
A házőrzésről csak annyit, hogy a kutya sem hülye, nem azért ugat, mert nincs jobb dolga éjszaka! A mi kutyánk tavaly az egyik este veszettül ugatott, ezért édesapám felkelt megnézni, hogy mi történt. A kertünkben (azon a részen, amelyik el van kerítve, ahova a kutya nem tud bemenni) két betörő volt... Szóval Nálunk mint házörző is bevált!
Arról pedig, hogy a kutya rongál, csak annyit tudok mondani, hogy ez minden kutyánál így van! Aki kutyát tart, az tisztában van vele, hogy alkalmazkodni kell a kutyához, pontosan úgy, ahogy a kutya is alkalmazkodik hozzánk! Persze a hierarchiát meg kell tartani, de ezt nem csak úgy lehet, hogy mi mindent elvárunk a kutyától, cserében pedig nem adunk semmit!
Mivel minden nagytestű kutyának folyik a nyála, ezért javaslom, hogy legközelebb palotapincsit vagy tacskót vegyen magához! A pireneusi mellett a bernáthyegyit sem ajánlom, mert azoknak is folyik a nyála... És nem azért törli a ruhájába, mert rosszat akar csinálni, hanem csak a figyelmet akarja magára felhívni!
Nos egy kicsit hosszúra nyúlt a monadnivalóm, de úgy éreztem a levelét olvasva, hogy nem hagyhatom szó nélkül ezeket a dolgokat, mert a pireneusi igenis egy szeretetreméltó, kedves állat! Csak az a fontos, hogy törődjünk vele, ami persze minden fajtára és állatra igaz!

Judit8743
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 10. Kedd 8:45    Hozzászólás témája: . Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T. North!
Örülök, hogy megtalálta azt a fajtát, ami igazán Önhöz illik! Azonban továbbra sem értem, hogy azért, mert valakinek volt egy rossz tapasztalata, az miért általánosít???

North írta:
valamint úgy emléxem én azt írtam, hogy "öntelt, bunkó, egocentrikus"... önző nem volt Nagyon Boldog és nem csak a fajtára, hanem az egész nemzetre igaz (franciák)...

és igen, nem való nekem piri, ezt egy percig nem tagadom - nem is lesz többé Nagyon Boldog

Judit8743 írta:
T. North!

Nekem az első kutyám pireneusi volt, akit nagyon szerettünk! Sajnos későn ismertem fel, hogy egy kutyának valódi nevelésre és törődésre van szüksége. Mikor 11 évesen meghalt, én még csak 18 éves voltam, így én nem is igazán tudtam még, hogy aki tényleg foglalkozik a kutyával, az mennyi mindent tesz az ebért, aki ezt olyan szerettettel és odaadással hálálja meg, amit előtte sohasem hittem volna!
A kutyatartás sok embernek csupán annyit jelent, hogy ad neki enni és inni, néha megsimogatja, esetleg játszik vele, cserében pedig elvárja, hogy a kutya őrizze a házat. Sajnos nálunk is ennyiből állt az első kutyám "nevelése". Most utólag tudom, hogy nem volt helyes a hozzáállásunk!
Most van egy másik kutyám, aki szintén pireneusi (most lesz 2 éves), és aki május 5-én engedelmes vizsgát fog tenni! Bizony! A pireneusi is tanítható! Kizárólag jó hozzáállás kérdése azt egész! Mi szeptemberben kezdtünk járni az iskolába. Azóta csak egyetlen alkalmat hagytunk ki, egyébként minden egyes szombaton ott voltunk, vagyunk! Lassan 8 hónapja járunk, aminek köszönhetően a kutya ül, fekszik, igazodik, menetközben ül, menetközben fekszik, menetel, szabályosan tud megfordulni, helybenmarad, és még sorolhatnám! Így nem igazán tudom elképzelni, hogy az Ön kutyája három hónap alatt miért csak az ül vezényszóra hallgat?! Ennek oka valószinüleg az, hogy (bár nem kívánok senkit úgy minősíteni, hogy nem tudom, hogy hogyan dolgozik) a kuytakiképző vagy nem jól mutatta a feladatokat, vagy nem jól magyarázta el, hogy Önnek hogyan kell a kutyát megtanítani a dolgokara! Illetve feltételezhető (bár nyugodtan javítson ki, ha nem így van), hogy Ön otthon nem sokat foglalkozott a kutyával!
Nálunk, a kuytaiskolában már az első nap elmondták, hogy a legfontosabb feladat az, hogy először azt kell elérni, hogy a kutya motivált legyen! Ez történhet játékkal vagy jutyalomfalattal. Csak ezután szabad a kutyát bármire is tanítani! Azt is mondták, hogy nem kell otthon órákat foglalkozni a kutyával, elég napi 5 perc! Nos ennél én sem foglalkoztam többet vele, azt viszont minden nap! Azt kell elérni, hogy a kuyta élvezze a tanulást, és ne csak baszogatásnak vegye az okítást! Az én kutyám pár hét után már értette az ül és fekszik parancsszavakat! Pedig nem hiszem, hogy az Ön vagy bárki más kutyája butább lenne, mint az enyém! Egyszerűen csak tényleg annyiról van szó, hogy FOGLALKOZNI KELL A KUTYÁVAL!!! Véleményem szerint a kutyatámadások is azért vannak, mert az emberek nem foglalkoznak a kutyával. Láncraverve tartják vagy kenelben, és csak enni meg inni kap! Nincs lehetősége, hogy szocializálódjon, megismerjen más kutyákat, embereket, és a GAZDÁJÁT!
A másik dolog, amin egy kicsit csodálkoztam, az az, hogy Önnek az is probléma, hogy a kutyának hullik a szőre... Nos sajnálom, ha nekem kell felvilágosítani, de minden kutya hullajtja a szőrét, és időnként vedlik is! Ez már csak így van. A pireneusinál csak annyi a különbség, hogy hosszú szőre van, és fehér, amiért jobban meglátszik a földön, vagy a ruhán. Bár igazából tényleg nem tudom, hogy miért olyan meglepő ez, mikor (szerintem) ha az ember hosszú szőrű kutyát vesz magához, akkor tiszban kell (vagy ezek szerint csak kellene) lennie azzal, hogy a kutya elhullajtja a szőrét, ami bizony nem tűnik el magától.
Ha Önnek csupán annyi a pozitívum a fajtával kapcsolatban, hogy "a kutya meglehetősen mutatós", akkor valószinüleg nem magához illik ez a fajta, illetve Ön nem nagyon illik a fajtához!
Ja! És még annyit, hogy tényleg minden kutya olyan a milyen a gazdája, illetve amilyennek nevelik. Azt írta, hogy az egész fajta "bunkó, önző, egocentrikus". Nos ha van egy gyerek, akivel nem foglalkoznak, az is bunkó, önző, egocentrikus lesz. Ez a kutyáknál is így van! Ha vki nem foglalkozik a kutyájával, akkor ne is csodálkozzon, ha kutya nem olyan lesz, amilyennek szeretné!
A házőrzésről csak annyit, hogy a kutya sem hülye, nem azért ugat, mert nincs jobb dolga éjszaka! A mi kutyánk tavaly az egyik este veszettül ugatott, ezért édesapám felkelt megnézni, hogy mi történt. A kertünkben (azon a részen, amelyik el van kerítve, ahova a kutya nem tud bemenni) két betörő volt... Szóval Nálunk mint házörző is bevált!
Arról pedig, hogy a kutya rongál, csak annyit tudok mondani, hogy ez minden kutyánál így van! Aki kutyát tart, az tisztában van vele, hogy alkalmazkodni kell a kutyához, pontosan úgy, ahogy a kutya is alkalmazkodik hozzánk! Persze a hierarchiát meg kell tartani, de ezt nem csak úgy lehet, hogy mi mindent elvárunk a kutyától, cserében pedig nem adunk semmit!
Mivel minden nagytestű kutyának folyik a nyála, ezért javaslom, hogy legközelebb palotapincsit vagy tacskót vegyen magához! A pireneusi mellett a bernáthyegyit sem ajánlom, mert azoknak is folyik a nyála... És nem azért törli a ruhájába, mert rosszat akar csinálni, hanem csak a figyelmet akarja magára felhívni!
Nos egy kicsit hosszúra nyúlt a monadnivalóm, de úgy éreztem a levelét olvasva, hogy nem hagyhatom szó nélkül ezeket a dolgokat, mert a pireneusi igenis egy szeretetreméltó, kedves állat! Csak az a fontos, hogy törődjünk vele, ami persze minden fajtára és állatra igaz!
Vissza az elejére
North
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 7. Szombat 21:35    Hozzászólás témája: Re: Madarat tolláról, avagy kutyát gazdájáról Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Judit8743 írta:
T. North!

Vissza az elejére
North jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
North
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 7. Szombat 21:29    Hozzászólás témája: Re: Madarat tolláról, avagy kutyát gazdájáról Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kedves Judit!

az én első, mondhatnám kutyám, de akkor nagyon lenézően fogalmaznék egy Komondor - Ő a világ legcsodálatosabb jószága, és a legdrágább nekem a világon immáron 8 éve.

kiegyensúlyozott, nyugodt, de ha kell "odateszi" magát és rendkívül megbízható, valamint teljes mértékben önálló.

nem kell kérni, nem kell mondani Neki semmit, teszi a dolgát, mintha csak a gondolatomat olvasná, sőt, néha még máshogy cselekszik, mint én gondolnám... és utólag be kell látnom, hogy Neki volt igaza.

bizony lehet, hogy meglepő, de tipikusan az a fajta, aminek enni/inni kell adni és megsimizni, amikor Ő úgy gondolja. és ha Ő úgy gondolja, akkor a gazda nem megy addig sehova míg meg nem volt az "adag", ha mégis próbálkoznék otthagyni és szépen elosonni, akkor kedvesen megfogja a fogaival a bokám és jobb belátásra bír =) ... és kb. itt véget ért a törődés.

ha meg nekem támad játszhatnékom, de a Komondor nem szeretné... akkor akár a fejem tetejére is állhatok előtte... vagy meg sem mozdul és fekszik tovább, vagy feláll és elmegy. ha nem játszik, nem játszik.

van, hogy hazaérve annyi az összes üdvözlés, hogy alvás közben csóvál kettőt a farka végével, hogy jóóó, tudom, hazajöttél. máskor meg már messziről hallja az autó hangját és szó szerint mosolyogva ugrál a kapuban.

a szőrét meg tincsenként hullajtja (bár azt sem sűrűn) és nem nagy felhőkben száll szerte a nagy világba, NEM folyik a nyála mint a többi nagytestű fajtának, igaz... kicsit koszos, kicsit jellemzően Komondoros 'illat' veszi körül, de valamit valamiért.

az, hogy nevelni vagy nem nevelni és, hogy "kutyát gazdájáról"... kéremszépen, ez valahol nagyon nem stimmelhet, vagy akkor a pireneusi nem az én kutyám volt...

hogy lehet, hogy van egy Komondor AKI Tökéletes, sosem rombol(t), mindig példásan viselkedik, semmi panaszom nem lehet Rá, örömmel ül, áll, fekszik, lépésben-jártában-egyhelyben, ezenkívül igazodik, ha hívom jön, megáll, helybenmarad, póráz nélkül sétál kihalt területen és nagy tömegben pórázon teljes nyugalommal, valamint "figyelj!" vezényszóra esetleges veszélyforrások után fülel... még akkor sem rohan ki a kapun, ha nyitva az autókapu és ugatva szalad a kapu felé, mert valami történés van az utcán, majd a kapu vonalában megáll és onnan ugat tovább (tették ezt elég gyakran a délorosz juhásszal)??

és a piri?? a legkisebb résen is kiszökött... az ül vezényszón kívül mást nem fogadott el... stb stb

szóval röviden. felcseperedett a Komondor, a délorosz juhász... mindketten jól lettek nevelve (bár az orosz rágta a műanyagot =) ), pedig egyik sem az a tipikusan könnyű természet... akkor nyilván én hibáztam, hogy a piri az olyan lett, amilyen. ezt kétlem.

a Komondorral van egy számomra alap történetem. a kapuhoz közel van egy kerticsap, ami a nem fagyos hónapokban üzemel - mindig innen adok vizet a tálba és a Komondor már egész fiatal kora óta a bejárati ajtótól a csapig kísér majdnem minden este itatáskor (nem csak én etetem/itatom), úgy, hogy végig a bal lábam mellett jön, majd míg töltöm az edényt, addig Ő körülnéz a ház előtt és ellenőrzi az utcai mozgást. mikor elzárom a csapot, akkor máris ott terem mellettem és újfent bal láb mellett szépen kísér vissza az ajtóhoz.
ez persze eddig annyira nem izgalmas, tudom...

történt egyszer azonban, hogy egy harcuk során a délorosszal, megsérült az egyik lába, amit az állatorvosnak kellett összeraknia és sajnos igen érzékeny maradt hosszú éveken át.
ebből kifolyólag volt, hogy szegénykémnek már két napja fájt a lába és szinte fel sem ült fekvésből, csak nyalogatta a lábát kitartóan és nem tágított a bejáratból. második este én mentem ki vizet és enni adni Neki, látta, hogy fogom a tálat és indulok a kapu felé... hallottam, hogy nagy nehezen feltápászkodik, lábát felhúzva 3 lábon biceg felém... végigsántikált a bal lábam mellett a csapig, míg töltöttem az edényt, körülnézett a ház előtt, ellenőrizte az utcai mozgást, majd nagy nehezen visszasétált megintcsak a bal lábam mellett a bejáratig és lefeküdt... mert azt Ő úgy szokta, ajtótól csapig, csaptól ajtóig...

lehet, hogy nem túl érdekes mások számára, de nekem nagyon sokat jelentett. fájt a lába, lehangolt volt, két napja meg sem mozdult, de ami a rend, annak maradnia kell, ha törik, ha szakad. a Komondor rendkívül precíz, pontos, és rendszerető - ez volt egy olyan bizonyíték, amit sosem fogok elfelejteni.

persze dicsérhetném még tovább, de ez a fórum a pirikről szól, amiről eddig olyan szuperjó tapasztalatot nem sikerült begyűjtenem - ha másnak összejött, örülök...

... de én vagyok és maradok Komondoros, mert a Komondor számomra az alap és egyben a csúcs is... "Komondor a munkakutyák királya", ahogy ezt már a szaksajtó is megírta, ha tehetném nekem nem is lenne más... hogy akkor mégis miért került piri a házhoz? gondolom sokakban felmerült a kérdés... a válasz egyszerű - mert másnak az tetszett... de többet nem fordul elő.

North

Judit8743 írta:
T. North!

Vissza az elejére
North jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Judit8743
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2007 Márc. 29. Csütörtök 9:36    Hozzászólás témája: Madarat tolláról, avagy kutyát gazdájáról Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

T. North!

Vissza az elejére
North
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2007 Feb. 12. Hétfő 21:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

sziasztok

én január végéig voltam gazdi, ugyanis akkor meglehetősen váratlanul az örök vadászmezőkre távozott a jószág.

igazából az összes pozitívum amit fel lehet sorolni az az, hogy a kutya meglehetősen mutatós. (még talán azt is, hogy egy marha nagy plüssállat - már akinek ez szempont és nem házörzésre szeretné használni)
illetve aki imádja a nevetnivaló helyzeteket - vigye el kozmetikába, ahol rájön a piri, hogy fél a víztől és onnantól jön a nemulass Nagyon Boldog az enyém az egész berendezést szétverte, ledöntötte, felrúgta, felborította, de megfürdetni nem lehetett.

különben meglehetősen francia, ez alatt kéretik azt érteni, hogy ugyanolyan öntelt, bunkó, egocentrikus, mint az egész népség - tisztelet a kivételnek. és leginkább azt szereti csinálni, amit kitalál saját magának, de azt nagyon. csak egy pár példa: amőbázás az autók fényezésén, minden kiálló műanyag felület rágcsálása (ez nagy kedvence volt a délorosz juhásznak is), a farakás széthordása, a szúnyogháló eltávolítása az ablakról, a tuja ágainak letépdesése, kan kutya volt, így természetesen mindent megjelölt - beleértve élőt (pl a másik, alvó kutyát), élettelent... és imádott a bejárattal szemben lévő bokor oldalán menet közben vakarózni, melynek maradandó nyomait őrzi szegény bokron (eltört az ág, letört az ág, ha nem jól vakart lerágta). azonkívül 3 hónapon át heti háromszor kutyaiskolába hordtam, hogy tanuljon valamit. a csoporttársai mind mentek vizsgára, ő meg eljutott odáig, hogy parancsra leült. ezenkívül imádott elszökni, futóversenyt rendezni a hegyen - átlag 2-4km-eset. a nyála állandóan folyt, persze az orra után a száját is belénk törölte, majd sáros lábbal a mi lábunkra lépett... és a szőre mindenfelé fellelhető volt. beleértve a vasárnapi ebédet - abból is az összes fogást. mindezt úgy, hogy a házba nem jöhetett be.

az, hogy sokat ugatna egy pireneusi, nem tűnt fel. bár igaz, többet ugatott, mint a Komondor, de tudjuk, hogyha a Komondor ugat, akkor ott már azért érdemes kinézni.

szóval ha valaki szeretne egy nagyon bújós, hófehér plüsskutyát, ami arra jó, mint egy bolognese, csak épp az elemet nem lehet kivenni belőle... vegyen nyugodtan pireneusit.

aki nyugodt életet szeretne, egy megbízható házörzőt, lehetőleg kevés gonddal... válasszon valami mást...
Vissza az elejére
vikk
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 12. Péntek 10:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Köszönöm a hozzászólást, ezek szerint a hírek nem túl bíztatóak. Na nem baj, majd valahogy megszokjuk, de ha el lehet érni nála valamit, akkor közzéteszem, hogy hogyan kell! Mosoly
Vissza az elejére
vikk jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Raggi
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 11. Csütörtök 15:06    Hozzászólás témája: Re: ugatás Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Hát igen, sajnos, elég ugatósak. Az enyém nap közben alszik többnyire, sötétedés után azonban elkezdi és ugat és ugat és ugat .... Ez van. Nekünk nem sikerült kordában tartani.

nekem olyan kérdésem lenne, hogy a tieitek is ennyit ugatnak? A mi Pireneusink még enyhén szólva növésben van, most volt 7 hónapos, de már így is nagyobb, mint a moszkvai őrkutyánk volt. Viszont, amint lemegy a nap begőzöl az agya, és egyfolytában ugat és nem tudom, hogy ez normális? vagy lehet valahogy ezt kordában tartani?
Egyébként természetesen imádnivaló, a kis fekete nősténymacska haverjával együtt...[/quote]
Vissza az elejére
Raggi jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vikk
bébi
bébi

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 11. Csütörtök 14:50    Hozzászólás témája: ugatás Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
nekem olyan kérdésem lenne, hogy a tieitek is ennyit ugatnak? A mi Pireneusink még enyhén szólva növésben van, most volt 7 hónapos, de már így is nagyobb, mint a moszkvai őrkutyánk volt. Viszont, amint lemegy a nap begőzöl az agya, és egyfolytában ugat és nem tudom, hogy ez normális? vagy lehet valahogy ezt kordában tartani?
Egyébként természetesen imádnivaló, a kis fekete nősténymacska haverjával együtt...
Vissza az elejére
vikk jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vattila
nagykutya
nagykutya

Neme: Neme:Férfi Kor: 54

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 5. Hétfő 18:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Nem, nem lesz hülyébb, ugyanilyen marad, söt egy kicsit tovább "szelidül" ha a kemény kéz taktikája megmarad.

Az elözöekre viszont utalnék, aki gyerek mellé kérdezte, itt az újabb példa hogy vigyázni kell, 2 és fél évesen (az enyém 5 évesen) is visszapofázik ha nem tünik el a gazdi is idöben a tál mellöl, ha már az övé. Márpedig egy gyereknek ilyenkor nem szabad látótávolságban lennie felügyelet nélkül. Ahhoz túl nagydarab egy pireneusi.

És félreértés ne essék, ettöl még a világ legkedvesebb kutyái ök, csak elsö kutyának nem való. Bár valahol mindig el kell kezdeni.

andreba írta:
Sziasztok!
Nekem van egy két és fél éves kan pireneusim. A világ legszerethetőbb, kutyája. Játékos, értelmes, nagyon okos és ez sugárzik a tekintetéből. (Ha buta lenne, ilyen külsővel akkor is okosnak néznék az emberek) De!!!
Kemény kéz kell hozzá, mert amit a konokságáról, dominanciára való törekvéséről szoktak írni, azt nagyon komolyan kell venni. Ha valami nem tetszik neki (pl. ha nem megyek el a tál közeléből, miután neki adtam az ételt) könnyen "visszaszól", és akkor ki szokott verni a lúdbőr. Ilyenkor csak két három jól irányzott orrbavágással lehet elhitetni vele, hogy én vagyok a főnök, és ez nem kis vállalkozás. Szerencsére, összességében azért jól kezelhető. Simán megtanulta, hogy amig azt nem mondom az ételre, hogy a "tiéd" addig az nem az övé. Nem is kísérletezik, csak boldogan csóválja a farkát, mint minden más kutya, mert tudja, hogy előbb-utóbb az övé lesz. De ha megkapta, akkor az tényleg az övé és nem lehet visszavenni, csak ha a fenti módon elzavarom. Még egy tapasztalat. Minden utsítást ért, és végre is hajt, precízen, pontosan, akár 10x egymás után. Ha van kedve. Amíg játéknak tekinti. Utána meg mintha nem is léteznék. Ha az erdőben elengedem, tisztes távolból követ. Ha egy pillanatra eltűnök megkeres, de "kifelé" azt demonstrálja, hogy semmi közünk egymáshoz. Ha hívom, nem jön, ha közeledek felé, elmegy. Borzasztó nehéz ismét pórázra fogni. (Lásd étel osztás.) Szóval nem könnyű jószág, de igazi egyéniség, és ez szimpatikus. A család többi tagját elfogadja, még senkire rá nem mordult, (ha nem követték el a fenti hibát) és mindenkivel játékos. A kerítésen belül igazi házőrző, mindenkire acsarog, aki arra jár, de a kerítésen kívül nagyon nyugodt, barátságos. Az utcán azért pórázon tartom. Hát ennyi a tapasztalatokról. És egy kérdés a hozzáértőkhöz. Öreg korára, vagy ha nem lesz "barátnője" hülyébb Nagyon Boldog lesz? Úgy értem mogorvább és harapósabb?
Vissza az elejére
vattila jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vattila
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 5. Hétfő 18:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Fogalmam sincs. Attól is függ, hogy a te kuttyod mennyire domináns, illetve hogy pontosan mennyi idös. (mennyire 1 éves? ha még csak 10-14 hónapos akkor még lehetséges, hogy nem mutatja a késQbbi dominancia jeleit, pláne hogy egyedüli kutyus) Az enyém is a Rodentáli kennelböl van, de nagyon domináns, viszont ez nem kennelfüggö, hanem egyedfüggö. Ott középen 11 hónaposan (jelenleg Mafi névre hallgat):

A javaslatom az lenne, hogy ha valahol a környezetedben van egy tudottan domináns kan, akkor kérd meg a gazdáját, hogy látogasson meg, lássuk mit lép egy idegen kanra a saját területén. Ha kizárólag játszik vele és a másik kan sem reagál, akkor még túlzottan kölyök, tehát még várjál. Ha a másik kan helyre akarja rakni, de ö azonnal megadja magát akkor nem túl domináns és jöhet másik kan. Mindenesetre a tuti egy ivartalanított szuka lenne.
csedina írta:
Tisztelt vattila!
A véleményed szeretném kérni.Van egy 1 éves pireneusi kan kutyusom,a Rodentáli kennelből.Nagyon barátságos,eddig még egyszer sem kezdeményezett harcot egy kutyával sem.Szeretnék egy társat hozni mellé.Választásom az ausztrál pásztorkutyára esett,ami lényegében olyan mint egy border collie.Kan kutyust néztem .Mi a véleményed erről?El fogadja-e apireneusi a másik kant.A ausztrál pásztor egy nagyon barátságos,játékos fajta.Előre is köszönöm a választ!

Legutóbb vattila szerkesztette (2005 Szept. 5. Hétfő 18:57), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
vattila jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
andreba
bébi
bébi

Neme: Neme:Férfi

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 1. Csütörtök 12:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Sziasztok!
Nekem van egy két és fél éves kan pireneusim. A világ legszerethetőbb, kutyája. Játékos, értelmes, nagyon okos és ez sugárzik a tekintetéből. (Ha buta lenne, ilyen külsővel akkor is okosnak néznék az emberek) De!!!
Kemény kéz kell hozzá, mert amit a konokságáról, dominanciára való törekvéséről szoktak írni, azt nagyon komolyan kell venni. Ha valami nem tetszik neki (pl. ha nem megyek el a tál közeléből, miután neki adtam az ételt) könnyen "visszaszól", és akkor ki szokott verni a lúdbőr. Ilyenkor csak két három jól irányzott orrbavágással lehet elhitetni vele, hogy én vagyok a főnök, és ez nem kis vállalkozás. Szerencsére, összességében azért jól kezelhető. Simán megtanulta, hogy amig azt nem mondom az ételre, hogy a "tiéd" addig az nem az övé. Nem is kísérletezik, csak boldogan csóválja a farkát, mint minden más kutya, mert tudja, hogy előbb-utóbb az övé lesz. De ha megkapta, akkor az tényleg az övé és nem lehet visszavenni, csak ha a fenti módon elzavarom. Még egy tapasztalat. Minden utsítást ért, és végre is hajt, precízen, pontosan, akár 10x egymás után. Ha van kedve. Amíg játéknak tekinti. Utána meg mintha nem is léteznék. Ha az erdőben elengedem, tisztes távolból követ. Ha egy pillanatra eltűnök megkeres, de "kifelé" azt demonstrálja, hogy semmi közünk egymáshoz. Ha hívom, nem jön, ha közeledek felé, elmegy. Borzasztó nehéz ismét pórázra fogni. (Lásd étel osztás.) Szóval nem könnyű jószág, de igazi egyéniség, és ez szimpatikus. A család többi tagját elfogadja, még senkire rá nem mordult, (ha nem követték el a fenti hibát) és mindenkivel játékos. A kerítésen belül igazi házőrző, mindenkire acsarog, aki arra jár, de a kerítésen kívül nagyon nyugodt, barátságos. Az utcán azért pórázon tartom. Hát ennyi a tapasztalatokról. És egy kérdés a hozzáértőkhöz. Öreg korára, vagy ha nem lesz "barátnője" hülyébb Nagyon Boldog lesz? Úgy értem mogorvább és harapósabb?
Vissza az elejére
andreba jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
csedina
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 48

HozzászólásElküldve: 2005 Aug. 31. Szerda 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Tisztelt vattila!
A véleményed szeretném kérni.Van egy 1 éves pireneusi kan kutyusom,a Rodentáli kennelből.Nagyon barátságos,eddig még egyszer sem kezdeményezett harcot egy kutyával sem.Szeretnék egy társat hozni mellé.Választásom az ausztrál pásztorkutyára esett,ami lényegében olyan mint egy border collie.Kan kutyust néztem .Mi a véleményed erről?El fogadja-e apireneusi a másik kant.A ausztrál pásztor egy nagyon barátságos,játékos fajta.Előre is köszönöm a választ!
Vissza az elejére
csedina jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vattila
nagykutya
nagykutya

HozzászólásElküldve: 2005 Aug. 30. Kedd 17:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Kedves Fise!

Képek alapján ne következtess, jó képet és jó kutyát mindig lehet találni, de ez esetben általánosságban az én megállapításomra kell hagyatkozz. Nekem van, többet mentettem már, ezek közül egyikük volt csak kivétel.
Komoly dominancia "harcokra" kell velük kapcsolatban számítani, a tehát ha nincs meg a 24órás felnött felügyelet, akkor bizony kisgyerek mellé nem ajánlott. (Nem az írtam, hogy nem lehet de felelösségel nem mondhatom, hogy ajánlott vegyék vigyék nem lesz gond) Ha valaki kisgyerek mellé nagyot és szöröset szeretne annak ott az újfunlandi vagy a leonbergi.
Fise írta:
Szia!
Ez nem az én kutyusom, de ismerek egy pár pirit. Szerintem lehet kisgyerek mellé, persze állandó figyelem mellett. De ez minden fajtára jellemző, még a tacskóra is.
Vissza az elejére
gpike
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2005 Aug. 4. Csütörtök 16:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Fise írta:
Szia!
Nem, nekem nincs pirim, de szeretem őket, gyönyörűek. 2 filám van, meg egy tacsim.

akkor te is csak imádojuk vagy a piriknek mint én.
Nekem sincs pirim.
Egy keverék kutyim van meg egy Hovawart.
Vissza az elejére
gpike jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Fise
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2005 Aug. 4. Csütörtök 8:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia!
Nem, nekem nincs pirim, de szeretem őket, gyönyörűek. 2 filám van, meg egy tacsim.
Vissza az elejére
Fise jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gpike
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2005 Aug. 3. Szerda 11:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Fise írta:
Szia!
Ez nem az én kutyusom, de ismerek egy pár pirit. Szerintem lehet kisgyerek mellé, persze állandó figyelem mellett. De ez minden fajtára jellemző, még a tacskóra is.

és neked van pirid?
Vissza az elejére
gpike jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gpike
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2005 Aug. 3. Szerda 11:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Fise írta:
Szia!

Igen ezt én is így gondolom.
Sajnos nekem nincs ilyen kutyim de nagyon tetszik, és csodálom őket.
Vissza az elejére
Fise
bébi
bébi

Neme: Neme:Nő Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2005 Aug. 3. Szerda 8:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Szia!
Vissza az elejére
Fise jelenleg offline Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gpike
fiatal
fiatal

HozzászólásElküldve: 2005 Aug. 1. Hétfő 23:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével E hozzászólás és az utánnakövetkezők megjelölése olvasatlanként

Fise írta:
Kisgyerek mellé nem ajánlott?!
http://www.pireneusi.hu/kepekve/kutyalaura2.jpg

Nagyon Boldog ez nagyon jó kép.
Akkkor jól ki jön a gyerekekkel?
Vagy ez véletlen lehet és csak a tied ilyen kedves maci?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 1 / 2 oldal [35 H.sz.] Ugrás az oldalra::  1, 2 Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése
Fórum index » Csevely az egyes fajtákról » Pireneusi hegyikutya
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Technikai és egyéb segítség: admin@site.hu
Értékesítés-információ: sales@site.hu

Copyright © 2005-2014 Site.hu